Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttel plázába, hipermark...

Újszülöttel plázába, hipermarketbe? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A szivem szakad azokért a pár hetes babákért, akik önkívűletben sírnak a pénztárnál. Az én 34 éves fejemet is megviseli az a zaj, a fények, a zene, hát még azokét a fejletlen idegrendszerű csöppségekét, akiket a délutáni csúcsforgalomban odacibálnak. Nem hiszem el, hogy 2 hetente apuka vagy nagymama nem tudna vigyázni rám, amíg anya kicsit kimozdul. Az én közel 1 éves fiam kb. 3-szor volt ilyen helyen (persze a piac, közért, Rossmann stb. az más).

Ettől függetlenül mindenki véleménye érdekel, ígérem senkit nem fogok lepontozni.


2010. dec. 2. 20:56
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
87%

Én 6 hetes kora óta mindenhová magammal viszem a babámat. Igaz, egyedül nevelem, de ennek nem csak ez az oka. Nem vagyok híve annak, hogy otthon, búra alatt tartsam a gyereket.

Most egy éves, és akárhová elvihetem, nagyon barátkozós, nagyon érdeklődő, kíváncsi. Mindenkivel beszélget (eladók, stb), fordászatban tágra nyílt szemekkel nézi ahogy száírtják a hajam, majd inti, hogy neki is :) Soha nem volt gondom vele, soha nem volt sírós (ez nem tudom, hogy szoktatás, vagy genetika, de ez a gyerek egy év alatt esküszöm kb 10 órát sírt összesen). Ja, és beteg sem volt, életében egyszer volt egy torokgyulladása, 3 hetes korában, amikor még otthon őriztem (a doki szerint a szülészeten szedte össze).

És még ami nagyon érdekes, az én gyerek életéből kimaradt a szeparációs szorongás, pedig csak én vagy neki.

Szóval szerintem ez egy összetett dolog, nagyon sok függ a gyerek természetétől, szoktatás kérdése is, meg hát egyéb körülmények is közrejátszanak. Mi így csináltuk, és bejött. Lehet, hogy egy gyengébb immunrendszerű, sírósabb gyerekkel másképp lenne, ha nem élvezné a kis túráinkat, akkor nyilván én sem erőltetném.

2010. dec. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Kedves 22:30!

Szívemből szóltál, pontosan így vagyunk mi is.

2010. dec. 2. 22:36
 23/33 anonim ***** válasza:
81%
Szia!Az én lányom 8 hónapos,de 3 hónapos koráig nem vittem vásárolni,szerencsére a nagyi tudott vigyázni rá.persze levegőzni rendszeresen járunk,csak nem akartam bevinni a tömegbe.aztán szépen,lassan megszokta,most már jön velünk a 2 hetes nagybevásárlásokra-különösen azért,mert egy hipermarketbe járunk,ahol dolgoztam,és a kollégáim ragaszkodnak hozzá,hogy néha lássák.szereti,elvan.ami már nálam is kiverte a biztosítékot,az egy másik kollégám volt,aki kórházból hazafelé menet jött be az újszülöttel vásárolni,,nézelődni.Durva,3 napos gyerekkel,nem??!!mondjuk lehet én egy kicsit túl félős vagyok,itt kérdezte minap egy anyuka,hogy kivihetné-e sétálni 2 hetes babáját,mikor ilyen "taknyos"idő van,és szinte mindenki ignt mondottt-rajtam kívül.én tuti nem vinném 3-4 hetes koráig,pláne ebbe a hóba-esőbe.de niztos én vagyok túl óvatos...
2010. dec. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Én 4-6 hetes kora ota heti legalább egyszer megyek vele westendbe vagy coraba, tescoba. Most már 7 hónapos és semmi baja. Igaz ő nem egy sírós baba, sose kezdett el hisztizni! Nem azért viszem, vittem, mert nincs hova tennem, egyszerűen imádok vele shoppingolni! Szerintem nincs ebben semmi rosz, sőt roszabb, ha nem szokja a gyűrődést. Persze, ha a gyerek nem bírja jól és sír, akkor meg kellene gondolni, hogy legközelebb is viszik e, de lehet, hogy azoknak a babáknak a szülei nem tudják megoldani máshogy.
2010. dec. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
65%
Szia! Nemrég az Ikeában álltam sorban, csúcsforgalom volt. Előttem állt egy anyuka a babájával, és a barátnőjével, és újságolta a csajnak, h. épp ma 2 hetes (!!!) a kislánya. Majdnem dobtam egy hátast! Nem értem, nem fogják fel, h. egy gyerek lemondásokkal jár? És ebbe az is beletartozik, h. pár hétig ülök nyugton, és nem cipelem el zsúfolt, hangos, fényárban úszó, baciktól hemzsegő helyekre! Nem hiszem el, h. azt a néhány lakásdekor cikket olyan fontos volt épp akkor megvenni, vagy nem tudott volna beugrani érte apuka. Csak barátnőzni akart, nem bír otthon mit kezdeni magával meg a gyerekkel. Sajnálom az ilyen babákat. A fiam 9 hetes volt, amikor először eljött velem bevásárolni. Persze, lehetnem olyan szükséghelyzetek, h. muszáj lemenni ennivalóért, de akkor sem kell a nagy plázát választani, megteszi a kisbolt is...
2010. dec. 3. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
63%

Nézd, ha valakinek nincs lehetősége arra, hogy egyedül menjen vásárolni, és magával viszi a gyereket, akkor az nem katasztrófa.

Nem mindenhol van lehetőség ilyen olyan programokra, ide oda elmenni. Nálunk pl csak a hiper létezik, ahol vásárolni lehet. Most mit csináljak? Hagyjam otthon egyedül, míg vásárolok vagy éhezzünk, mert nem tudok elmenni nélküle. HM?

Ettől függetlenül, az a havi 2 alkalom nem hinném, hogy ártana neki. Nem korzózni járunk a hiperbe, plázába, hanem vásárolni. A mindennapi élethez elengedhetetlen dolgokat vesszük meg.

Ettől függetlenül minden nap sétálunk, naponta 2szer 2 órát, kint a friss levegőn.

2010. dec. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
62%

Utolsó vagyok.

Még annyit hozzáfűznék hogy a már nagyobb, 3 évesem soha nem szedett össze semmilyen nyavaját ilyen helyeken, pedig beletettem a bevásárlókocsiba, beleültettem az autós bevásárló kocsiba is... Nem lett rossz a látása a "fényár" miatt, nem lett süket a "zajtól".

2010. dec. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Azért nem volt szép tőletek, hogy a tegnapi 22:30-ast és a mai 11:00-t így lepontozátok. Ígértemhez híven én csak "+" pontot adtam, vagy semmit.
2010. dec. 3. 20:45
 29/33 anonim ***** válasza:
Én nem pontoztam itt le senkit, de talán a 2 válaszadó azért lett lepontozva, mert annyira burokban nevelik a gyereket.
2010. dec. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 kisnita ***** válasza:
88%
én meg direkt azért is mindenkit felpontoztam. :)
2010. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!