Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttel plázába, hipermark...

Újszülöttel plázába, hipermarketbe? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A szivem szakad azokért a pár hetes babákért, akik önkívűletben sírnak a pénztárnál. Az én 34 éves fejemet is megviseli az a zaj, a fények, a zene, hát még azokét a fejletlen idegrendszerű csöppségekét, akiket a délutáni csúcsforgalomban odacibálnak. Nem hiszem el, hogy 2 hetente apuka vagy nagymama nem tudna vigyázni rám, amíg anya kicsit kimozdul. Az én közel 1 éves fiam kb. 3-szor volt ilyen helyen (persze a piac, közért, Rossmann stb. az más).

Ettől függetlenül mindenki véleménye érdekel, ígérem senkit nem fogok lepontozni.


2010. dec. 2. 20:56
1 2 3 4
 1/33 A kérdező kommentje:
Természetesen nem rám kell vigyázni, hanem a babára....
2010. dec. 2. 20:59
 2/33 anonim ***** válasza:
58%
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ! Biztos nem vinném! Az én fiam 1 éves és a két kezemen meg tudom számolni hányszor vittük ilyen helyre!Szerintem semmi keresnivalója pláne egy pár hetes vagy akár újszülött babának egy zsúfolt plázában!
2010. dec. 2. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%
Nem mindenki tudja megoldani a gyerekfelügyeltet. Nem lesz nagy baja tőle,ha elviszik bevásárolni. Persze nem az egyhetes babát.
2010. dec. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Mi is járunk napi szinten piacra, CBA-ba, nem erről van szó. Viszont ma voltam a Tesco-ban, és nagyon elszomorodtam, mert 4-5 max. 1 hónapos babát is láttam, és mindegyikkel két szülő volt! Az egyik simán otthon maradhatott volna vele!
2010. dec. 2. 21:07
 5/33 anonim ***** válasza:
85%
Az annyira pici babák, szinte csak alszanak. Szerintem nem zavarja őket. Igaz mi olyan korán nem vittük, de sosem zavarta, sőt szeretett nézelődni, a fényeket, színeket, az embereket szerette. Most már nehezebben tűri 10 hósan, nem szeret a babakocsiban ücsörögni. Tesco, Cora, Plaza, ide szoktuk járni.
2010. dec. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
86%
Én sem vagyok a híve annak hogy a pár hetes babákat cipeljék ilyen helyre ha nem muszáj! De pl. az én kislányom 4 hetes volt, mikor szemvizsgálatra kellett vinni, és ha ott voltunk akkor már bevittük a tescoba is! Most lesz 16 hós, voltunk már többször is, de én is inkább a nagyszülőkre hagyom! (havonta kétszer min, és akkor legalább egy kicsit kettesben is vagyunk a férjemmel :) )Bár az én kislányom nagyon jól viselte, és viseli a mai napig a nagyobb bevásárlásokat is!
2010. dec. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
57%

Én ugyan nem vittem volna, bár az influenzás időszak közepén született ill. volt kicsi. Lassan 1 éves lesz, de még nem volt tescoban, corában. Apa kocsival bevásárol, ha apróbb dolgok vannak, akkor én is szoktam átsétálni, ő vigyáz a babára. Vagy nagyszülők és akkor megyünk együtt.

De egy nagybevásárlás alatt még az én fejem-szemem is kikészül a neontól és elfáradok, egy ilyen picinek ez szerintem nem hiányzik.

2010. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
77%

Tudod van az úgy hogy a nagyszülők más településen élnek. Apa meg nem mindig azt hozza ami a cetlin van, vagy percenként telefonál. Ezért aztán egyszerűbb babástól elmenni vásárolni (hipermarketről beszélek, nem plázázásról).

Fiamat 6 hetesen vittük először, volt is lelkifurdalásom...

Lányom 2 hónaposan plázázott először, végigaludta.

2010. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 kisnita ***** válasza:
85%

Én rendszeresen viszem Tescozni mert az enyém el van. Itthon egy ördög, rosszcsont, de ha megyünk valahová nem hoz sose szégyent rám, nem türelmetlen, nem visít, szépen üldögél a babakocsiban, nézelődik, ha elfáradt nem sír hanem szépen elalszik, akkor leengedem a háttámlát. Kiskora óta rendszeresen viszem mindenhová magammal, (bank, piac, bolt, Tesco, még sokszor sztk-ba is muszáj vagyok vinni) mert semmi segítségem nincs és nem hagyhatom egyedül otthon a gyereket szakadó hóban meg esőben sem. 2 hónapos még nem volt mikor már vittem magammal. Mára már teljesen megszokta.

Szerencsém van hogy ilyen nyugis.

Vad idegen emberek mondják, hogy jaj de édes milyen kis nyugodt, hogy el van, hogy mosolyog, stb. Ja, csak azt nem tudják, hogy otthon milyen eleven... De valahol ki kell neki adni :)

2010. dec. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
85%

Nekem két gyerekem van, és szinte újszülött koruktól jártunk bevásárolni Tescoba, Auchanba. Úgy mentünk be, hogy előtte szopi, tiszta pelus, bevásárlólista alapján egy viszonylag gyors vásárlás, kéznél üvegben kis anyatej, tea, és sose volt gondunk.

Az én férjem nem jár vásárolni, legtöbbször dolgozik, szüleim másik városban élnek, nincs segítségem.

Ha teli van a babapocak, akkor legtöbbször egy jót szundított a hordozóban, melynek volt felhajtható "sátra" és a fények sem zavarták.

2010. dec. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!