Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttel plázába, hipermark...

Újszülöttel plázába, hipermarketbe? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

A szivem szakad azokért a pár hetes babákért, akik önkívűletben sírnak a pénztárnál. Az én 34 éves fejemet is megviseli az a zaj, a fények, a zene, hát még azokét a fejletlen idegrendszerű csöppségekét, akiket a délutáni csúcsforgalomban odacibálnak. Nem hiszem el, hogy 2 hetente apuka vagy nagymama nem tudna vigyázni rám, amíg anya kicsit kimozdul. Az én közel 1 éves fiam kb. 3-szor volt ilyen helyen (persze a piac, közért, Rossmann stb. az más).

Ettől függetlenül mindenki véleménye érdekel, ígérem senkit nem fogok lepontozni.


2010. dec. 2. 20:56
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
76%

Én egészségesnem tartom, ha a babát nem zárjuk be a négy fal közé, hanem szépen, fokozatosan hozzászoktatjuk a külvilághoz és a társasághoz.


A lényeg a fokozatosságon van. Épp ezért nem tetszik, hogy pár hetes újszülöttet visznek zajos, vibráló fényekkel, emberekkel és fertőzésekkel teli közegbe, tömegbe. Egyszerűen nem neki való akkor se, ha ilyenkor még jórészt alszik.

2010. dec. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
84%

1 hónapos volt mikor elvittük a Westendbe. Új ruhákat kellett vennem magamnak, mert a régiek kicsik voltak, de a terhes ruhák nagyok.

Mamik vidéken 250 km-re, férjem 6-18 melózik. Na de otthon sem tudtam hagyni vele ha vasásrnap nem dolgozott a párom, mert 2 óránként cicizett a lányom, annyi tejem meg nem volt hogy lefejjek.

1 hónaposan nagyon élvezte, nem aludt egy percet sem, nèzelődött párom öléből! Azóta is minden hónapban elmegyünk, szeret nézelődni, szaladgálni, a mekis kaját:) ez a kikapcsolódás nekem, neki meg kimozdulás

2010. dec. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
81%
En is viszem a kisfiamat mar egesz pici kora ota. Kulfoldon lakunk, nagyszulok nincsenek, apa dolgozik es nem akarok/akarunk egesz nap bezarva lenni es a park mar unalmas kicsit a babamnak is nemcsak nekem. Mi jo nagyokat tekergunk plazaba, tescoba, varaosba, bevasarlo kozpontokba sot meg etterembe is beulunk a baratnommel aki szinten babas (2 honap van a gyerekek kozott). Kisfiam mar egesz jol megszokta, sosincs gondom. Most 10 honapos es ha mar berakom a kocsi ulesbe vigyorog, nevet, tudja, hogy megyunk tekeregni, vasarolgatni. Foleg, most, hogy mindenfele karacsonyfa van imadja nezegetni. Amig pici volt legtobbszor aludt jokat a babakocsiba. Ha megehezett akkor a kocsiba volt a cumisuveg melegito evett majd setaltunk tovabb. Ha pelust kell cserelni azt lehet barhol vannak ilyen babas helysegek. Na persze nem minden nap de hetente 2-szer legalabb kimozdultunk a varaosba, bevasarlo kozpontba, tescoba... A tobbi napon maradt a parki seta vagy otthon "jatszottunk".
2010. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
66%

mi is múltkor döbbenten néztük a férjemmel, hogy a karácsonyi tömegben pár napos ordító bébivel álltak a sorban a kedves szülők :( előreengedtük...


de azért túlzásba se kell esni, pár hónapos babák már simán élvezhetik :) na jó nem a sorbaállást ;) én babám 1 éves, hetente járunk auchanba, imádja :) a sok ember, a játékok, a sok érdekes látnivaló :) fél éves kora óta (mikor stabilan ült és bele tudtuk már ültetni a bevásárló kocsiba) jön velünk :) előtte nagyszülőknek lepasszoltuk a nagybevásárláskor és hétköznap kis tescoba vásároltam vele.

2010. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
75%

Kislányom 3 hetes volt, mikor először voltunk Tescoba. Miért? Mert örültem végre, hogy kimozdulhatok a 4 fal közül, és egyet vásárolhatok. Végigaludta.

Szeptemberi születésű, decemberben a karácsonyi nagybevásárlást az Árkádban intéztem. 8 órát ott voltunk, közben 2szer szopizott, babakocsiban aludt. Egyszer sem sírt.

Szerintem nem lesz attól egy babának semmi baja, ha nem csak otthon van.

Persze nem állandóan vásárolni járunk mi sem, de egy hónapban 1-2 vásárlást kibír, Tescóért kifejezetten rajont.

2010. dec. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
88%
Én vittem magammal a fiam, mert vásárolni muszáj volt. Lehet, hogy te nem hiszed, hogy nem tudja megoldani az ember, hogy vigyázzon a babára valaki, de én nem tudtam megoldani, és nem is "kimozdulni" mentem, hanem vásárolni. Ha tehettem volna, elmentem volna egyedül, de nem tehettem. Amúgy a fiam 2 éves kora előtt egyetlen egyszer sem volt beteg, ezen kívül kimondottan nyugodt kisbaba volt mindig, szóval kizártnak tartom, hogy ezzel ártottam volna. Pedig a védőnő már attól is sokkot kapott, hogy megtudta, buszra szálltam a két hetes gyerekkel. Mondjuk akkor meg is kérdeztem tőle, hogy legközelebb küld-e értem taxit.
2010. dec. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek.

Én is alig vártam szülés után, hogy a másfél óráig ciciző gyereket lepasszolhassam. Anyukámék vigyáztak rá alvás közben, amíg a férjemmel elmentünk vásárolni. Most is inkább anyósomra, vagy a férjemre hagyom, mikor 2 hetente nagybevásárolok. Egyébként mi is minden nap megyünk a babával valahová, ha mást nem, kisétálunk a főtérre és vissza, én sem bírom a 4 fal között.

2010. dec. 2. 22:06
 18/33 anonim ***** válasza:
84%
Én 1 hónapos korába vittem el először.Sajnos akkor se, és most se tudom megoldani, hogy valakire hagyjam.A nagyszülők nagyon messze laknak, a férjem éjjel-nappal melózik.A 10 hónapos babámnak még azóta se volt baja, makk egészséges,imádja a tömeget, nem fél az emberektől.
2010. dec. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
71%

Mi is vittük a gyerekeket ennyi idősen, ha vásárolni mentünk. Vagy aludtak, vagy "nézelődtek". Soha nem sírtak.

Én azt nem értem, miért kell "bezárni" a babát a lakásba. Semmi baja nem lesz a plázáktól a babáknak, gyerekeknek.

2010. dec. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
64%
Azért szerintem még nincs 4 fal közé zárva egy gyerek, mert nem a plázába, hiperbe mennek, hiszen 1000 más hely is van. Baba-mama torna, zenebölcsi, játszóház + sok már program, barátnők, család, séta a parkban, városban. Szerencsés vagyok, választhatok inkább ezekből, ha nem akarom, nem muszáj nagy bevásárlásra vinni a bébit. Persze nem tartom "bűnnek", ha plázába, hiperbe is mennek a babával, de azért szerintem nem a pár hetes aprósággal kellene.
2010. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!