Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kínáljam 5 hónapos...

Mivel kínáljam 5 hónapos babámat inni?

Figyelt kérdés
Vizet utálja, Milupa csecsemőteát se issza meg. Cumisüveget nem ismeri, a csőrös pohárral próbálom megismertetni, de még ebből sem iszik. Elkezdtem hozzátáplálni és szüksége lenne a plusz folyadékra, nem? Amúgy még szoptatom.
2010. nov. 27. 21:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Amíg nem váltasz ki teljesen egy étkezést, addig nem kell hogy igyon, ha utána ott a szopi. Lehet, hogy azért nem kell neki, mert nem szomjas, és nem azért, mert nem ízlik.


Megpróbálhatod üvegpohárból is adni. Vastagfalú, kifelé forduló pereműből nagyon ügyesek, csőrös pohárral az enyémek sem boldogultak valahogy. Most szerencsés is, mert mire olyan meleg lesz, hogy útközben is inni kell, addigra megtanul majd vizes flakonból inni (Pl. Jana Babyvíz flakonja tökéletes)

2010. nov. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi 6 hónaposan kezdtük inni a teát.azt is csak akkor,mert kiváltottunk 1 étkezést és szopi helyett.Akkor is ha elkezdted a hozzátáplálást,kap vele plusz folyadékot a gyümivel+még ha utána szopik is.Majd kéri ő ha szomjas.Egyébként a kisfiunk is jobban szeret pohárból inni mint a csőrösből.
2010. nov. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én úgy tudom (szintén 5 hónapos, 2 hete táplálunk hozzá:), hogy amíg nem váltasz ki vele cicizést, és csak 2 étkezés között adod neki a plusz kajcsit, addig nem kell neki más folyadékot adni.

Az én babám is gyűlöli a vizet, a teát, minden ilyesmitől szinte öklendezik, pedig még a cumit is ismeri.


Úgyhogy én ezt tudtam válaszolni. :)

2010. nov. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha szomjas,megfogja inni a vizet,még ha csak pár kortyot is.Mindig kínáld meg,így nem lesz baj.Én most adtam neki almalevet higítva vízzel.(friss almalé,a gyümölcscentrifugából)Alig bírtam elvenni tőle,hogy az egészet ne húzza le egyszerre.Pedig a víz nem csúszott ennnyire.Mondjuk én már 2 étkezést kiváltottam.5,5 hós a babám.
2010. nov. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Az én kisfiam sem akarta meginni a vizet először. Kérdeztem a gyerekorvosunkat, hogy mennyi vizet kell innia, de azt mondta, ha szoptatok akkor amennyit elfogad. Én mindig megkínáltam vele evés után és végül egyre többet ivott. Most 11 hónapos és csak vizet iszik. Én nem akartam semmilyen cukros innivalót adni neki, mert a fogainak sem tesz jót és én is vizet iszok, szerintem ez a legjobb szomjoltó.
2010. nov. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha szoptatod akkor nem baj ha nem iszik, kínáld meg, ha elfogadja akkor igyon, ha nem kell ne erőltesd. A gyümölcsökben is sok a folyadék egyébként és most még nincs is meleg hogy megszomjazzon. Ha már kevesebbet fog szopizni akkor biztosan kéri majd a vizet. Kisfiam 2 éves múlt és csak vizet iszik meg tejet , próbáltuk a teát , gyümölcslevet de nem szereti egyiket se, bár egyáltalán nem bánom. Ha majd ott tartotok a levesek is jó folyadék források, nálunk az is nagyon megy mindegyik fajta. 😊
2017. ápr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A gyerek már 7éves! Azota sem iszik???
2017. ápr. 30. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolso! Jo az eszrevetel :D A kerdesem kiemelt kerdes valojaban, mert most van egy pici 6 honaposom a nagy 7 eves mellett es szinte ugyanazokkal a problemakkal talalom szembe magamat, mint anno a nagynal. Ezert tartottam feleslegesnek ujra kiirni a kerdest. Eleg lett sajnos kiemelni.
2017. ápr. 30. 08:29
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok! Értem! De a nsggyal csak rendeződött valahogy a helyzet!? Igazából akkor talán te magad tudod a választ a legjobban!
2017. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!