Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Idővel megszépülnek az első...

Idővel megszépülnek az első hónapok átvirrasztott éjszakái, a folyamatos sírás, és miegyebek?

Figyelt kérdés
Azzal vigasztalom magam, hogy ha majd nagyobb lesz, és már jár, stb.stb, akkor elfelejtem, hogy az első hónapokban milyen szar volt, amikor csak sírt, meg nem aludt, de idősebb gyerekű barátnőim azt mondják, hogy örüljek még most, hogy ott marad, ahová teszem, meg hogy kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond... Magyarul ne várjam, hogy nagyobb lesz, és próbáljam meg élvezni, amíg ilyen pici?
2010. nov. 27. 14:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Így van. minden életszakaszban, fejlődésben lesz olyan, ami megnehezíti a dolgodat. Nekem már max. éjszaka 1szer kell kelnem hozzá, akkor is a cumiját keresi; és bezony nagyon nem megy az emlékezés azokra az éjszakákra, amikor még 4szer is felkeltem hozzá. Most a legnagyobb gondom, hogy megváltoztak az étkezési szokási, és macerás lett az etetés, no meg hogy mindig a sarkában kell lennem és arról se felejtkezzek meg, hogy visít, ha vmi olyan történik, ami a kedve ellen való...:)

2010. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindegyik kornak megvannak a szépségei és egyben a nehézségei is, a lényeg, hogy lazán fogd fel és próbáld meg élvezni a dolgokat.
2010. nov. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

jaaaj...el ne hidd nekik..

hülyeség...

jól gondolod...az elején nagyon kimerítő hogy kiteszed a lelked,csak érte élsz,és elfogy a türelmed..és mégis sír...

úgyhogy..később sokkal jobb...

megmondja ha éhes...és visszaszól,dumáltok..játszotok...

most cukika..édi-bédi...csak szolgálni,szolgálni,szolgálni kell.....és ez néha sok tud lenni....

2010. nov. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

En is ugy erzem, hogy minden korszaknak van nehezsege. Egyik sem nehezebb, mint a masik.

Elso gyerekkel az elso hetek neheznek tuntek, sokat sirt, nem tudtam banni vele, tejem sem volt eleg, majd belezavarodtam.

Elmult. Elfelejtettem. Mert jott az elso betegseg, a fogzas. Majd az, amikor mindenhova felmaszik, allandoan veszelybe sodorja onmagat, hisztikorszaka van, ha valami nem tetszik neki, akkor levagja magat a foldre.

Kozben megszuletett a kisteso is, ismet kezdodott a keves a tej-egesz ejjel ebren vagyok korszak, hat, messzirol nem tunt olyan remesnek, mint az elso gyereknel. Rajottem, hogy osszessegeben minel kisebb a gyerek annal tobbet alszik napkozben (igaz, hogy ejszaka is szakaszosan, nem egybefuggoen) es a pici baba altalaban jogosan sir, a nagy meg kb akkor, amikor kedve tartja. Es sokkal hangosabban. Sokszor vigasztalhatatlanul, nem ugy mint egy pici baba. (merhta mondjuk az a nagy orditasanak a targa, hog adjam oda a kenyervago kest, en meg nem adom, mert veszelyes, akkor hiaba probalom terelni a figyelmet, ordit, amig meg nem unja. Marpedig a kest akkor sem adom oda. Ha a pici sir az azt jelenti, hogy ehes-szomjas-hasa faj-fazik-melege van-almos, stb. Ott a problemat meg tudom oldani gyorsabban, nem a gyerektol fugg, hogy meddig sir, hanem tolem.

2010. nov. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Minden kornak megvan a maga szépsége, és nehézsége is. Kisfiam 3,5 hónapig hasfájós volt, sokat sírt, ez nehéz volt. Most lesz 1 éves, mindenhová utánam mászik, nem tudok nélküle még wc-re sem menni, mert dörömböl az ajtón. Szóval ez is nehéz. Viszont nagyon jó látni, ahogy fejlődik, nyílik ki az értelme, van humorérzéke, és ahogy kimutatja, hogy szeret. Szerintem az anyaság arról szól, hogy a sok nehézség ellenére megtaláljuk a szépséget, és mindig a lehető legjobban szeressük a picinket-nagyunkat.:))) Jó babázást, és ne keseredj el, inkább élvezd amikor nem sír, rád nevet, ha pedig sír, énekelj neki minél többet...
2010. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Röviden, tömören válaszolnék.

2 gyermekem van, és így van, nemsokára könnyebb lesz! Ha már kúszik, mászik, felül, feláll és jár, na az már a kánaán:) Sokkal jobban eltelnek a napok és Te is kipihentebb, nyugodtabb leszel.

Kitartás addig:)

2010. nov. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babód?de igen megszépülnek a napok hidd el!Eleinte én is feltettem ezt a kérdést,kimerülten,zokogva ültem a gép előtt:)De mindezen már most jót nevetek,pedig még csak 4hós a babám:)Törekedj arra,hogy legyen napirendetek,ez megkönnyití a helyzetet,mert így fogod tudni,hogy mikor eszik,alszik stb,és tudod csinálni a dolgod!Én várom,hogy üljön,kusszon-másszon:)biztos,hogy gyorsabban elmegy a nap is:)De ne aggódji sokkal-sokkal jobb lesz:)
2010. nov. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Első babám, és még terhesen akartam másodikat (könnyű terhességem volt). Aztán megszültem, azt mondtam, na, ezt soha többet. Most 4 hós a babám, és úgy vagyok vele, hogy ha a szülésre gondolok, akkor az menne még1x, de ha az első kisbabás hónapokra...hát, azt soha többet... Ezért kérdeztem, hogy megszépül-e majd ez is. Elvégre vannak többgyerekes anyukák?! :)
2010. nov. 27. 15:01
 9/13 A kérdező kommentje:
Utsónak: nekünk sajna nincs napirendünk, egy fix van, hogy az éjszakát már úgy-ahogy átalussza.
2010. nov. 27. 15:03
 10/13 anonim ***** válasza:

Na én pont ebben vagyok benne, egy három hetes, kicsit hasfájós Babucival.:)

Most épen alszik, és sikerült nekem is leülni a gép elé most elöször szülés után.

Hulla vagyok és nem látom a végét, de sokan biztatnak, hogy jobb lesz.

Én már várom, hogy legalább a hasfájás múljon el. Remélem azért tényleg megszépülnek ezek az időszakok, mert jelenleg én is úgy gondolom, hogy egyszer legyünk ezen túl, én többször biztos nem vállalom be...

2010. nov. 27. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!