Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek a gyereke még 8 hónaposan még nem mászik?

Figyelt kérdés
Pár napja kínlódik a kúszással (9kg egyébként), négykézláb rugózik. Lerakom a földre bőg, nagyon nem akarja a dolgokat. Csak a kiságyban érzi jól magát. Utálom, mikor mindenki írja, hogy az enyém már áll, már jár...
2010. nov. 26. 13:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kisfiam 1O hónaposan kezdett kúszni, jövő héten lesz 1 éves és még nem mászik. Járunk vele Dévény tornára, és már néha 4kézlábra áll, remélem ez már azt jelenti, nemsoká elkezd mászni...
2010. nov. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

8 hónapos, 7,4 kg, és jelenleg a kúszás és a mászás között tart. A kutyázást már megunta, arra meg még nem jött rá, hogy nem csak a lábát kell felhúzni, hanem a kezét is rakni kéne előre, és úgy jobban haladna. Egyszer majdcsak megtanulja :) Azt hittem, hamarabb fog mászni, mert 3 hónaposan már hasra fordult, de tévedtem.

Szóval nem vagy egyedül a problémáddal. Egyébként nem is szeretném, ha már állna 8 hónaposan. :)

2010. nov. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
8,5 hós a kisfiam, nem mászik, csak körbe-körbe kúszik és odagurul mindenhez, amit el akar érni. Sokat van hason, és kitámasztja magát, de nem nagyon látom, hogy hajlandóságot mutatna a mászás iránt. És még nem is ül önállóan, pár másodperc után eldől, mint egy zsák. Van egy nagyon jó ismerősünk, aki moztásterapeuta, neki megmutattam, azt mondta, hogy tökéletes a mozgása, semmi gond nincs vele, és egyáltalán nem törvényszerű, hogy 8 hós korában már mászni kell egy gyereknek. Az is lehet, hogy kimarad. Nekem a nagyobbik fiam 5 éves, ő nem mászott, 1 éves kora előtt kb. 2 héttel elindult és utána mászott négykézláb.
2010. nov. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Kisfiam 9 honaposan kezdett el maszni es 1 hetre ra felallt. De a maszast is egyik naprol a masikra kezdte el,mar en is aggodtam,hogy kihagyja.Elindulni csak 13 honaposan indult el.

Ne aggodj raer meg a babad.

2010. nov. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm, főleg a szózatos válaszolónak, jót nevettem, mert nagyon igazad van.
2010. nov. 27. 09:03
 16/17 anonim ***** válasza:

Jövő héten lesz 8 hónapos a lányom. Még nem is fordul hasra, hátra sem, nem hogy másszon. Kúszó mozdulatokkal próbálkozik, de nem halad látványosan.

Járunk gyógytornára, de kis bal oldali hypotonián kívül nem mondtak semmit. Ez sem jelentős állítólag. Látta sima gyógytornász és Dévényes is. Nem aggódom, én és a párom is későn kezdtünk csinálni mindent.

2010. nov. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Végre olyan válaszokat olvasok,ahol nem betegség, ha még nyolc hónaposan nem mászik a baba. Az én lányom 8 hónapos múlt, most kezdett el hason körbe forogni, néha kitolja a popsiját, de nem mászik és nem is nagyon kúszik. Ülni nagyon szépen ül és ha felültetem a kiságyba már feláll, de nem mászik.
2010. dec. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!