Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akinek késon vagy nehezen...

Akinek késon vagy nehezen kezdett el beszélni a gyereke, kb. hány hónaposan/évesen kezdte el a beszédet és hogyan?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves elmúlt,az alapszavakat /kb.10 szó/ már kb. fél éve mondja,de nem nagyon fejlodik tovább. Kicsit el vagyok keseredve, mert a vele egykorú gyerekek már sokkal jobban beszélnek és sokat foglalkozok vele,mégis ez van.
2010. okt. 1. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Személyes tapasztalatom még nincs, mert a lányom 14 hónapos /igaz nem akar beszélni :)

De a keresztanyám állítólag 3 éves koráig nem szólalt meg-később azzal magyarázta, nem akart pöszén beszélni :)

Szerintem ne aggódj, de ha megnyugtat, vidd el a védőnőhöz, vagy gyerekorvoshoz-vagy nem tudom hova szokták

2010. okt. 1. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Szia! Nálunk a bölcsi hozta meg a nagy áttörést. Előtte csak a szavak első szótagját mondta, de amióta bölcsis megeredt a nyelve, pedig mi is sokat foglalkoztunk vele.
2010. okt. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Apukám is 3 évesen kezdett beszélni, de rögtön teljes mondatokban és olyan szavakkal, amiket ritkán használnak.

Nagyim mesélte.

2010. okt. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2,5 évesen kezdett el szavakat mondani. Azelőtt csak babanyelven beszélt. Mi is aggódtunk, de nem kell. Szinte minden nap volt új szava, amiket még jegyzeteltünk is. Majd kb.2 hónap múlva már szépen beszélt, azóta 3 éves és be sem áll a szája, igaz még van olyan szó amit nehezen és pöszén mond, de már szépen beszél.
2010. okt. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Sógorom agyvérzéssel született és ezért 4évesen kezdett beszélni és le van maradva még most is.

Ismerősöm is 4évesen,de ő rögtön egész mondatokkal.Egyszerre jár főiskolára,egyetemre,dolgozik és modellkedik.

2010. okt. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!