Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használ a borostyán nyaklánc...

Használ a borostyán nyaklánc fogzásra? Jó még másra is? Éjszaka is rajta marad?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 11:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%

Soha nem tennék semmit a gyerekem nyakába.

Hogyan használna egy megkövesedett gyantából álló bizsu fogzásra? Viszont megfojthatja.

2010. nov. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
21%
Igen használ. A barátnőm kisbabája nyugodtabb tőle. Éjszaka nem szabad használni. Mivel eléggé fejfájós vagyok saját részemre is vettem borostyán nyakláncot. Azóta nem volt fejfájásom.
2010. nov. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
73%
Sokan hisznek benne, bár nem tudhatják, hogy esetleg anélkül is ugyanolyan lenne a fogzás. Az ismerősi körömben több babának is van, legtöbbjüknél nem nagy hatással. Az enyémeknek nem volt, mégsem vettük észre a fogzást... Az biztos, hogy megfojtani nem fogja, hiszen túl rövid hozzá.. Nem kell pánikot kelteni...
2010. nov. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Snapette ***** válasza:
68%

Babona. Valaki el tudja magyarázni, hogy mi köze a borostyánnak, vagy úgy egyáltalán bármilyen ásványnak ahhoz, hogy nekem fáj-e valamim, vagy sem? Semmi olyan nincs benne, amitől fájdalomcsillapító hatása lenne, főleg ha csak lóg a nyakamban...

Szén, hidrogén, oxigén és kén van benne. Ezekből melyiknek kéne csillapítania a fájdalmat?

Neked lehet, hogy működik, de nem azért, mert a borostyán teszi, hanem mert elhiszed, hogy működik, s a többit az agy elintézi, de a baba nem tudja, hogy neki ettől jobb kéne legyen.

2010. nov. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
Hát a pánikkeltésről annyit, hogy kérdezz meg egy gyerekorvost, tehetsz-e bizsut egy kisbaba nyakába... szerinted mit fog mondani? Vagy ő is pánikot kelt?
2010. nov. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
31%
Ha az orvosokat nézzük: manapság minden 3-4. baba nyakában ott van a borostyánlánc éjjel-nappal, még a dokihoz is ezzel viszik... még nem láttam, nem hallottam senkitől, hogy akár egyetlen orvos leszedette volna... Ha te tudsz ilyet, kérlek írd le! Nem vitázni akarok, mert én se tartom szükségesnek, sem hasznosnak, de az azért nem igaz, hogy meg tudja fojtani a gyereket, kivéve, ha túl hosszú...
2010. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%
Én azt gondolom az orvosok igenis ellenzik, legalábbis nálunk az ilyen anyák leszedik a gyerekről ha orvoshoz mennek (gyanítom nem véletlenül). És bármilyen rövid akkoris elakadhat, mellédughatja az öklét... én biztosan nem tenném a nyakába mégha segít se. De ráadásul nem is segít...
2010. nov. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
Ha valamit ki sem próbáltok honnan tudjátok, hogy nem használ??
2010. nov. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
61%
a kisfiam 3 hónapos kora óta viseli,éjjel-nappal.9 foga van.most jött neki 3 egyszerre,abból 1 rágó volt.észre sem vettem,hogy bújnak a fogai,már csak arra lettem figyelmes,hogy érzem hogy vágja az ujjam,mikor megnéztem nem e készülődik valahol fog.ha nem nézem meg csak akkor tudom meg ha már jobban kibújt.hogy ez a lánc hatása lenne-e?nem tudom.
2010. nov. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
41%

"Ha valamit ki sem próbáltok honnan tudjátok, hogy nem használ??"


Honnan tudod, hogy nem használ a lónyál a fogzásra? Próbáld ki azt is!

Onnan tudom egyébként, hogy nincs benne SEMMI ami használhatna. Ez csak megkövesedett fenyőgyanta, ami gyönyörűszép, nekem is van ilyen fülbevalóm, de a dunai kavics se meg a fekete kőszén se használ, mert egyiknek sincs olyan összetevője, ami hasznos lehetne ilyen helyzetben.

2010. nov. 26. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!