Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyik rokonom babója 10hónapos...

Egyik rokonom babója 10hónapos, már szinte mindent eszik, az anyuka mégis napi nyolcszor szoptatja, normális ez? Mert az én babóm 4hós, de ő csak ötször szopizik?

Figyelt kérdés
A kisfiú cicin is alszik el?
2010. nov. 24. 15:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
nem ítélem el,csak az már kicsit sok,főleg,hogy már mindet eszik és elég sokat is
2010. nov. 24. 15:29
 12/22 anonim ***** válasza:
80%
Apropó, három gyermekem van, igény szerint szoptattam őket, ha kellett napi nyolcszor. Sőt, cicin aludtak el. Aztán nőttek és elhagyták a cicit, nem lettek cicifüggők és mindegyik szépen a saját ágyában alszik az esti mese és a puszi után. Ám ne írd légyszi, hogy arra voltál kíváncsi, hogy eleget szoptatsz-e, mert a kérdést sem úgy tetted fel. A rokonodat, meg ha zavarja, majd leszoktatja. Ám szerintem kár volt megosztania ezen aggodalmát veled. Most ő a hűderossz anyuka a te glóriás kobakodhoz képest. Sajnálom, de nekem ez jött le.
2010. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
69%

Nem értek egyet. Nem az ő válasza volt a leghasznosabb, - valószínűleg meg sem próbált egy éves koron túl szoptatni, akkor meg honnan tudná?- hanem azé, aki az igény szerinti szopit említette. Ugyanis erről van szó. Az anyatej még ilyen korban is tartalmaz minden kellő tápanyagot, vitamint, kaéóriát, ellenanyagot stb, ami kell a babának, kivéve a vasat. A WHO az első életév végéig javasolja, hogy a fő táplálékforrás az anyatej legyen, és legalább két éves korig javasolja folytatni a szoptatást, illetve amíg a baba magától abba nem hagyja. Én azért jobban hiszek a WHO-nak, mint egy anonim fórumozónak.

[link]

2010. nov. 24. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
81%
Mindig az anya, és nem a szomszéd meg az uncsitesó, stb. tudja hogy mi a jó egy gyermeknek. Minden héten van egy olyan kérdés amiben valaki egy másik anyuka / anyukák szokását furcsállja, csak mert más mint az övé és ehhez keres bólogatókat. Nem sok a 8, ha az ő babájának így van igénye, bárki bármit is mond, ugyanis a babák nem a nagykönyv szerint élik a kis életüket hanem a saját szervezetük szerint, az édesanyák pedig igyekeznek elehet tenni ennek. :)
2010. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
43%

Na azért a WHO-nak is vannak elborult dolgai... 3 éves korig nehogy adj tehéntejet, mert az méreg, és ehhez hasonlók...

Egyébként szoptattam volna tovább, ha lett volna tejem. De nem volt. 5 hónapos koráig tudtam csak SAJNOS!!! De ettől függetlenül akkor sem gondolom, hogy az tök jó dolog, hogy egy 10 hónapos baba, aki már szinte mindent eszik, és sokat ráadásul, mellé még 8x szopizzon...

2010. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
49%

el vannak kicsit túlozva itt a válaszok.

szerintem, ha már tízóraira,ebédre és uzsira "rendes" kaját eszik a gyerek, akkor már nem hinném, hogy szükséges lenne még 8x megszoptatni... meg kellene találnia az arany középutat.

én azt gondolom, hogy nem csak a cicivel kellene megnyugtatni a gyereket. most sokan nekem esnek majd ezért, pedig csak arra gondolok, hogy minden nyafiért még nem kell cicire tenni a gyereket. (hozzáteszem, sosem hagytam sírni a gyereket, ha igényelte, kézben volt, ha igényelte cicn volt, igény szerint szoptattam, mégsem cicizett 100x egy nap)

2010. nov. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
64%

az én babám is nagyon cicifüggő volt..és úgy is altattam el olyan kényelmes volt nekem míg cici volt,nem is sírt szinte...mikor fájt a foga max..

aztán 15 hósan megunta,,mindig ráharapott..és kész dobta

szerintem a babáknak nagyon nagy megnyugvás cicizni..és én is imádtam

pedig az elején utáltam szoptatni..aztán nagyon megszerettemmm.....

2010. nov. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
60%
jah..és én azért is ciciztettem sokat,mert nem volt hajlandó inni semmit...se vízet se teát..
2010. nov. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
74%

Vannak itt hasznos válaszok, hogy kinek melyik a hasznos, az egyéni megítélés kérdése, erre van az értékelés, mint lehetőség!

A kisfiam 11,5 hónapos. rengeteget küzdöttem azért hogy szoptathassak, rengeteget fejtem, poharazgattam a kisfiamnak hónapokig a lefejt anyatejemet, mert nem volt elég erős a szopóreflexe. Szerencsére sikerült megtanulnia szopni, igény szerint szoptatok azóta is. Mostanában 4-5x szopott naponta, eszemben sem volt kiváltani, vagy elhagyni az én akaratomból szopit, de volt mikor 1-1 étkezés után ő nem kérte. Aztán elkapott a kisfiam egy elég makacs vírust, non-stop lázas volt, és nem fogadott el sem ételt, sem italt azalatt, csak szopott. Napi 8-9-10x. Áldottam az eszemet, hogy nem váltottam ki előtte már szopikat, és nem csökkentettem le ezzel a tejmennyiséget. Már most túl van a betegségen, most 5-6x szopik. Azt szeretném, hogy 1 éves korig ha csak lehet kapjon anyatejet!

Nem kevés az az 5, amennyiszer szopik a kisbabád, de azért nem hiszem hogy jólesne neked, ha negatívan ítélnénk meg ezt.

Mindenkinek egyéni felelőssége és szabadsága hogy meddig és hányszor szoptatja a gyermekét.

Ne kritizáljuk már egymást, hiszen azzal, hogy szoptatunk a lehető legtöbbet adunk a gyermekünknek amit csak adhatunk! Anyukák vagyunk, ne viselkedjünk már úgy mint a rosszindulatú vénasszonyok a lócán!:)

2010. nov. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
52%

Én sem értem a problémád! Mindenki maga dönti el, hogy mennyiszer szopiztatja meg a babáját. Ha az napi 8 akkor annyi. Senkinek semmi köze hozzá. Egyáltalán mi az hogy cicifüggő? Láttál Te már felnőtt embert az anyja mellén csüngeni? Na az a cicifüggő, de ilyen még nem láttam.

Ha a gyerek igényli akkor megvan rá az oka. Van ismerősöm aki még 3évesen is szoptatta a gyerekét, kérte és volt is teje. Aztán magától elhagyta.

Nem kell azért mást leszolni amiért nem úgy cselekszik ahogy Te. Ettől nem lesz rosszabb.

Én inkább a Te 4hónapos babádnál keveslem a az 5szopit, de Te tudod mennyi kajcsit adsz neki.

2010. nov. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!