Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12-18 hónapos babátoknak...

Kisnita kérdése:

12-18 hónapos babátoknak milyen az étrendje? Meg van a napi 5 étkezés?

Figyelt kérdés

Miket és mennyit eszik, iszik kb? Az én kisfiam nagyon kicsi adagokat eszik. Nem tudom mindig betartatni vele a napi 5xi étkezést, hiába kínálom nem mindig eszik.

Ma ezeket ette, mit gondoltok róla, elég?

Reggeli egy negyed szelet vajas kenyér és 1 karika kolbász (többet nem volt hajlandó enni)

10 óraira egy túró rudi

ebédre egy kis tányér brokkoli főzelék husival kb 200 ml

uzsi egy szem mandarin

vacsi 4 karika krumpli a rakott krumpliból.

Sok folyadékot (víz) iszik.


2010. nov. 23. 17:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A védőnőm szerint ebben a korban normális, hogy lelassul a súlygyarapodás, de a fogyás már nem, ilyenkor kivizsgálást szoktak javasolni, kérdezz rá a gyerekorvosnál.

Egyébként a sok folyadék is okozhatja, hogy nem hízik.

Egy jó tanács tapasztalatból, amit adni tudok az, hogy ne stresszelj, ne légy türelmetlen, mert a babaád megérzi, és akkor tényleg ördögi kör lesz.

2010. nov. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtál. Igen már beszéltem a gyerekorvossal voltunk kivizsgáláson, de minden rendben van. Fogalma sincs az orvosnak se hogy mi lehet a baj. Én nagyon türelmes vagyok vele,több mint 5 hónapja ezt csinálja velem és még nem akadtam ki bár már közel állok hozzá...

10 hónaposan kerek 10 kg volt most 16 hónapos és 9 kg. :S Durva nem??

Pedig olyan jól evett, soha nem tudtam panaszkodni rá. Bélpoklos volt, mindegy volt mit teszek elé csak sok legyen. Aztán 10 hónapos kora körül elkezdett leszokni a tápszerről, először csak nappal utasította el majd reggel is és végül már este sem itta meg. Trükköztünk, hogy megigya valahogy de semmi nem jött be. Az összes tápszert kipróbáltuk öklendezett mindtől, vettem Sinlacot na az is a kukában landolt, egy éves korától ilyen tejital, olyan tejital, biotej, boci tej, 1,5 -es tej, 2,8-as tej, 3-as tej, házi tej már tényleg minden volt és minden formában, csokival, kakaóval, cukorral, vaníliás cukorral, sima vaníliával, karamellás tej, turmixok. Próbakép vettem banános port na azzal 1-2x megitta nagy nehezen, de arra se kapott rá.

Gondolkodtam, hogy a sok ivás miatt nem iszik, a gyerekorvos azt mondta hogy szerinte nem ez lehet a baj mert nem kap semmilyen cukrosat vagy édeset ami telítené, se gyümi levet semmit csak sima vizet és nagy ritkán hajlandó meginni a teát de azt is csak cukor nélkül ha teszek bele cukrot öklendezik tőle. Már próbáltuk a Béres cseppeket is, ideig óráig jó volt, de aztán megint nem evett, már sokféle vitamint kipróbáltam, de semmi nem használ.

Ma eddig összesen egy joghurtot evett semmi mást pedig már dél van.:S Minden nap főzök van hogy 2-3 félét is hogy egyen már valamit, szoktam külön főzni is neki, de minden hiába.

2010. nov. 24. 11:59
 13/13 anonim ***** válasza:

Sajnos okosat én se tudok írni Neked, pedig szeretnék, de ha a kivizsgálás szerint rendben van, akkor nincs baj, bár a fogyás semmiképp sem jó.

A tejről annyit, hogy az én lányom csakis eperízű Nesquickkel issza meg, nálunk sem jött be semmi más. Vitaminből a Vitacolant kapja a védőnőm tanácsára, szerinte az a legjobb, hiszem a koraszülött osztályon is azt adják.. az én 17 hónapos lánykám se nagyétkű, ő most 10 kg, havonta 20-30 dkg-okat hízik csak, de ez teljesen jó állítólag ebben a korban, mert egyébkét egy örökmozgó.

Én már sírtam párszor az evés miatt, pedig nálunk olyan nagy gond nincs. Csak kitartást és türelmet tudok kívánni, meg sok sétát a szabadban, hátha az is segít.

2010. nov. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!