Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12-18 hónapos babátoknak...

Kisnita kérdése:

12-18 hónapos babátoknak milyen az étrendje? Meg van a napi 5 étkezés?

Figyelt kérdés

Miket és mennyit eszik, iszik kb? Az én kisfiam nagyon kicsi adagokat eszik. Nem tudom mindig betartatni vele a napi 5xi étkezést, hiába kínálom nem mindig eszik.

Ma ezeket ette, mit gondoltok róla, elég?

Reggeli egy negyed szelet vajas kenyér és 1 karika kolbász (többet nem volt hajlandó enni)

10 óraira egy túró rudi

ebédre egy kis tányér brokkoli főzelék husival kb 200 ml

uzsi egy szem mandarin

vacsi 4 karika krumpli a rakott krumpliból.

Sok folyadékot (víz) iszik.


2010. nov. 23. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
anyatejet/tápszert kap még reggel és este? vagy tehéntejet? csak mert a fél liter tej alapú táplálék kellene még. egyébként hízik? mozgékony? ha igen, akkor oké. :) kisebb korában többet evett?
2010. nov. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


ezt a 2 oldalt ajánlom Nektek!

2010. nov. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az igazság az, hogy 13 hónapos kisfiam most kicsit másképp eszik a fogzás miatt, de általában ílyen az étrendje:

reggeli: cicizik,

tízórai: 1 krémtúró, v. 1 joghurt kenyér v. kifli falatkákkal,

ebéd:vagy külön főzök neki, v. azt eszi, amit mi (kb. 200 ml)

uzsonna: gyümölcs (vagy simán, vagy tejpéppel, vagy keksszel)

vacsora: virsli, v. rántotta, v. felvágott, kenyérrel.

Elalvás előtt cicizik.

Napközben szinte semmit nem hajlandó inni, csak cici.

2010. nov. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

15 hós kisfiam 5ször "szik, de ez csak álca. 7kor szopizik (elment a tejem, tehát minimálisan (10 mili kb.) szopik. 9kor tízórai: gyümölcs magában, túróval vagy joghurttal, gabonával (kb 250-300 ml). 12kor ebéd (főzelék 250-300 mili). 15 órakor szopizik (szintén semmit) és kap gyümölcsöt /150-200 ml/. 18kor vacsi: tejbegríz v. tejpép (250-350 ml). 21kor szopizik (leginkább cicizik és elalszik rajta).

Nappal csak vizet iszik, változó hogy mennyit.

2010. nov. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

egyáltalán nem adsz neki tejet/tápszert/tejterméket? :O

kéne, napi fél litert legalább!


nálunk

reggeli: 250ml tápszer

10ó: gyümi

Ebéd: főzelék, hússal, majd desszertnek joghurt, túrókrém vagy puding, utána elalváshoz 200ml tápszer

Uzsi: nagyon változó, gyümi/szendvics/péksüti/tejtermék

Vacsi: főzelék, hússal, kölesgolyó majd elalváshoz 200-250ml tápszer


gyenge teát iszik nappal, változó, 3-6 dl

2010. nov. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

előző vagyok

12hónapos!

2010. nov. 23. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

adok neki tehén tejet, de nem mindig issza meg. 10-ből kb 2x. A tápszert még ennyire sem. :S A tejitalt sem, ezért tértünk át a házi tejre. Egy időben megitta a tejet banános italporral, de egy pár hete nem tudom belekönyörögni. Amióta ezt csinálja tejpépet adok neki. Joghurtot 2-3at minden nap megeszik.

A súlya most épp úgy néz ki gyarapszik, de már nem merem mérni mert a múltkor már -1 kg-nál tartottunk :S Szóval ritkán mérem, hogy ne érjen csalódás.

2010. nov. 23. 20:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Ha életerős, mozgékony, nem sápadt, aluszékony,akkor nagy baj nem lehet, van olyan, hogy egy baba kisétkű, annyi elég neki. A tejalapúra figyelj, meg a húsra, hogy azt minden napkapjon,a zöldség,gyümölcs is fontos. Az én lányom a rizst, tésztaféléket nagyon szereti,nálunk az a "mentőöv", ha márminden kötél szakad, no meg a virsli.
2010. nov. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

a gyerekorvos írt fel nekünk Maltofer cseppeket és Folvasat, most lesz 6 hete hogy kapja és talán egy kicsit többször eszik egy nap, de én keveslem a mennyiséget.

A vérképe egyébként rendben volt és vidám is meg mozgékony csak a súlya nem gyarapszik...:S

Két hét múlva kell mennünk méretni, majd meglátjuk.

2010. nov. 23. 20:43
 10/13 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nálunk nem nagyon vannak ilyen "mentőövek" nincs olyan étel amit kimondottam szeretne és bármikor megenné. Úgy veszem észre a joghurtokat kedveli a legjobban azokat eszi. Van hogy egész nap mást nem is tudok beletuszkolni. Már többféle módszert is kipróbáltam: Kanállal kergetés, együtt evés, nem erőltetés majd eszik ha éhes lesz úgysem hal éhen, más etesse ne én, kiskocka-nagykocka, darabos, turmixolt, stb. Már kezdem azt gondolni, hogy én az én készülékemben van a hiba és csak bebeszélem magamnak hogy nem jól eszik a gyerekem. De akkor meg mért nem hízik?? Sőt tovább megyek mért fogy?

Ez egy ördögi kör. :D

2010. nov. 23. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!