Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli fiatok hányszor...

1 év körüli fiatok hányszor eszik egy nap és mekkora adagokat? Reggel-este tápszer? Mennyi?

Figyelt kérdés
2010. nov. 22. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:

Reggel tej,kb 2,5 deci,vagy tejbegríz az egy jó tányér néha még én is meglepődök mennyit be bír nyomni belőle,vagy virsli+kenyér+majonéz,1-1,5 virsli.Ha szalámis kenyeret eszik akkor van,hogy egy egész szelet kenyér bele.

Ebéddel most úgy érzem kicsit kínlódunk,nem nagyon akarja enni a főztömet,ha így alakul akkor adok neki bébiételt,a nagyobb üveggel teljesen megeszi.Du túrórudi,vagy tejszelet,vagy valami nasi.Gyümölcsöt nem eszik,hiába próbálkozok.Este kb az amit reggelire is felsoroltam,de van,hogy csak tejet iszik.Úgy vettem észre,hogy leginkább a reggeli az amiből sokat eszik,aztán már a többi étkezés ímmel-ámmal megy.Rágcsál kekszet is napközben vagy kukót.Remélem segítettem.

2010. nov. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Azt elfelejtettem,hogy természetesen joghurtok,krémtúrok is jöhetnek neki,abba mindig dobálok kenyérfalatokat.

2010. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2-2,5 dl táp reggel 6 körül, 9-10 között 2 db banán, 2 körül 1,5 üveg bébiétel (a nagy üvegesből), délután ismét gyümölcs vagy krémtúró, joghurt keksszel, este tejpép, olyan 2 dl-nyi. Éjjel 11-kor pedig megint táp, 1-5-2 dl. Ettől eltekintenék már szívesen, de vacsira nem hajlandó sem a tejpép után sem helyette tápot enni. Nasit nem kap etetések között, eddig talán 2x kapott maximum, mert szabályosan kinézte a nővére kezéből a babakekszet.
2010. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

13 hónapos múlt a kisfiam. Tejfehérje érzékeny voltam gyerekkoromban, így csak egy éves kora után kezdtem el a tejtermékek bevezetését, sajnos lehetséges, hogy ő is allergiás, így most tejmentes diétán van.


Reggel 6 és 7 óra között ébred megiszik kb. 120 ml vízből készített tápszert.

8 és 9 óra között megeszik kb. 120 ml friss gyümölcsből készített pépet és annyi tejpép port, hogy ehető állaga legyen. (A darabossal hadilábon állunk még mindig, leginkább hány tőle)

1/2 12-kor ebédel főzeléket hússal kb. 180-200 ml.

1/2 13-kor megy aludni, ilyenkor megiszik 150 ml vízből készített tápszert.

4 és 5 között megeszik annyi gyümölcsöt tejpéppel mint tízóraira.

1/2 7-kor vacsorázik annyi főzeléket, mint ebédre (most hús nélkül)

8 körül megy aludni, ilyenkor megiszik 180 ml vízből készített tápszert.


Átaludja az éjszakát.

2010. nov. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Huh... lehet, hogy a férjemnek mégis igaza van, hogy koplaltatom a gyereket? :-) Reggel és este 250ml elkészített tápszer, valamikor hagy benne, főleg reggel. Napközben de. gyümölcs, kb 200g, ebéd változó. Ha nem vagyunk otthon vagy nem látja, hogy eszünk mi, akkor elég neki kb 200-220g főzelék, majd 3-4 piskótatallér utána, du. pedig gyümis tejtermékes uzsi, annak mennyisége attól függ, hány óra. 120g körül, ha már 6 felé jár, mert fél 8-kor táp és alvás. Ha 4-5 körül, akkor kap 'rendes' adagot, olyan 220-230g-ot.
2010. nov. 22. 14:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt én nem érzem koplaltatásnak,ha éjszaka nem ébred,akkor ő is elégedett.
2010. nov. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Szerintem sem az... arra törekszem, hogy kb 1kg kaját kapjon egy nap.
2010. nov. 22. 14:59
 8/10 anonim ***** válasza:

Ah, teljesen jó így, ahogy eteted. Az én lányom 15 hós, a következőképp eszik

Reggel 8-9 körül-között 210 ml elkészített tápi.

Délelőtt gyümölcs, nem mérem, ez olyan nasi.

Ebédre főzelék 200 gramm körül.

16.00-17.00 körül-között joghurt.

19.00 körül vacsi velünk zsemle és szalámi, ezt van, hogy ki is hagyja.

20.00 fürcsi, fél óra múlva 210 ml tápi. Éjjel alszik, nem eszik, nem iszik.

"Szól" ő, ha éhes, ne aggódj nem koplaltatod.

A 15:34-esé nem eszik kicsit sokat?

2010. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, bocs, a 14:35-ösére gondoltam.
2010. nov. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azt én is összeadtam... nekem is soknak tűnt, de anya tudja :-)
2010. nov. 22. 20:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!