Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek igaz az, hogy...

Szerintetek igaz az, hogy azok a babák akik babaúszásra járnak később hiperaktívak lesznek?

Figyelt kérdés
Tegnap mondta az egyik ismerősöm,hogy ezt valahol halotta!6 hósak vagyunk 4 hós kora óta járunk úszni heti 1X.Elsősorban azon anyukák véleményét várom akiknek már nagyobb a gyerkőcük és kicsiként hordták úszni és,hogy mi a tapasztalatuk??
2010. nov. 19. 11:34
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Uncsitesóm az elsők egyike volt, aki babaúszást kezdett oktatni. Az első gyerekét már az első pillanattól "edzette", otthon a nagy kádban kezdte, 3 hónaposan már javában az uszodában "úszkált" a gyerkőc. Már tinédzser a gyerek, de hiperaktív volt kicsi korától. Sose beszéltünk erről, de a második gyerekét már nem vitte, sőt a testvéreit is lebeszélte a babaúszásról, a többi gyerek mind 3 éves korától kezdett úszni. DE sose gondoltam, hogy a nagyobbik hiperaktivitásának köze lenne az úszáshoz. Majd megkérdezem, miért is nem ajánlotta a többieknek a babaúszást. Bár valami oka lehetett, mert most, hogy visszagondolok, utána abba is hagyta a babaoktatást, csak nagyobb gyerekeket edz...

Mikor mi akartuk babaúszásra vinni a kicsit, határozottan ellenezte, azt javasolta, majd 3 éves korától hordjuk. Nem igazán indokolta, én meg annyira nem kérdezgettem.

Szóval most már én is kíváncsi lettem, miért ellenzi annyira, pedig, mondom, a hazai babaúsztatás egyik "úttörője" volt anno.

2010. nov. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Nagyon megköszönnénk ha tényleg utánnakérdeznél az uncsitesódnál mert már én is nagyon aggódom,hogy nehogy bajt csináljak a babámmal ezzel az úszással!

Fölhívott ma az ismerősöm és azt mondta,hogy megkérdezte a masszőröket és azt mondták,hogy ők azért nem ajánlják az úszást mert akkor a mozgásszervi fejlődése késsőbb indul be a babának!(kérdeztem,hogy akkor ennek most mi köze van a hiperaktivitáshoz???)Mondjuk sztem ez hülyeség!Az én babám most 6,5 hós de már forog oda-vissza,kúszik és már a felülést próbálgatja....szóval én ezt elég jónak mondanám nemhinném,hogy levan maradva a mozgás rejtelmeivel...SŐT!!!

Várjuk a további válaszokat az eddigieket meg nagyon köszönöm!

2010. nov. 24. 11:34
 23/29 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Ezek a masszőrök nem tudom miről beszélnek... én babaúszás párti vagyok, már írtam, hogy nálunk a búvárreflex is rendben átalakult. És az én kisfiam nem hogy lemaradva de jóval megelőzte a kortársait mozgásban, és nem hiperaktív. Ráadásul az ex férjem masszőr és szerinte pont az ellenkezője igaz, azaz pont rásegít a mozgásfejlődésre.
2010. nov. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Köszönöm a válaszod!

Én is mondtam az ismerősömnek,hogy sztem ez az egész hülyeség,látod én is leírtam miket csinál már a babám és sztem nincs lemaradva!

Várjuk a további válaszokat!

2010. nov. 27. 11:24
 25/29 anonim ***** válasza:
Jézusom!Sztem ezek a masszőrök inkább a kezüket jártassák,ne a szájukat!Ekkora baromságokat mondani!Az én nagyobbik fiam 18 éves,nyugodt,kiegyensúlyozott,egyetemista pasi.Akkor indult itthon a babaúszás(Budafokon,ha jól emlékszem),amikor Ő pici volt.Vittük is.Imádta.A kicsi most 2.5 éves,őt is visszük(3 hónapos kora óta,hetente)és mondhatom,neki sincs semmi baja.Igaz,elevenebb,mint a bátyja,de hát nem egyformák a tesók sem.5 hónapos kora óta merül(a mai napig nyitott szemmel),már olyan szinten van vízbiztonsága,hogy beugrik az 1.80 m-es vízbe is,és feljön.Különben azt mondják,hogy 8-9 hónaposan már nem érdemes elkezdeni,mivel a búvárreflex addigra elmúlik.Pl.a férjem,és én is(illetve nagyon sok gyerek,felnőtt is) befogom az orromat,amikor lemerülök,mert szinte fáj,ahogy a víz(úgy érzem,mintha az agyamig menne).Na,a kicsinél
2010. nov. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
bocs,elment.Szóval a kicsinél ilyen nincs,mivel le tudja "zárni".Ez maradt meg a reflexből(hogy szabályozza)
2010. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
Húú, hát ezek érdekes dolgok. Még nem is hallottam róluk, de mindenképpen utána nézek én is. Dejó, hogy nem vittem a lányom úszni, pedig mindenki azt akarta, hogy menjünk...
2010. dec. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
Pedig nyugodtan elvihetted volna.
2010. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:

Miért is jó, hogy nem vitted úszni.....?Még te magad te sem tudod a választ......

Pedig nagyon is jó....

2010. dec. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!