Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek igaz az, hogy...

Szerintetek igaz az, hogy azok a babák akik babaúszásra járnak később hiperaktívak lesznek?

Figyelt kérdés
Tegnap mondta az egyik ismerősöm,hogy ezt valahol halotta!6 hósak vagyunk 4 hós kora óta járunk úszni heti 1X.Elsősorban azon anyukák véleményét várom akiknek már nagyobb a gyerkőcük és kicsiként hordták úszni és,hogy mi a tapasztalatuk??
2010. nov. 19. 11:34
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Hát én ilyet még nem hallottam, de engem is érdekelne, mi is járunk 3 hós a kisfiam, nagyon szereti.

Azt hallottam, hogy asztmát okoz, de nem a babaúszás, hanem a vegyszerek, a klór. Itt ilyen gond nincs, mert előtte utána cserélik a vizet, külön medence van erre a célra.

2010. nov. 19. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
56%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


olvasd el, nem hiperaktivitásról szól a korai babaúszás...

én voltam az, aki nem hitt a szakembernek, de utána kérdezgettem én is, és megváltozott a véleményem....


lényeg:

8 hós kor előtt SEMMIKÉPP nem szabad elvinni babaúszásra, mert még nem épült le a búvárreflexe (annak ellenére, mindenki azt szajkózza, hogy akkor kell vinni, amikor meg van a búvárreflexe, csak azt nem mondják, hogy ez később problémákhoz vezethet.....) kb 8 hósan leépül a búvárreflex, ekkor szabadna csak vinni...

2010. nov. 19. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nem járunk babaúszásra, párszor voltunk, de összességében nem tetszett. Jó sok ellenérvet hallottam, hogy miért ne vigyük a gyerekünket, de a hiperaktivitás nem volt közöttük. A hiányos ismereteim szerint a hiperaktivitás kialakulását elsősorban genetikának tulajdonítják, de hátha lesz itt valaki, aki ezt jobban tudja.

Szerintem ez is csak egy lejárató kampány.

2010. nov. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
54%

első vok, nem a búvárreflexre épül.

Mi még nem merültünk, csak a haját locsolgatjuk" merülés" címen, hason, hanyatt siklunk, meg tornázunk a vízben.

2010. nov. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:

12:08-asnak:


járj te is utána, nagyon meg fogsz lepődni....

de ha 3 hósan még nem merültetek, akkor nincs baj, akkor van baj, ha 8 hós kora előtt merülteted....

2010. nov. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
ja, csak ne az úszásoktatóknál érdeklődj, mert a fele vagy nem is tudja, vagy nem áll érdekükben mondani ugyebár...
2010. nov. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Én még nem hallottam erről.

DE most elgondolkodtam


A fiammal-aki 11 éves lesz- 3 hónapos korától jártam úszni, 5 és fél éevsen kapott arról paprt, hogy "hiperkinetikus magatartászavara van", szóval hiperaktív.

Mondjuk nem vészes, régen az ily, mint a fiamet elevennek hívták, láttam én már valóban hiperlatív gyreket, szerintem a fiam határeset.

Talán véletlen egybeesés.



A kicsivel-20 hónapos- is járunk úszni egy éve.

Az az igazság, hogy ő is yolan, mint a fiam, volt kicsinek, szóval nem tudom mi lesz.


Ha megkérdezhetem, hogy az ismerősöd, hol olvasta ezt az egészet, mert érdelkelne.

2010. nov. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

előző

Elolvastam a 11:50-es által belinkelt kérdést.

Az én faimnak viszont nincsek tanulási gondjai, matek és szavalóversenyekre jár, erős 4-es tanuló.

Csak kicsit öntörvényű, valószínúleg nem elveszett anyámasszonykatonája felnőtt lesz belőle.

2010. nov. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
Linkelni nem tudok, de csatlakozok az előttem szólókhoz és azért okoz hiperaktivitást, mert egészségtelenül fenntart egy reflexet és nem tud ráépólni más. Mi is nagyon gondolkodtunk a babaúszáson, de egyrészt a víz nem felel meg nálunk, másrészt a fentiek miatt úgy döntöttünk ezt kihagyjuk.
2010. nov. 19. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

Pár éve úgy osztogatták a papírt, mjint az ingyenkenyeret, minden 2. gyerekre rásütötték.


Mi jártunk a fiamml fejlesztőhőz delacato terápiára, ő sem mondta biztosra, hogy hiperaktív.

Szerinte valami nagyon enyhe oxigénhiányoas állapot lehett a háttérben a születésénél.


utolsó előtti

2010. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!