Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 2007-es keresetem vagy mi...

A 2007-es keresetem vagy mi más alapján kell számolni a második gyermekünk után a Gyed-et?

Figyelt kérdés

Pénzügyi tanácsra van szükségem.

2008-ban született az első kisfiam. A 2007-es évi keresetem alapján 90 ezres GYED-et kaptam utána. Az óta egyetlen napot sem dolgoztam. 2010. áprilisában megszületett a második babánk. Értelem szerűen Nem vonatkozik ránk a jogszabályi változás ami a 2010 májusától született gyermekekre vonatkozik.

Mi az alapja a második babánk után igényelt GYED-nek?


2010. nov. 11. 07:16
 1/4 anonim ***** válasza:
Az előző két naptári év jövedelme...tehát a gyed, amit kaptál.
2010. nov. 11. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha megvan a jogviszonyod, akkor a béred az alapja, vagyis ami alapján az első babára kapott gyeded számolták.Ha nincs, akkor úgy van ahogy az első válaszoló írta.Normál esetben egy szoc. ellátás nem lehet egy másik ellátás alapja.Most kérdezősködtem én is utána egy kincstáros ismerősömnél.
2010. nov. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
51%

Egy frászt, már elnézést, de kaptál két butaságot válasznak. Egy ellátás soha nem lehet alapja egy másik ellátásnak, így a gyed sem lesz a következő gyed alapja, ugyan már! Nem is értem, honnan szeditek ezt!


A második baba utáni gyed alapja a szerződés szerinti béred, illetve ha az első baba utáni gyed ALAPJA magasabb volt, mint a jelenlegi szerződés szerinti béred, akkor az lesz az alap.

Vagyis legrosszabb esetben ugyanannyi gyedet kapsz, mint az elsővel.

2010. nov. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Bocs, nem voltam egészen pontos, így a második válaszolótól kérek elnézést, ő másik butaságot írt, mint az első. Ha nincs meg a munkaviszony, akkor NEM JÁR gyed, vagyis nincs ami alapján számolnának.
2010. nov. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!