Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik szerényebb körülmények...

Akik szerényebb körülmények között élnek, nincs pénzük 10. 000Ft-os játékokra, mit vesztek a gyerkőcnek 1,5-2 évesnek?

Figyelt kérdés
Mi mostanában nagyon nem állunk jól, de elvagyunk. Kisfiamnak egy autópálya mintás szőnyeget veszünk( 3800 Ft).Tudom, nem az értékét nézik, de néha úgy sajnálom. Olyan jó játékok vannak, de nem tudom neki megvenni.
2010. nov. 10. 11:58
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
93%

Jaj istenem tudom mit érzel!! de hidd el nem ezen múlik, pláne amig picikék! Mi tavaly álltunk extra x.rul karácsonykor hát én is bőgtem a fürdőszobában a szegényes ünneplés után (előtt, közben:)) . Most már sokkal jobb a helyzet mert a férjemnek újra lett 2 jó munkája is, így már tavasz óta félreteszek direkt karácsonyra. De így hogy van pénzem rá, íyg SEM veszem meg a f.p 10 ezer ft-os tanuló kutyát, meg zenélő hernyót meg anyámkínját (bocsánat akinek ez a fontos) mert NEM látom értelmét. A tescos zenélő hernyó ugyanazt tudja 2 ezerért, de én is zenélek velük szívesen , Egy letöltött zene cd és kis fa hangszerek (500 ft-os rumbatök, 300 ft.os kasztanyetta gyerekeknek, meg csörgö) sokkal olcsóbbak és a nagyobbammal együtt használják.

Mi is adventi naptárat wc papír gurigák ból csinálunk, beragasztottuk őket papírral, kisfiammal felvátlva lefestettük vízfestékkel (egy pici aranyport vettünk a dekor boltban) és számokat is ragasztottunk rá. Egymás alá ragaszva, felfüggesztve ugyanolyan értékes mint egy 2-3 ezer ft-os bolti.

Megtehetném hogy megveszem, de ez így sokkal jobb .

Egyébként teljesen egyetértek a teszveszezős anyukával is, ott is ki lehet fogni jó kis játékokat. A kisebb gyerekek úgyse azt nézik hogy mondjuk van e rajta egy repedés.

2010. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Én most az Auchan katalógusban láttam olyan zenélő mesekönyvet, ami állatok hangját utánozza, ha megnyomod a gombokat, és 2990 Ft (12 hónapos kortól ajánlott).

Aztán van például bébi asztal 2490 Ft, ami formabedobós - 1,2,3 és A,B,C formákkal -, van rajta tekerhető, húzogatható, gurító színes kütyü mindenféle (ez is 12 hónapos kortól ajánlott).

Van 1990 Ft-ért első garázsom műanyag kis építmény autóval együtt.


Én ezek közül veszek neki valamit mikulásra és karira is. Nem költök súlyos 10ezreket, mert nem engedhetem meg magamnak.

2010. nov. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Még azt le akartam írni, hogy szerintem ennek ugyanúgy fog örülni, mintha valami méregdrága dolgot vettem volna neki. (Ha nem jobban...)
2010. nov. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
szerintem ezek a játékok nem is érdekli őket annyira mint amennyire nekünk tetszik és gondoljuk hú de jó...
2010. nov. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Igen,én is sokszor úgy érzem,h olyan mintha magamnak vásárolnám,mert én szeretném..Persze az jár az eszemben,h szeretném látni az elégedett kis arcocskáját,mikor megkapja és örül neki,de őszintén?Egy 1-2000 -es ajándékocska,ha jól el van találva,sokkal többet ér,mint egy 10000-es,amivel nem tud mit kezdeni.Ilyen volt pl. a hinta,(már aminek örültek),v egy 1000 ft-os kis Thomas zenélő járó mozdony,v egy szintén zenélő kütyü,ami gyümölcsök nevét mondja,de befaragtunk pl. 10000 ft-os járássegítővel,v szülőkaros bébitaxival(még soha nem mosolyodott el,ha benne toltam).
2010. nov. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Az én fiam képzeld el,hogy alig játszik a játékaival.Ő inkább jön megy a lakásba.Leszedi a könyveket a polcról,átnézi vissza teszi.Imád kutatni,néha megengedem,hogy ojan helyen kutason ahol csak velem lehet nézelődni.És imádja.Fülhallgatóval órákig el van.Ezeket csak akkor nézheti meg ha ott vagyok a zsineg miatt.Én megtehetném, hogy vegyek neki drágát,de szerintem tök felesleges.Legalábbis nálunk.Nem az a lényeg, hogy mi van a fa alatt,hanem hogy egészségben ott vagytok egymásnak.
2010. nov. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Regio játékboltban 1600 Ft-ért 63 db-os műanyag építőkocka van, imádja a lányom. Vagy, sírós nevetős baba tesco-ban 1500 Ft körüli áron, labda pár száz forint,mesekönyv kb 600 Ft-tól, színesceruza, papír,gyurma és már lehet is alkotni, vagy a mágneses rajztábla az is 2000 Ft körül van,szóval rengeteg játék közül lehet válogatni, nem kellenek tízezrek, a gyerek nem árát nézni.
2010. nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Pont vmelyik nap válaszoltam meg egy kérdésre,hogy van egy könyvem amibe 130 kreatív képességfejlesztő ötletek vannak!A lényege az,hogy nem mindíg az a legjobb ha extra,drága kütyükkel halmozzuk el a gyerekeinket!Sokkal jobban élvezik ha nekiülünk és saját kézzel készítünk nekik valamit!Ezzel szerintem hosszabb távon is jót tanítasz neki,megtanulja azt hogy egyszerű dolgokat is becsüljön meg,sikerélmény neki ha ő készít valamit,bensőségesebb kapcsolat alakul ki köztetek ha együtt készítetek neki valamit mint hogy egyszercsak az orra elé dugsz valami színes,sípoló,csörgő-börgő kütyüt!Bár az én babóm még csak 6 hós de valamelyik nap egy vadiúj fakanalat adtam a kezébe és vagy fél órát elrágcsikálta és egy hangja se volt!Én ilyen szellemben fogom nevelni pedig anyagilag megtehetnénk,hogy drága játékokkal halmozzuk el!Ha kell megírom a könyv címét!
2010. nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én soha nem veszek új játékot a gyereknek csak használtat Vateráról. Egy csomó Fisher Price játékot vettem így. Pl nyár elején vettem 4450Ft-ért egy Dóra babát amit csak most kezdtek el reklámozni és 11000-ért dobálják. Igaz a mienk magyarul nem tud csak angolul és portugálul, de nem mind1?

A kedvenc játéka egyébként egy olcsó fa formabeillesztős játék. Állatokat kell a fatáblába beleilleszteni.

2010. nov. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
vaterán!
2010. nov. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!