Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik szerényebb körülmények...

Akik szerényebb körülmények között élnek, nincs pénzük 10. 000Ft-os játékokra, mit vesztek a gyerkőcnek 1,5-2 évesnek?

Figyelt kérdés
Mi mostanában nagyon nem állunk jól, de elvagyunk. Kisfiamnak egy autópálya mintás szőnyeget veszünk( 3800 Ft).Tudom, nem az értékét nézik, de néha úgy sajnálom. Olyan jó játékok vannak, de nem tudom neki megvenni.
2010. nov. 10. 11:58
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%

Mi 150.000,- élünk + a gyes abból szoktam neki venni játékokat.


müanyag főzőcske szettet,

kiskönyvet

szinezőt

ceruzát krétát


amit nagyon szeret:

kiskosár csapja a kezére és "megy vásárolni- a konyha szekrény aljába rakom a szines kartondobozokat pl. müzli és leveskocka dobozát azokkal még épitkezni is lehet.


ugyanigy a wc papir guriga szinesre festve épitkezni lehet vele és felállitva még tekézni is mert a labdával feldönthetőek ugyanezt lehet papirtörölköző tekercsével is.

ezek a játékok boltban 3000,-tól indulnak és az elv ugyanez.


Én nem sajnálom remekül elvan igy is nem látszik rajta hogy jobban érezné magát ha több tonna fi...pr. játékkal bástyáznám körbe.

2010. nov. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Igaz, mi is felnőttünk méregdrága játékok nélkül. Nem vennék neki több 10.000-es játékot, ha telne rá, akkor sem. Apránként szoktam neki vásárolgatni. Kell is, mert most ugye mikulás (arra csak egy mesekönyvet és kis csomagot kap( gyümi, Dörmi, tejszelettel benne). Utána karácsony, februárba szülinapja, márciusba névnapja lesz a drágámnak.
2010. nov. 10. 12:02
 3/22 anonim ***** válasza:
Én nem ragaszkodok az új játékokhoz. Most például little people figurákat (fisher price) veszek, meg mindenféle kiegészítőket. Vettem 10.000 Ft-ért egy hatalmas készletet a Vaterán. Átnéztem mi az ami nekünk kell belőle (állatkert és állatok) A többit meg feltettem a teszveszre és vaterára és eladtam. így van a lányomnak egy közel 15000 Ft-m os játéka ha új értéken veszem, 1000 Ft-ból, mert végül ennyi lett a különbözet. Nagyobbikom barbie herceget kap. 2600 Ft volt, olyan mint az új, és még + ruha is van hozzá. Bolti ára 7-8000 Ft lenne. Igaz ezértfél éjszakákat ülök a net előtt, de megvan minden amit szeretnénk.
2010. nov. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
elsőnek:az én kisfiam megenné a papírgurigákat. A műanyag gumi játékokat is szétrágja:)
2010. nov. 10. 12:05
 5/22 anonim ***** válasza:
88%
Mi még csak 4 hónaposak vagyunk, de emiatt ne aggódj, ha a szeretet megkapja nem érdekli a játék értéke hidd el, mi se éltünk jól anyagilag 3 testvérem volt, anyáék nem sok mindent tudtak megvenni de ami tőlük telt megtettek, a drágább játékainkat mamáéktól kaptuk meg. De felnőttünk mind a 3-an és legalább mi tudjuk értékleni a pénzt és megértjük ha nincs akkor nincs. Szerintem a Te kisfiad is így lesz! Mi a párommal a kislányunknak még most mindent megveszünk mert kicsi, de ha eléri azt a kort, mint a Te fiad nem fogom engedni hogy mindent meg vegyen neki az apja még akkor se ha megtehetjük majd... Nem akarom hogy el legyen kényeztetve, mert ha később majd tényleg nem lesz rá pénzünk nem tudja felfogni hogy nincs...
2010. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

akkor fából épitőkocka

van 100-as boltban is dupló 800,- körül.

2010. nov. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Szia! Ne légy elkeseredve amiatt, hogy nem tudod megvenni a sok fölösleges "fejlesztő" játékot! Hidd el, hogy sokkal többet fog játszani a kisfiad a játszószőnyeggel, mint bármilyen drága kacattal (bocs attól, akit ez esetleg bánt!). A játszószőnyeg még a kicsi fantáziáját is fejleszti, hiszen nem csak tologatni lehet rajta az autókat, de építkezni is lehet rá, megtanulhat közlekedési szabályokat, akár a plüss állatokat is bevonhatja a közlekedésbe... egy kisgyerek fantáziája határtalan, főleg, ha nem szűkítjük be olyan dolgokkal, amik csupán egyféle módon használhatók. Amikor a nagy gyerekeim voltak picik, megtehettük volna, hogy sok tízezres játékokat vegyünk nekik, de soha nem tettük. Inkább olyan dolgokat vettünk, amikkel valóban lehet játszani: pl nekünk is volt ilyen városos szőnyegünk, a fiúk kaptak hozzá kisautókat, a lányomnak is inkább bábszínházat vettünk (én készítettem hozzá kesztyűbábokat, zacskóbábokat, volt babaháza is, de abba is sok kiegészítőt saját kezűleg csináltunk. Én sokkal jobban szeretem azokat a játékokat, amik a gyerek fantáziáját is megmozgatják, nem csak készen kapható, itt-ott megnyomható ... Most a pici 2 éves, még pontosan nem tudom, mit fog kapni, de most is igyekszem olyat keresni, amivel többféle dolgot is lehet játszani, nem csak egyfélét.
2010. nov. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor nem parázok ilyen dolgokon.
2010. nov. 10. 12:10
 9/22 anonim ***** válasza:

Egyébként ez jó mert nem hiszem hogy attól fejleszené a gyereket ha megnyomja a cicát és nyávog ha kimegy a kertbe és megbotlik a macskában az is nyávog.


már bocsi de a falusi gyerek se buta mert nincs 10.000,-res fejlesztő játéka.

2010. nov. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

szia. szerintem ne sajnáld annyira. nekünk tavaly karácsonykor megszaladt, a sok játék közül egyetlen egyen civódtak a lányok,vérre ment a dolog,rossz volt nézni,ahogy a többire tojnak. nagyjából azóta is.

nem biztos,ha megvennél draga játékokat,játszana is vele. a szönyeg nagyon jó ötlet,én is szeretnék majd a fiamnak,de ö még pici hozzá,13 hós.

gondolom,autói vannak, alagutat könyvekböl is épithettek rá, csuszdat ugyanigy.

én sem kaptam meg mindent,ezért lettem kreativ. minden barbiruhát megvarrtam,amit épp reklámoztak, póniházat épitettem,berendeztem,a mai napig emlékszem rá,hogyan.

szerintem a draga jatekok nem pótolják az együttjátszást.

2010. nov. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!