Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sűrű bukással, néha hányással...

Sűrű bukással, néha hányással mit csináljak?

Figyelt kérdés

szopi után fél órát karban van, megemeltem az ágy egyik végét, de még mindig gyakran visszabukja a tejet. még 1-2 órával később is előfordul.


másnál meddig tartott ez az időszak?


most 4 hónapos, 3 hós kora óta bukik.


2010. nov. 8. 10:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Vidd gasztoenterológushoz! Lehet kapni fog gyógyszert, és sűrítőport, hogy ne tudjon visszafordulni a kajcsi. Vigyázz mert ha hosszú távon sokat bukik hány, nagyobb baja is lehet, mondjuk nyelőcsőgyulladás. Én nem haboznék..vinném! Nagyon rossz az a babának :(
2010. nov. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el dokihoz, ez reflux lehet. Nem lehet, hogy nagyon mohón, gyorsan és sokat eszik? A nővérem kislányánál ez volt, rengeteg volt a teje, a baba jól bekajált, utána nem tudott büfizni sosem, aztán állandóan bukott szegény. Talán addig is próbáld meg evés közben többször büfiztetni, hátha az segít.
2010. nov. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mielőtt orvoshoz vinnéd, próbáld ki ezt, nálunk bevált.Szopi előtt lefejtem 20-30 ml tejet.Ugyanis az a tej, ami először jön, nagyon vizes, ez az "előtej".Ami utána jön, az zsírosabb, sűrűbb.Én mindig fejtem, és kevesebbet is bukott.És ami még bevált:többször szakítom meg az etetést büfiztetéssel, hogy a közben nyelt levegő távozzon,így nem telíti a gyomrát a levegő.Egyszer a kislányom is hányt, sugárban.Vittem az orvoshoz, aki azt mondta, egészséges .Csak arról van szó, hogy olyan sok levegőt nyelt, hogy kilökte belőle az összes tejet.Azóta hogy van 3-4 büfiztetés, nem hányt, és alig bukik.Pedig csak másfél hónapos.És szerintem ez nem reflux a csecsemőknél.Csak nem záródott még a kis gyomruk záróizma, ezért bugyog fel a felesleg.Próbáld ki!
2010. nov. 8. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

dokinál voltunk, Nutritont felírt, próbáltuk, de nem igazán segített. bár ha így megy tovább, akkor újra beletuszkolom szopi előtt (ez ilyen sűrítő).


szopi közben sokat bohóckodik, rángatózik, biztos akkor nyeli a levegőt, de bárhogy próbálom, nem javul. csak az ő hangulatán múlik, hogy mennyire rázza a fejét.

2010. nov. 8. 11:17
 5/13 A kérdező kommentje:

köszi!

jó lenne a közben büfiztetés, de annyira remeg a kajáért, hogy nem hagyja megszakítani, akkor nagy sírás jön, akkor meg megint nyeli a levegőt.


a tej lefejés jó lehet, de akkor biztosan jól lakik a maradékkal?


most próbálom gyakrabban etetni, hátha akkor nem eszik mohón.

2010. nov. 8. 11:19
 6/13 anonim ***** válasza:
Ezen ne aggódj, én egy hétig minden szopi előtt fejtem azt a 20-30 ml-t, és mégis hízott 200 g-ot egy hét alatt.( 120g az elvárt az ő korában) Amiatt felesleges aggódnod, hogy nem lesz elég.Sőt!Jobbat is aludt a lányom utána, amikor rögtön a zsírosabb tejet kapta.3-4 órát végig aludt, én meg minden házimunkával végeztem addig:)) Ezt nekem a védőnőm ajánlotta, szóval nem hülyeség.A büfiztetés pedig még hatásosabb.Az enyém is kikéri magának, ha elveszem a cicit.Sír, de akkor mindig abbahagyja,amikor böffent.Ha kijött a levegő, teszem is vissza.Inkább sírjon egy kicsit, mint hogy több jöjjön ki belőle, mint ami bemegy.
2010. nov. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem egy honapos kora utan kezdett ilyet csinalni a baba, feszkelodott eves kozben, sirt, sokat bukott, ami addig nem volt rá jellemzo, es 2 honaposan lass csodat, kijott a foga. A bukas megszunt.nalunk ez okozta
2010. nov. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

a foga neki is mocorog. lehet, hogy ez okozza???

köszi, hogy írtad!

2010. nov. 8. 16:52
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha a sűrítőtől is bukik,ráadásul 1-2 órával is utána akkor emelni kell a mennyiségét, nem abbahagyni. Végülis a legkönnyebb erra-arra ráfogni, mint újra orvoshoz vinni, és tenni ellene...szegény kisbaba, tudod milyen rossz az,ha visszajön 1-2 órás kajcsi??? próbáld ki :( Kívánom, hogy csakj a fogától legyen, és jó egészségnek örvendjen, de nem tudom megérteni, hogy egy anyuka miért kisérletezget, valakinek szerencséje van és bejön, de valakinek nincs, és ezt a kisbaba sínyli meg. Vannak szakemberek. Sajnos láttam olyan refluxos babát, akit egyévesen vitte el anyuka szakemberhez, mert biztos, ettől meg attól van...szegény baba, sokat szenvedett egész addig. Van gyógyszer ami a záróizmokat munkára készteti, és 1-2 órás kaja nem jön fel. De a legjobbakat kívánom tiszta szívből! Refluxos gyermek anyukája.
2010. nov. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

az orvos azt mondta, hogy nem refluxos, az előbb jelentkezett volna, nem 3 hónaposan.


a védőnő azt mondta, hogy mivel szépen hízik sűrítő nélkül is, még jobb is, hogy nem adom neki.


egy szoptatási tanácsadó segített abban, hogy olyan testhelyzetben szoptassam, amiben nem nyel levegőt, azóta még javult a helyzet. valószínűleg erős a tejleadó reflexem, ezért nyelt túl sok levegőt.


ha kérhetem, ne dobálj a fejemhez olyat, hogy szegény gyerek, milyen anyja van. kívánok minden gyereknek ilyen szülőket. (láttam már egyet, s mást, tanár vagyok.)

2010. nov. 9. 09:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!