Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt anyukák, fordulássa...

Tapasztalt anyukák, fordulással, bukással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 és fél hónapos már 1 hónapja átfordult hasról hátra, de most hátról hasra is fordul,sőt amint letettem azonnal hasra fordul, kiemeli a fejét nézelődik, örül a játszószőnyeg mintájának és a lábaival mintha kúszni próbálna, de persze nem megy neki, csak pörög körbe a hasán, nagyon ideges, hisztis lesz emiatt, mindeközben persze bukik elég gyakran, anyatejes ezért csak reflux szirupot tudtak adni a bukásra, ameddig jól hízik ugye nem gond,de nem tudom a játszószőnyegen hagyni, mert teljesen belefetreng a bukásba, volt már valaki hasonló helyzetben, hogy oldotta meg?
2011. jún. 9. 12:15
 1/6 anonim ***** válasza:

Erre nem sok megoldás van, sajnos.

Az én lányom is nagyon bukós volt. Büfiztettem - bukott, leraktam - folyt a szájából a tej. :-(

Óriási tócsák voltak a feje alatt. És a forgás ezen nem segít. :-)

Megoldani nem lehet... Majd valamikor zár neki, addig ez van. Türelem, türelem. Egyszer elmúlik. :-)

2011. jún. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez volt, csak a kisfiam 5hósan fordult át, és ő 6hós korára tökéletesített a gurulást. Akkor indult be a bukás is- láttam hogy merre járt a szobában, mert arra tócsák álltak végig... :)

9hós korára elmult neki teljesen- egyik napról a másikra, szóval 3hónap szenvedés volt- és annyit mostam, állandóan ment a mosogép. :)

Mindig egy tiszta textilpelenkát kötöttem a nyakába úgy, hogy volt a nyaka alatt egy kis bugyor, és általában oda folyt bele a cucc - és így nem kellett napnta minimum 5xátoltöztetni.Viszont a 30db textilpelenka nagyon be volt fogva, és 3nap után volt, hogy nem volt tiszta... Akkor jöttek a konyharuhák és persze gyorsan pakoltam a pelenkákat a radiátorra száradni. :)

Hú- igy visszagondolva már muris, de akkor én is kiborultam tőle.


Egyébként minket hasi UH-ra küldtek vele, hogy nem refluxos-e, de nem volt az, jól zárt a gyomra, csak gyenge volt neki. Elmult már szerencsére.

Kaptunk még nutriton ételűrítőt- azt te is adhatod a fiadnak, nem receptköteles és az kicsit besűrítette a tejet így kevesebb jött vissza belőle. Meg nálunk az volt még jó, hogy napi 5x evett és reggel este 150ml tápszer napközben kimérve 150gramm kaját adtam neki, + a sűrítő, és így nem jött a kaja vissza. Ha többet kapott, mert bírt volna még enni, akkor bukott ezerrel.

Ő le is fogyott 7hós korára egyébként, és ezzel a kiméréses ételsűrítéses dologgal ha kevés kaja is de legalább benne maradt, így kezdett el újra hízni, szép lassan.


Próbálkozhatsz vele ilyen módszerekkel, pl. ami nekünk is bejött, de türelem- és valószínűleg a te babád is ki fogja egyszer nőni.

2011. jún. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nutriton ételsűrítőt - bocs
2011. jún. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat, sejtettem,hogy nem nagyon van megoldás, azért próbálkozni lehet :) A Nutriont az a baj, hogy csak lefejt tejbe tudnám beletenni, de ő a cumisüveget nem tudja használni (legutóbb vízzel kínáltam az Avent 1-es cumijával és épphogy azt nem mondta "anya te hülye vagy ezmiez" nem értette hogyan kell befalni stb, többet nem is próbálkoztam, inkább kanállal itatom, nehogy cumizavaros legyen) Szerencsére eddig nem volt gond a súlyával, szóval akkor marad a sok mosás és hogy állandóan résen vagyok, hogy bele ne másszon nagyon. Igazából neki szerencsére legtöbbször fel sem tűnik a dolog, például éppen játszunk mosolyog, bukik és tovább mosolyog, ameddig boldog és kiegyensúlyozott addig meg nincsen teendőm csak azért néha riasztó a mennyiség. Még egyszer köszi!
2011. jún. 9. 22:16
 5/6 anonim ***** válasza:

:-)

Az enyém sem vette észre, hogy bukik. Gagyarászott, járt a lába ezerrel, közben meg nyomatta fel a tejcsit. Nem is tudom, hogyan hízott. Néha olyan sok kijött belőle! :-) Vagyis soknak tűnt. A hozzátáplálással picit javul a dolog, talán... (1. voltam)

2011. jún. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

enyém sem vett észre, sőt olyan jókedvű boldog mosolygós volt akkor is, mikor már fogyott a súlyából. Nem látszódott rajta.


Csak tanácsolom, hogy gyerekorvos azért tudjon erről, és esetleg nézzék meg hasi UH-val.

Ez nem fájdalmas- legalább megnyugodnál te is, hogy tényleg nem reflux, csak egy kicsit gyenge a gyomra.

2011. jún. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!