Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olvassátok a szakirodalmat?

Olvassátok a szakirodalmat?

Figyelt kérdés
Fejlődéslélektan, gyermekpszichológia, gyermekbetegségek, babatáplálás, Spock esetleg?
2010. nov. 6. 21:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Igen. De nagy részét nem a baba miatt, hanem, mert tanárként pszichológiát is kellett sokat olvasni. Spock nagyon furcsa igy visszaolvasva, teljesen valótlannak tűnnek a gondolatai a mai világhoz képest szerintem :)
2010. nov. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Gyerekpszichológus vagyok, szóval olvastam egy párat..:)

Spockot felejtsétek el...tényleg!

2010. nov. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Nekem van egy jó kis könyvem, Kismamák és kisbabák új egészségkönyve, én gyakran lapozgatom. Főleg az általad leírt témákról van benne szó. Spock nincs meg, de én is sok jót hallottam róla, de hallottam olyat is, hogy már elég régen íródott, így egyes dolgok már elavultak benne.
2010. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Igen, rengeteget, bár amúgy én is tanár vagyok még az anyaság mellett :-DDDDDDDD
2010. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

sztem nem midnenben mond hülyeséget spock, nekem pár helyen sokat segített, főleg a kezdeti nehézségekben.

amúgy én nagy ranschburgos vagyok, meg kedvelem vekerdyt is. meg amit a tanárszakon tanultunk fejlődéslélektanban, piaget stb.

2010. nov. 6. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
spock doctor könyvét barátnőm adta kölcsön, hát annyira nem szálltam el tőle, mint ahogy ő leírta....
2010. nov. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Igen, olvasom. Én is pedagógus vagyok, így mindenféle szempontból aktuális számomra is. :)
2010. nov. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Én szeretem Spock könyvét, sokszor mikor a gyerekeim lázas betegek, és nem tudok aludni, az Ő könyvét veszem le a polcról. Lehet, hogy pár dolog furcsa és elavult, de nekem alapvetően szimpatikus.

A többi dolognak a neten járok utána inkább.Babaszakácskönyvem nincs, nekem nem szimpatikusak.

2010. nov. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Nem! Teljesen kizárok mindenféle szakirodalmat. Gyógypedagógus vagyok, így elég volt akkor, amikor tanultam. Hajlamos vagyok a saját gyerekemre is szakmai szemmel nézni, így letettem minden könyvet és onnantól nem érdekelt mikor mit "kell" tudnia a babának, stb.


Ugyanakkor tudom, hogy mi miért van, pl. mostanában elpityeredik a kisfiam ha meglát idegeneket, kezd kialakulni a szeparációs félelem, vagy épp tudom, hogy jó úton halad a beszédfejlődésben is. :)

2010. nov. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

én olvastam, mielőtt megszületett a lányom, azóta erre nem fordítok sok időt. nem vagyok híve ezeknek az irányzatoknak, mert szélsőségesek, így elég amit itt olvasok, hallok róluk. a kismamablogban olvasom Vida Ágit, kapok hirlevelet is, a nővérem bölcsödei gondozónő, tőle is kapok infókat, de megbeszélem az orvossal vagy védőnővel is a problémákat. A gyerek lelkének, mozgásának fejlődése annyira különböző, hogy ezek a szakirodalmak teljen elbizonytalanítják az anyukákat főleg az első gyereknél. A betegségek az orvosunkra tartozik, a babatápláshoz ott a tesóm és a védőnő. Egyébként meg ha kell ringatjuk, ha kell etetjük, ha fáradt lefektetjük, de hagyjuk egyedül is, mert úgy tud igazán kibontakozni, pakol rámol, mászik, feláll, gyakorol egész nap. szépen alszik, a fogzáskor segítünk megnyugodni, visszaaludni, ordítani nem hagyjuk, visszük társaságba, levegőre...szóval nem kell ezt túlbonyolítani.

Hogy a kérdésre is válaszoljak:-) Spock könyvet is forgattam, van benne néhány jótanács, ötlet, de ennek sikere is a gyereken múlik, vagy bejön nála van nem.

2010. nov. 7. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!