Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van ez? Olvassátok el...

Miért van ez? Olvassátok el lejjebb van!

Figyelt kérdés
7 hónapos kisfiam az utóbbi 1 hétben szinte óránként felkel éjszaka. Nappal kínlódások árán elalszik. Esetleg 5-10 percre. Szinte nappal is 2-3 óránként enne, nem lehet lenyugtatni. A foga nem jött még ki, de eddig is volt nyűgös, de nem ennyire. Mi miatt van? Hogy ül fel egy baba? (oldaláról? ) Illetve milyen ajándékot vennétek egy 7 hónapos babának? Bocsi a sok kérdésért! Encsi
2010. dec. 19. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

több, mint valószínű, hogy a foga miatt ennyire nyűgös, és emiatt kel többször is. mi másfél hónapig keltünk a lányunkhoz akár 3-szor is, volt, hogy két órát fent volt, itattuk, etettük, dajkáltuk, csak ne sírjon. aztán ahogy kibújt a két felső fog (a két alsónál ilyen gondok nem voltak), szépen megnyugodott, aludt rendesen. most megint kel, a felsők megint jönnek.

néha-néha, 2-3 napon át adhatsz neki nurofent, vagy panadol babyt, illetve vannak homeós szerek, Viburcol kúp, chamomilla, vagy akár a belladonna. ez utóbbit sem lehet folyamatosan, csak 4 napig adni, naponta max 8 golyót. én csak este adtam neki egyet, a többi szer igazán nem használt, csak az igazi fájdalomcsillapító.

egyébként kipróbálhatod, hogy a foga miatt nyűgös azzal, ha bekened az ínyét pl dologéllel, vagy akár dentinoxszal. ha megnyugszik egy rövid időre, akkor ez bizony a fogzás kínja.

a babák próbálnak hasizmozni, de úgy nem tudnak felülni, általában oldalról nyomják fel magukat, de láttam olyan videót is, hogy hasonfekvésből húzta előre a kicsi a lábát, majd felnyomta magát.

7 hónapos babának én valamilyen ki-be pakolós játékot vennék, ami kifejezetten arra jó, hogy a kisebb tárgyakat (persze nem annyira kicsi, hogy le tudja nyelni) megtanulja fogni, illetve ha már ül élvezettel rámolja ki.

szeretem a zenélő kütyüket is, nem vetem meg a fisher price játékokat sem, a lányomnak is van több is, szereti őket nyomkodni.

2010. dec. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én gondolnék arra, nem éhes-e?

Vesz magához elég kalóriát nap közben?Nálunk ennyi idősen volt pár napig, hogy ébredt éjjel is enni, pedig 3 hónapos korától átaludta az éjszakát.

2010. dec. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én fiam négykézláb állásból ült fel, kiült oldalra. Szerintem ez gyakoribb, mint az oldalról felülés. 1 éves múlt és hasizomból még mindig nem megy neki csak ha fogom a kezét.
2010. dec. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!