Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A Ha-s tápszer csak a tejaller...

A Ha-s tápszer csak a tejallergiára, vagy mindenféle allergiára vonatkozik?

Figyelt kérdés
Nem tudom, mennyire érthető a kérdés, és lehet buta is. Anyukám parlagfű allergiás, ezért a gyermekemnek Ha-s tápszer kell például? Vagy a tejérzékenységet megelőzendő a használata? Ha nincs a családban tejérzékeny, 4 hónaposan lehet váltani simára vajon?
2010. nov. 5. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az öcsém is allergiás a parlagfűre, de ez engem a legkevésbé sem motivált abban, hogy HA-s tápit adjak. Doki alapból azt írta fel. Aztán másfél hónap múlva szó szerint kiköpte a kisfiam, nem akarta elfogadni. Nem volt mit tenni, váltottunk simára. Azzal semmi baja nem volt, elfogadta. Most már 13 hónapos múlt, kutya baja, tejitalt iszik még reggel-este.
2010. nov. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

szia, ha van allergiás a családban, akkor célszerű a HA-s tápszert íratni. ugyanis a kisbabák még általában enm egy jól behatárolt dologra allergiásak, hanem gyakran minden allergiás reakciót vált ki, ami allergiázlhat, legalábbis sokminden. ezért kell kerülni minden potenciálisan allergizáló dolgot, tehát a tejen meg a parlagfüvön kívül még az aprómagvas gyümölcsöt, diót, mogyorót, ananászt, banánt, sőt, nem csak ételre nézve, hanem pl. por, állatszőr stb. hiába nem a tejre allergiás anyukád, a hajlam benne lehet a kicsidben, és kicsaphatja a tej.

zárójelben megjegyzem, hogy elvileg a HA-s tápszer nem adható igazolt tejfehérje allergia esetén, (rá is van írva). de pl. ha csak a hajlam van meg, és óvatosságból adod, akkor jó lehet. az én kislányom is hajlamos az allergiára, és ő HA-t kap, és nincs tőle baja, se kiütés, se hasmenés.

22 hónapos kislány anyukája

2010. nov. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is Ha-t kap. Nem javasolnám a váltást, szerintem a gyerekorvosotok sem fogja.

A fiamnál a Ha mellett is megjelent ekcéma 6 hós korába, de legalább enyhe fokú.

11 hónapos és nagyon szereti.

Szerintem erre nem szabad sajnálni a pénzt, a gyerek egészsége az első. Tudom, hogy ez sokkal drágább, de ha egyszer allergiás lesz a gyógyszerek még drágábbak lesznek+ szenvedhet vele élete végéig.

2010. nov. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!