Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok készítik maguk a babaétel...

Azok készítik maguk a babaételt akik nem engedhetik meg a boltit, vagy akik egészségesen etetik a babájukat és tudni szeretik mit adnak neki?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 09:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

egyrészt, ha már úgyis főzök mindennap,. akkor tök nyolc, hogy 1-2 edénnyel többet koszolok. másrészt a mi ízvilágunk szerint főzök. és igen, legalább tudom mit rakok bele, mégha nem is biozöldségeket kapok a boltban.

és nagyon szeretek főzöcskézni, szóval ez külön élmény. és nagyon jó érzés, hogy ízlik a babámnak! :)

szoktunk néha üvegeset is enni, ha megyünk vmerre, utazunk vagy egyszerűen csak úgy jön ki a lépés. azokból is vannak olyanok, amiket szeret.

és nem utolsó szempont az sem, hogy napi szinten megfizetni nagyon nehezen tudnánk.

2010. nov. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

szerintem tök egyszerű,főleg a hozztátplálás elején pár gyümölcsöt összeturmixolsz, vagy zöldséget összepárolsz és kész

de én vettem üvegsest is:

-ha lusta voltam főzni

-elmentünk valahova

-olyan gyümölcsöt, ami akkor enm volt

-sütőtököt mindg üvegeset vettem, mert a szagától is írtózom


a lányom másfél múlt, még mindig szokot üvegest enni, egyrész imádja, másrászt én is lehetek lusta:-))))

2010. nov. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Amíg kicsi volt (6-8 hós), nem főzögettem neki külön, bébikaját kapott. Mindig figyeltem, hol akciós és többet vettem. Utána, mikor már a miénkből is csipegetett, csak akkor főztem, ha nagyon nem neki való volt a mi ételünk. Most 1,5 éves, és ha utazunk, még mindig viszek magammal 1-3 éves korig javasolt Nestlé bébikaját. Egyáltalán nem válogatós. Mindent megeszik, legyen az bébiétel vagy általam főzött kaja.
2010. nov. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Gyümölcsből mindig én készítem neki, kivéve amit én még nem tudok (szeder, ebből ugye ők kiszedik a magot, házilag még nem adható, üvegesben viszont igen). Főzelékből az elején lelkes voltam, főztem neki mindenfélét, ami aztán sorban a kukában landolt :(. Abból üvegeset eszik. Mindig akciósan veszem, több üveggel. Illetve ha olyat főzök, akkor a mienket eszi ő is.
2010. nov. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én mindkettő miatt. A bébiétel sokkal drágábbra jön ki egy nap (még télen is), nem tudom miből készül, és azt se, hogy hogyan. Amit én főzök, igaz, azt se tudom pontosan, hogy miből készül (a piacon veszem a zöldséget, nem biót), de azt legalább biztosan tudom, hogyan készül el az étel, és hogy nincs semmilyen vegyi eljárásnak kitéve. Ezen kívül a legtöbb bébiétel nekem nem ízlik, természetellenes ízük van. A gyümölcsök pudingállagúak és olyan az ízük, mint egy rossz minőségű bolti "sajátmárkás" lekvárnak, a főzelékek jó részének átható vegeta és leveskocka íze van. Meg mitől áll el olyan sokáig, ha nincsen benne tartósítószer...

Van is időm megfőzni az ételt, sokkal több a variáció, mint az üvegesnél. Ennek ellenére néha én is adok a kislányomnak üvegest, pl. spenótot, aminek már a szagától is hányingerem van, így azt nem állok neki főzni.

2010. nov. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!