Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok készítik maguk a babaétel...

Azok készítik maguk a babaételt akik nem engedhetik meg a boltit, vagy akik egészségesen etetik a babájukat és tudni szeretik mit adnak neki?

Figyelt kérdés
2010. nov. 5. 09:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szia. én azért készítem magam,mert már jó pár bébi ételt kipróbáltam és nem szereti,annak meg nincs értelme hogy a 300 ft-os bébi kaját kidobjam.így amit csinálok neki azt biztos megeszi.a gyümölcsöket pl nagyon szereti,főleg a körtét,és így szoktam variálni.teszek bele baba piskótát,úgy finomabb is és laktatóbb.most 8.5 hónapos és eszik már a mi ételünkből is ha olyat főzök amit ő is ehet.
2010. nov. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Is is szerintem :) Volt már olyan szakasza az életünknek (2 gyerek van) amikor anyagilag jobban jártam a főzőcskével. Most már szerencsére második babánál nem ez a szempont, kapunk egy nénitől biokertészetből zöldségeket, gyümiket nyáron így onnan főzök inkább a lányomnak.

Persze veszek bébiételt, mert amit én nem szoktam (pl. májat főzni vagy gesztenyét) az bébiételben tökéletesen megfelel heti 1-2szer.

2010. nov. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Callista ***** válasza:
Az én kisfiamnak sem ízlettek a bébiételek, nem is csoda mert többségének semmi íze nem volt,némelyik kifejezetten gusztustalan, ezért én csináltam neki...
2010. nov. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az az igazsag hogy amit otthon allitasz ossze azt is meg kell venni,max ha van kis kertecske es termel a nagyi ilyent olyant,de mindig kell vasarolni a baba reszere.Amit te magad allitasz ossze a babadnak frissen abban nem lesz tartositoszer,mesterseges szinezek stb.Szoval nem hiszem hogy nem engedhetik meg maguknak a bebietelt azok az anyukak akik maguk keszitik el az etelt a babaknak.
2010. nov. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én azért csinálom magam az ételt, mert:

-olcsóbb

-tudom mi van benne

- allergiás a bébiételes almára,banánra,barackra (az itthoni gyümölcsre nem allergiás)

-egy barátnőm, akinek idősebb a gyereke mondta, hogy már megbánta,hogy elkezdte neki adni a bébiételt, mert így sokszor nem akarja megenni a házi kaját. (2éves a fia)

2010. nov. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Én akkor vettem bébiételt ha úton voltunk v. ha olyat akartam adni neki amivel nem vesződök pl. bárányt v. nyulat.


Egyébként minden mást főztem. Nem azért mert tudni szeretném mi van benne mert nem bio dolgokat vettem hanem miért ne alapon. és igen egyébként állati drágának tartom pl az üveges bébiételt amikor egy üveg - 190 gr- sütötök 230,- és két kiló sütötök is ugyanennyi...


az legalább 8x annyi lesz mire megsül.

2010. nov. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem evett meg egy egész adagot, addig a bébiételt vettem neki. Utána már magam főztem. Azért volt itthon mindég, ha későn értünk haza tudjon enni.Vagy ha nem főztem magunknak,akkor boltit kapott. Illetve ha mentünk nyaralni bébiételt vittem neki nyáron, 15 hónapos volt.7,5 hónapos kora óta főzök neki.10 hósan már nem főztem neki külön. A bébiételek is szerintem egészségesek, ugyanúgy mint amit mi főzünk. Sztem sokan a kényelem miatt veszik, tisztelet a kivételnek. Én szerettem neki pacsmagolni.
2010. nov. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem anyagilag mindegy lenne, de szeretek neki készíteni, így többnyire, ha itthon vagyunk készítek, de ha nincs alapanyagom, vagy elmegyünk valahova akkor hipp kaját kap. Meg gyümölcsöket sokszor inkább üvegeset adok, mert az bio és szereti is őket! A készített kaját épp úgy szereti, mint az üvegeset, szóval mindegy.
2010. nov. 5. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia! Nálunk ez megoszlik. Van, hogy veszek de legtöbbször főzök. Oka: egy evésre általában két üveggel fogy. Ez (tizorai,ebéd és uzsonna) napi 6 üveg. Szerintem 1800ft elég sok csak 3 étkezésre és még ott van a reggeli és a vacsora. Hát anyagilag nem valami kedvező.

Viszont amikor nincs időm főzni vagy nincs ötletem vagy olyat szeretnék adni amit én nem tudok elkésziteni akkor veszek egyértelmüen.

2010. nov. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
én azért csinálom neki, mert jól esik, h én főzök már rá :) van rá időm, olcsóbb is, de ha valahova megyünk akkor boltit kap, azt is szereti, boltiba nem tudom annyira változatosan adni, mintha én csinálom itthon neki, és hát igen így tudom, h mi van benne tutira! :)
2010. nov. 5. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!