Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor éri el a baba azt a...

Mikor éri el a baba azt a kort, hogy az édesapa átvehesse az anyától?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Úgy tervezzük, hogy szülés után én, mint anya térnék vissza minél hamarabb dolgozni, az édesapa pedig GYED-re menne. Fontos információ lehet, hogy én otthonról dolgozom, teljes távmunkában, tehát rendelkezésre tudok állni, ha szükség van rám, de nyilván nem több órás tevékenységekre vagyok ilyenkor elérhető, rövid időre meg tudom szakítani a munkát, ha kell.


Azokat kérdezem, akinek már van kisgyermeke, vagy tapasztalata babákkal, hogy szerintetek mikor éri el a kisbaba azt a kort, hogy ilyen módon átvegye az édesapa a gondozását?


ma 10:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Fél éves korától ugyanis addig a Csed neked a fizud 100% és apuka csak fél év után vagyis 168 nap (pontosan) mehet gyedre. Ettől függetlenűl ha neked vissza kell menni mindenképp akkor szerintem a hat hét gyerek ágy mindenképp kell neked is de apuka akkor is csak a 168 naptol mehet gyedre.
ma 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igen, érdekel a jogi része is a dolognak és az is, hogy a baba mentálisan-fizikailag mikor áll rá készen a tapasztalataitok szerint.
ma 10:35
 3/19 babyboom567 ***** válasza:
50%
Gyerek mellett(főleg kisbaba/totyogó mellett) a home office urban legend.
ma 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
63%
6 hónapos kortól. A hozzátáplálástól már könnyebb. Amíg anyatejes addig nem könnyű, de tápszer esetén is kell a 6 hónap, mert az első pár hónapban nem tekinti magát külön személyként hanem szinbiózisban él anyával.
ma 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 babyboom567 ***** válasza:
71%

Senki sem fogja tudni megmondani, hogy a te gyereke mikor áll készen erre.

Az én gyerekem 5-6 hónapos koráig,segítség nélkül is BÁRMIT megtudtam csinálni,utána meg annak is örültem hogy lyuk van a s..ggemen.A puszta létezés is kihívás volt, nemhogy home office.Mindjárt 8 éves,ha nincs itthon az apja, tudok minimálisan haladni a dolgommal, ha itthon van akkor csak a veszekedés van(nem a gyerek hibája,mindenen összevesznek)

ma 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
78%
Ez jó kérdés. Lehet csak veled lesz el, ha szoptatod van hogy óranként kéri, vagy ha nemis éhes akkor komfort cicizni. Ezt akkor és ott tudod majd meg amikor megszületik a gyereked. Nekem is voltam elképzeléseim mielött meg nem született, hogy majd így meg úgy fogom csinálni, hogyne.. Az van amit a gyerek akar.
ma 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
57%
1 éves korában
ma 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
51%

Elvileg az apa képes fizikailag is meg pszichikailag is ellátni a gyereket születésétöl kezdve anélkül, hogy bármi negatív hatása lenne a kicsire nézve, a babának ugyanis nem az "anyára", hanem egy fix személyre van szüksége a szükséges kötödések kialakításához.

Értelemszerüen, amíg az anya szoptat, ezt nem tudja átvállalni, de ezn kívül minden más gond nélkül mehet.

Az elsö leírta a hivatalos részt, a több meg kettötökön múlik.

# babyboom meg a szokásos károgó, hacsak a gyereknek nincs valami komoly baja, semmi akadálya sem a HO-nak, sem annak, hogy normálisan lehessen élni baba mellett is.

Én az elsö gyerekemnél az elsö évet úgy terveztem be, hogy ugyan 6 hónapos kortól az apja volt föleg vele, de a második félévben még többször segítettem neki, föleg, ha valamiért nagyon elfáradt vagy a pici volt nyügösebb, de nélkülem sem lett volna probléma

ma 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
89%

Ez igen jó kérdés. Fiammal pl az első naptól meg lehetett volna ezt csinálni. Tök elvolt az apjával, hosszabb időre is. Lefejt tejet kapott alapból, úgyhogy azt is megoldották, ha úgy volt.


Lányom 3 éves. Vele a mai napig nem lehetne ezt. Ha tudja hogy a lakasban tartózkodok, ott vége is.

Esélyem nem lenne odafigyelni mellőle. Még úgy sem, ha mondjuk ők a földszinten vannak én meg az emeleten. Kiabál fel nekem, lenn orditozik stb...

ma 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Fiam nagyon imádja apát és kezdetektől elvan vele. Kivéve mikor a szepa volt akkor változó mikor épp ki kellett neki. Hol apa hol én.

Én is sokmimdent elterveztem szülés előtt aztán a gyerek felülírta. Nem tudhatod előre, hogy mi lesz. Majd, ha ott tartatok akkor meglátjátok.

ma 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!