Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most nagyon bunkó vagyok, ugye?

Most nagyon bunkó vagyok, ugye?

Figyelt kérdés

A covid óta betegség fóbiám van. A nagyobbik lányom akkor született, 3 évesen ment először gyerek közösségbe, akkor jobban elengedtem ezt a "betegeskedést".


Most van már egy 7 hós kistesója is, akivel jövök-megyek mindenfelé, de ha valaki betegen van körülöttünk nagyon csúnyán nézek rá. Néha direkt, néha akaratlanul. Elég amit hazahoz a nagy az óvodából.


Nincs segítségem, mindenhová hurcolom a gyerekek közé a kicsit, de nem akarom, hogy belemásszanak a hordozóba. Imàdom a gyerekeket, de múltkor az egyik csoporttársa piszkálni akarta a picit én elkaptam előle szó nélkül, bunkón és kiraktam a folyosóra az oviban. Ezután bocsánatot kértem az anyukától, de pont a kicsi is még meg volt fázva (a nagy már nem).


Ma megint alakítottam. Baletton voltunk és melettünk az egyik kislánynak fújta az anyja az orrát. Én csúnyán néztem a nőre és elfordítottam onnan a hordozót. (Utána még 1-2x fújt orrot a kislánynak.) Ugyanez az anyuka a kislányával később az utcán utánunk jött és a kislány a lányom nevét kiáltotta. Először hátra néztem, de nem voltam benne biztos jól hallom és mentünk tovább. Aztán hallottam újra, megálltunk, a kislány a nagylányom kezét megfogta és úgy mentek tovább, nagyon cukik voltak egyebként. Imádnivaló egy csajszi, a betegségéről ő nem tehet. Megkérdezte a kislány, hogy megnézheti-e a babát. Na ott felment a pulzosom és azt mondtam most ne, mert sírni fog. Utána meg akarta mégis és az anyukája szólt, hogy "alszik", a kislány messziről szólt, hogy "nem is alszik", á mondom "lehet fog". Aztán elváltak útjaink.


Engem nagyon bánt a lelkiismeret, mert nagyon sajnáltam azt a szegény kislányt, de a sajátomat sem engedem betegen közel a picihez. Nem tudom a nevüket, így nem tudtam ráírni az anyukájára, hogy sajnálom.


Elég gázul viselkedtem? (Bár az is gáz, hogy betegen odaengedte volna a kislányt egy csecsemőhöz)



tegnapelőtt 18:31
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
28%
Beteg gyereknek (vagy felnőttnek) én sem engednem, hogy belemasszon a babám/kisgyerekem arcába. Írta itt valaki, hogy biztos csak megnézni akarta, az még nem baj...láttatok már 3 éves babamanias kislányt? Na ő biztos nem csak megnézni akarja. :D és ezt nem rosszbol, de már lendült is volna a keze, hogy megsimogassa, amivel lehet, előbb a bacis orrát torolgette. Azt mondom, sok fertőzést nem lehet kikerülni, de amit lehet, azt kerüljük ki egy csecsemőnél.🤷 De az már, hogy csúnyán nézel valakire, mert megtorli a gyereke orrát, tényleg nagyon gáz. Nem bunkó vagy szerintem se, de tulporgod
tegnapelőtt 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
90%

Bunkó vagy és túltolod, a nagy ugyis hazahord minden nyavalyát.

Tudom, írtad "a sajátomat sem engedem betegen közel a picihez" csak hogy mire te észreveszed, hogy beteg, addigra orrba-szájbs fertőzött már otthon mindent.


A 7 hónapos meg nem újszülött csecsemő már.

tegnapelőtt 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
90%

Ja, nagyon gáz vagy.

Az oké, hogy nem engeded fogdosni, de hogy rá se lehet nézni arra a gyerekre az túlzás

Nekem is két gyerekem van

Egymástól kapják el a betegséget, eszembe sincs elkülöníteni egymástól őket

tegnapelőtt 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a sajàt gyerekemből indulok ki. Ő nem tud csak nézni. (Más babát sem, ezért próbálom kontrollálni ha megindul más babák felé). Mire ráeszmélek, hogy a hordozónàl van addigra összetaperolta piszkos kèzzel mindkét kezét és 5 centivel a szàja mellett gügyög. Nem tudom ez a szegény kislány milyen beállítottságú, de a 4 éves ovis korosztály szemrebbenés nélkül fogossa azonnal a kicsit nálunk az oviban. Bàr, ha senkinek nem dől az orra meg köhög akkor hagyom hagy hintáztassák őt. Egy 4 éves beteg gyereknél nem lehet tudni, hogy ha tüsszent pl nem-e épp a baba fejébe vagy nem-e nyúkál hozzá egyből és akkor legalàbb ugyanennyire kellemetlen szerintem a helyzet.


Hàt voltunk jó pàrszor betegek és a nagylány kezdeti náthàja utàn napokkal lett tünetünk. Sok minden biztos fertőz előtte is, de szerintem ezeknèl a megfázásoknál nem ez a jellemző. A kislànynak 3x fújtak orrot az öltözés alatt. Nekem senki ne mondja, hogy múló nàthànál ez így van. Nekünk a kezdetek ilyenek.

tegnapelőtt 22:10
 15/33 A kérdező kommentje:
Amúgy nincsenek a gyerekeim elkülőnítve ha betegek csak a nagyot arra kérem, hogy ne màsszon a kicsi arcába ilyenkor.
tegnapelőtt 22:12
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagynám hogy betegen bemasszanak a babakocsiba, de ezt el lehet magyarázni kulturáltan is és nem úgy ahogyan te csinálod. Nekem egy betegség miatt le van benulva az egyik hangszalam és a nyelés is nehéz, sokszor ha eszek valamit és egy kicsit morzsalekos úgy köhögök percekig, hogy te a világból kiszaladnal. Pedig nem is vagyok beteg.
tegnap 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha te is betegen viszed emberek közé a gyerekedet, miért várod el, hogy más ne menjen?
tegnap 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

Ne is menj emberek közé inkább.

Ha elmész a boltba ott is simán elkaphatja a náthát a gyerek.

Nem is értem mit kepseltel, hogy soha senkitől nem fog elkapni semmit a kicsi?

tegnap 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
67%

Hát hogy te milyen beállítottságú vagy, azt már világosan látjuk...


Kapaszkodj meg, amint az év azon szakaszába érünk, hogy kinn 3 fokkal hűvösebb van, mint benn, nekem folyik az orrom fél óráig, ha bemegyek valahová. Nem, nem vagyok beteg.

Te viszont igen, és paranoiának hívják a problémádat.

"Sok minden biztos fertőz előtte is, de szerintem ezeknèl a megfázásoknál nem ez a jellemző." - Hát hogy orvos nem vagy, az tuti.😅 A "szerintem" nem tudományos álláspont, miss 2000001. fotelvírusszakértő.

tegnap 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Az azért aranyos, hogy mindeközben te a kicsit simán behurcolod betegen a naggyal az oviba :D
tegnap 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!