Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet figyelemzavaros egy...

Lehet figyelemzavaros egy baba vagy csak most fedez fel? (10 hó.)

Figyelt kérdés

(Első gyerek) Jól jönne egy kis segítség.

10 hónapos lesz a lányom.

Nagyon könnyen elterelődik a figyelme.

Pl. Evésnél ha valaki beszél, vagy mozog valami/valaki körülötte, vagy akármi pici zajt hall, abba hagyja egyből az evést és nem kell neki több. Másik példa, még nem fogja a cumisüveget, ha nagyon éhes csak sír, hiába próbálom mutatni neki hogy fogja a kis kezével, addig sír ameddig nem adom én neki. A másik opció, hogy elveszi és csak játszik vele. Másik példa: altatásnál akármilyen pici hangot vagy fényt hall/lát, egyből bepörög és játszhatnék és képes nagyon sokáig fent lenni, akármeddig tulajdonképpen, akármennyire fáradt vagy álmos. Figyelmes baba, akármikor szólunk hogy "figyelj" vagy a nevén szólítjuk figyel. De úgy érzem TÚL figyelmes MINDENRE minden helyzetben. Gyanakodjak bármi gondra vagy tudjam be annak hogy most fedezi fel a világot?



okt. 16. 18:37
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos, könyörgöm. Nálunk a 3 éves státuszon is megjegyezte a védőnő, hogy még könnyen telhető a kisfiam figyelme, de majd 4 évesen már biztos jobb lesz. Komolyan, mit vársz egy 10 hónapostól?
okt. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
10 hónaposan ez teljesen normális.
okt. 17. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 babyboom567 ***** válasza:

10 hónapos!!Szóval nyugodj meg.

Én egy adhd-s(+ tartós beteg+beszédzavaros)gyerek anyukája vagyok,és nem áll meg az élet egy adhd-val.Ez nem egy halálos "betegség",fejleszthető,gondozható,és nagyon pozitív eredményeket lehet elérni.Természetesen mi is megszenvedtük a dolgok elejét,mire rájöttünk mi a baj, és mire megtaláltuk azokat a fejlesztéseket amik hatékonyak.

Nagyon fontos! Ne adj neki mobilt!Ne adj neki cukros dolgokat!És ne menjen egész nap a tévé,és főleg ne nézzen reklámokat.Ezt a pár dolgot én nagyon elszúrtam, és már bánom, de nem lehet visszacsinálni.(nyilván nem azt mondom, hogy ne nézzen meg néha egy egy mesét)

okt. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is feltettem már ilyen kérdést, a válaszok után el is engedtem a dolgot... tök normális, nálunk pont az a baj hogy a füle botját se mozgatja ha éppen felfedez, csak megy előre, mint a tank. Plusz ha azt várnám hogy majd magától eszik, éhenhalna, az a legfőbb szórakozása hogy ledobja a kaját, aztán nézi ahogy a földön hever. Örülök, hogy a kezemből legalább hajlandó enni.
okt. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves és kevésbé kedves válaszokat!

Védőnő nálunk nincs (nem Magyarországon lakom.) Első gyerek. A családban már van egy figyelemzavaros 6 éves, 3 évesen vitték először, és minden orvostól megkapták a szülők, hogy már mikor kúszni -mászni kezdett már akkor vannak jelei az ADHD-nak és miért nem vitték előbb neurológushoz mert valószínűleg mára kutya baja nem lenne ha észre veszik időben. Ugyanezt az esetet olvasgattam már többször baba-mama csoportokban. Emiatt kezdtem el aggódni hogy esetleg nem-e kéne vigyem valahová vagy egyáltalán baj-e vagy belefér még. Egyébként meg nem, nem járunk étterembe mert nem telik rá, viszont közösségbe van, és nem ülök állandóan a fenekébe. Tudja fogni és inni a vizes üvegéből pl, de egy ideje azt sem akarja. Nagyon makacs a lányom egyébként és kissé "hisztis" is ha nem ér el valamit amit akar, ettől függetlenül nem ugrom minden szavára csak ha tényleg szükségét látom. De azért nem szép, hogy így ismeretlenül, látatlanban néhányan véleményt tudnak mondani, hogy mi zajlik más életében még ha nem is úgy van.

okt. 18. 10:03
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Mik a jelei KUSZASNAL az adhd-nak? :D

Ne szorakozzunk mar.


Feltesomnak is ez a diagnozisa. Nala annyiban nyilvanult meg babakent, hogy egyszeruen napi 5-6 ora alvas eleg volt neki mindig, illetve iszonyatosan gyors mozgasfejlodese volt es tenyleg le se lehetett loni egesz nap. De meg ezek is csak utolag lettek egyertelmuek, amikor 4 evesen megkapta a diagnozist. Addigra termeszetesen millio mas is volt meg, ami babakent nem.

Es nem, ez nem kinoheto, csak maximum javithato az allapota. De orokkon orokke ezzel neki egyutt kell elnie, ez nem egy olyan dolog, hogy “kutya baja lesz” ha 6 honaposan elkezdodik a fejlesztes.


De abbol, hogyan kuszik, nem lehetett volna erre kovetkeztetni :D Ez egy tunetegyuttes.


Te egy TELJESEN NORMALIS babat irtal le. Igen, minden baba akaratos valamilyen szinten, hiszen most nyilik ki nekik a vilag.

Csak 10 honapja szuletett, annyi mindent kell meg tanulnia.

Nyugodjal le.

okt. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsot! :)
okt. 18. 14:48
 18/18 babyboom567 ***** válasza:
100%
Kérdező, az adhd nem múlik el soha(az az orvos idióta volt).Felnőttként is adhd-s aki gyerekként az.(pl én)De vannak fejlesztések, tanulási,összpontosítási technikák amiket mindenki be tud építeni az életébe.Illetve egy csomó adhd-s "tünet" felnőttként pozitívum,az "adhd-s gyerekek csak a poroszos oktatásba nem férnek bele.Mert ők nem a "kockán" belül gondolkoznak/viselkednek.Vagy pl őket nem lehet töménytelen mennyiségű értelmetlen adattal "megtömni".Egy adhs-nek logika kell,összefüggések.Szóval nyugi!Semmi baj nincs a gyerekeddel!
okt. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!