Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan álltál hozzá az élethez...

Michael The Siren kérdése:

Hogyan álltál hozzá az élethez, miután szültél?

Figyelt kérdés

Mivel változott meg a napirended?

Mihez értettél a legkevésbé?

Mi volt a legijesztőbb?

Mi volt a legnehezebb?

Mi volt a legjobb?



ma 14:21
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

2x szültem. Egyáltalán nem változott a hozzáállásom az élethez.

A napirendem nyilván megváltozott. Elötte dolgoztam, utána a babával voltam otthon.

Mihez értettem a legkevésbé? az űrkutatáshoz. Ahhoz nem értek. Értelmetlen a kérdésed.

Ijesztő? mégis miben?

ma 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
92%
Hát a napirend teljesen felborul szülés után, hónapokig nincs is fixen, így erre a pontra szerintem érdemben nem lehet válaszolni. Mihez értettem a legkevésbé: hát nyilván szinte minden új volt, de ami megmaradt (1 éve volt, már elhalvanyult az emlék), hogy nem ment a szoptatás, egyszerűen béna voltam hozzá, vagy nem tudom.😂 Volt tejem, de valahogy mégse jött be nálunk, így lefejt tejet kapott a babám 7 hónapig, ő is ezt preferálta. Mi volt a legijesztőbb: egyértelműen az, hogy hirtelen nem csak a saját életemért felelek, hanem egy magatehetetlen gyermekért is, és egy hajszálon múlik az élete, ha bármit elb*szok. Mi volt a legnehezebb: császár után mozogni, egyáltalán létezni. Mi volt a legjobb: a tudat, hogy lett saját gyermekem, a határtalan szeretet iránta.❤️💙
ma 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%
2es vagyok, amúgy az én hozzaallasom az élethez 180 fokos fordulatot vett. Akkor kezdtem el igazán értékelni az életemet, amikor saját gyermekem lett. Én rácáfolok arra, hogy egy gyerek nem húz ki a mentális betegségek godrebol. Nyilván bármilyen betegségre nem igaz ez, de én régen borderlineos, meg depressziós voltam, viszont a gyerekem alapjaiban változtatta meg saját magamról, és az életről alkotott képet. Elkezdtem minden napot élvezni, értékelni az "apró" dolgokat is, stb. És már idejét sem tudom, mikor sírtam utoljára, pedig korábban mindennapos volt. A fiam pedig szerencsére semmit nem érzékel abból, milyen voltam régen. Ő teljesen megváltoztatott, és a legjobb oldalamat kapja, tőle is, és a ferjemtol is abszolút pozitív visszajelzeseket kapok.:)
ma 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

Mivel változott meg a napirended?


Mindenben kb. Az elején nem is volt napirend, teljesen véletlenszerű volt, mikor mi történik.


Mihez értettél a legkevésbé?


A fürdetésnél nem mertem eleinte tartani is és fürdetni is, de vettünk szivacsot a kiskádba, onnantól ment az is.


Mi volt a legijesztőbb?


Hogy mindegy mi van, rajtam múlik, hogy életben tartsam.


Mi volt a legnehezebb?


Hogy az első két hétben napi 1-2 órát aludtam. Nem egyhuzamban, hanem összesen. Sokszor halucináltam a fáradtságtól.


Mi volt a legjobb?


Hogy elmúlt ez az időszak 😅

ma 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

A napirendemben a legnagyobb változás a munka hiányán kívül az alvás :)

Álomgyerekem van, pici kora óta átalussza az éjszakát, de én nyilván még elmolyolok, miután őt leteszem, így mindig hamar van a reggel, 2 éve nem ébredtem magamtól (2 éves múlt épp) 😀

Nekem még az elindulást is nehéz megszokni, főleg hidegben: mire őt felöltöztetem, én vagyok totál lefőve, de ha rá adom hamarabb a kabátot, akkor ő izzad le teljesen, mire én összekapom magam. És nyilván szétkapja a lakást, míg pl. megfésülködök, aztán mire összepakolok, addigra előszed mást, ha nem vagyok résen, akkor cipőben-kabátban még visszaszalad és felmászik az ágyra stb... Egy örökkévalóság így elmenni akár csak a sarki boltba vagy napi 2x a játszira 🙃

Legnehezebb? Igazából semmihez nem értettem, sosem fogtam újszülöttet előtte, nem etettem, pelenkáztam, a környezetemben sem volt kisgyerek (nincs tesóm, rokonság is kicsi, legjobb barátnőmék évek óta járnak a meddőségibe stb.), nem volt kin "gyakorolni", mindenben 0-ról indultam.

A szoptatás nekem is mumus volt, de szerencsére kitartó voltam, mint általában, így belejöttünk, fél évig összejött, hogy csak anyatejes legyen, este pedig még mindig szopik.

A legijesztőbb? Az, hogy mennyire pici 😊 És persze a teljes felelősség (egyedülálló lettem már az első trimeszterben, szóval még apukával sem tudtam megosztani).

A legnehezebb? A látszólag ok nélküli sírás, nyűglődés kb. 3-5 hónapos kora között, minden délután... Azóta, hogy fél éves kora körül ez teljesen megszűnt, azóta teljes az összhang, vidám, kiegyensúlyozott gyerek szinte egész nap, se szeparációs szorongás, se fogzásos nyűgösség, de még dac se nagyon (persze tudom, hogy lesz ez keményebb 😀).

A legjobb? Az egész 😇 Hogy rájöttem, hogy ennyire lehet valakit szeretni. Ezt szerintem tényleg nem lehet elmagyarázni annak, aki még csak készül az anyaságra, én sem tudtam volna elképzelni ezt a rózsaszín ködöt korábban 😊

ma 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%

Mivel változott meg a napirended?


Mindenben, mert az első időszakban nem napirend volt, csak barátkozás az új helyzettel. Semmi rendszer nem volt, amit már rendszernek gondoltunk 3 nap után, az másnapra megváltozott.


Mihez értettél a legkevésbé?


Eleinte a fürdetéshez. 2. Gyerekem születése után olyan bénának éreztem magam, mintha először csinálnám.


Mi volt a legijesztőbb?


A keserves sírása szinte minden éjjel, ami halistennek megszűnt amikor kiderült a sírás oka (kólika, laktóz intolerancia)


Mi volt a legnehezebb?


Az állandó alváshiány, hogy napi 2-3 óra alvással, császármetszés után, egy síró baba mellett még a nővérével (3 éves) is foglalkozni.


Mi volt a legjobb?


A cuki kis mosolya. Na meg hogy ez az időszak már csak történelem 😀

ma 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Ja, es aki itt le tud pontozni választ, ahol mások megírják hogy NEKIK mi milyen volt… Komolyan, jobban érzitek ettől magatokat? 😅 Szánalmas. Egy kategóriában nincs ennyi rosszindulatú lepontozó, mint a gyerek kategóriában. Itt lenne szükség a legtöbb empátiára és segítőkészségre! Szégyen.
ma 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

1: Elotte evekig harom muszakban dolgoztam, most ez 0-24es lett

2: Meg most sem ertek semmihez, teszek amit jonak latok, meg amire azt gondolom, hogy a babanak jo.

3-4 egyben: eletben tartani. Hogy nagyon oda kell figyelnem, mit csinalok, akkor is ha ketorankent felebredunk, es kialvatlan vagyok. A masodik heten leforraztam szerencsetlen nyelvet, mert tulmelegitettem a tapszert.😬 Rajonni, miert sir, ez mar egyre jobban megy, de az elso honapban meg a sotetben tapogatoztam, hogy vajon a hasa faj, fazik/melege van, vagy ehes lehet? Csaszaros voltam en is, masfel hetig fajt a letezes, igy nem volt konnyu ellatni egy babat, pedig a ferjem ket hetig itthon volt velunk.

5: az, hogy o van, hogy megszuletett es letezik, igy onmagaban ez a legjobb. De meg csak 7 hetes, sok mindenrol nem tudok nyilatkozni.

ma 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Legnehezebb a kevés alvás volt és hogy napközben egyedül voltam a babával. Egy idő után hiányzott a felnőtt társaság.
ma 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmi nem volt ijesztő és rossz, mert nem így fogtam fel. Minden átmeneti és időszakos, ezt el kell fogadni. Imádtam minden pillanatát, hogy együtt tanulunk egymásról, magunkról. A legrosszabb, hogy hamar eltelt a baba korszak. A legjobb, minden. Ösztönösen jött minden, magamra hallgattam, nem vontam kétségbe saját magam, ez sokat segot.
ma 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!