Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenképpen kell egy gyerek...

Mindenképpen kell egy gyerek a teljes élethez?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok, a párom 60. A héten kiderült, hogy terhes vagyok (sem nem akartuk, sem nem elleneztük). A páromnak már van 2 nagy gyereke de ne nem bánná a 3. -at sem. Én viszont félek attól, hogy teljesen megválltozik a napi rutinom. Kiesek a munkából, nem tudunk önfeledten csak egymással foglalkozni. Nagyon szép és kerek életünk van. Úgy érzem nem hiányzik belőle semmi. Vajon ha elvetetném később megbánnám?
2013. máj. 10. 12:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nektek kell eldönteni! De az biztos, hogy egy gyerekkel teljesen megváltozik az élet. Ez nem azt jelenti, hogy rosszabb lesz, csak azt, hogy más. Remélhetően jobb! :)
2013. máj. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

ezt csak te tudhatod.


engem 17 évesen megerőszakoltak, teherbe estem, elvetettem, és még így is sajnáltam.

van aki évente 2- szer megy abortuszra és csepp bánat nincs benne.

szóval attól függ, te milyen vagy,

2013. máj. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
neked nincs gyermeked? Hú, hát biztos megváltozik az életetek, de egy nőnek nincs annál nagyobb kincse, mint a saját gyermeke. Nem is szeretnél (még) babát? Lehet baba mellett is önfeledten szeretni a párod, ha """csak"" ez gátol...te döntöd el, hogy 34 évesen érett vagy-e az anyaságra, vagy inkább élvezed még az életet egy olyan emberrel, aki már tudja, hogy mekkora boldogság a gyerek.
2013. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%
hát, ezt tényleg csak te tudod.mindenesetre az sosem jó előjel, h viszonylag idősen, már terhesen sem indulnak be az anyai öszötneid, pedig még a párod sem zárkózik el agyerekvállalás elől. ilyen körülmények között a "se nem akartuk, se nem ellenztük" nem elég. védekeznetek kellett volna!!!
2013. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell eldöntened. Az biztos, hogy az életetek megváltozik majd egy gyerek mellett, ami nem azt jelenti, hogy csak negatívumok jelennek majd meg. Viszont ha 34 évesen sem érezném azt, hogy egy gyerek kell az életembe, akkor nem hiszem, hogy jó anyja tudnék majd lenni a későbbiekben...
2013. máj. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
68%
Én megbecsülném, mint egy kincset, ha a te helyedben lennék. Attól a férfitól van, akit szeretsz. Kegyetlennek tűnik majd, amit mondok, de csak a statisztikát nézem. Ha az átlag életkorokat nézzük van kb. 15 évetek együtt. Szerencsésebb esetben kicsit több. Majd egyedül maradsz, nélküle. A helyedben nagyon bodlog lennék, hogy van tőle egy gyermekem, akinek a szemébe nézve emlékzhetnék rá.
2013. máj. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Bölcsek, őszinték és fájdalmasan igazságosak vagytok. Köszönöm!
2013. máj. 10. 13:00
 8/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs igazuk abban, hogy ha nem érzed az anyai ösztönt, akkor nem tudhatod jó anyuka leszel! Marhaság! Nekem akkor jött ki az anyai ösztön kb, amikor pár hetes volt a gyerek. Szerettem, elláttem, de utána jött a rózsaszín köd. Jó anyuka leszel. Mire vársz? A párod kora miatt tényleg megfontolandó, de ha neadj isten 10 év múlva már nem lenne veled, akkor már neked késő a gyerekvállalás. És a mai orvostudomány mellett 90 éves koráig is simán élhet....Már 30 éves lesz a gyereketek :)És a gyerek fiatalon tart. A környezetemben most született egy ilyen idős pasinak gyereke, és nagyon jót tett neki!
2013. máj. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8. mindenki más. nekem a babám védekezés mellett fogant a babám. szerintem (és ezsajnos így is van), nagyon sok minden nem ideális ahhoz, h épp most várjuk őt. és igen, őszinte leszek. az én babámat az anyai ösztön tartotta életben. teljesen kétségbe voltam esve, de már ott volt, tudtam, h az én gyerekem, bennem fejlődik, stb és soha, soha nem lettem volna képes elvetetni, pedig ha csupán a józan észen múlott volna... bizony, ha nem éreztem volna magam már pár órával a pozitív teszt után anyának, minden másképp alakul...


nem bántam meg, spt, nagyon boldog vagyok. de azért vagyok boldog és azért várom, meg ő minden gondolatom, mert müködésbe lépett ez az ösztön. nem tudom, h magyarázzam, de talán érted/értitek

2013. máj. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az anyai ösztön szerintem egyénfüggő, mikor alakul ki. Most, hogy várandós vagyok, én már érzem. 13. héten érzem, hogy minden gondolatom ő, és nagyon szeretem. Az én anyukám őszintén elmesélte, hogy mikor hazavittek úgy nézett rám, mint egy idegenre, és hetek teltek el, mire kialakult benne, hogy ő anya. Én más beállítottságú ember vagyok, mint ő, ezért nem is lepett meg, amit mesélt. Az, hogy most nem érzed magad anyának, nem jelenti azt, hogy nem leszel jó édesanyja! Sok boldogságot kívánok nektek!
2013. máj. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!