Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenképpen kell egy gyerek...

Mindenképpen kell egy gyerek a teljes élethez?

Figyelt kérdés
34 éves vagyok, a párom 60. A héten kiderült, hogy terhes vagyok (sem nem akartuk, sem nem elleneztük). A páromnak már van 2 nagy gyereke de ne nem bánná a 3. -at sem. Én viszont félek attól, hogy teljesen megválltozik a napi rutinom. Kiesek a munkából, nem tudunk önfeledten csak egymással foglalkozni. Nagyon szép és kerek életünk van. Úgy érzem nem hiányzik belőle semmi. Vajon ha elvetetném később megbánnám?
2013. máj. 10. 12:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
76%

Nem mindenképpen, mindenkinek máshogy lehet teljes az élete. Kedves 5-ös válaszoló, "védekeznetek kellett volna!!!" ez a hozzászólásod annyit ért, mint sz@rnak a pofon... úgyse tudja visszacsinálni, akkor minek okoskodni.

Én egyébként a helyedben megtartanám, mert van, akiből csak azután jönnek elő az anyai ösztönök, miután a kezében van a gyermek. Ha párod is szeretne, és szeretitek egymást, akkor miért ne?! A gyermek áldás, Isten ajándéka, a legszebb dolog, ami egy nővel történhet. :)

2013. máj. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

uttolsók

azért az sem mindegy, h lesz-e ideje a baának a születése után megszerettetnie magát a kérdezővel, mert bár már 34 éves és nem is védekeztek, most mégis az abortuszon gondolkodik. épp ezért mondom, h nála azért relatíve sürgős volna az anyai ösztön kialakulása. és igenis számít a kor: az hogy már 34 és ő lenne az első egyetlen babája, nem is nagyon tett ellene, most viszont mégse igazán kell. az azért nem a megszokott forgatókönyv


és tényleg nem bántásból írom

2013. máj. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%
Azért nem hiszem, hogy 34 évesen olyan idős lenne, hogy a "korára" kellene hivatkozni. Számtalan nőnek születik 30 felett az első babája, sőt 40 körül sem ritka. Az, hogy elgondolkodott, szerintem természetes, főleg, ha nem tervezték konkrétan. Ettől még remek édesanya lehet belőle!
2013. máj. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Bárhogy döntesz, döntötök, megváltozhat az életetek. A gyermek vállalásával egyértelmű, hogy miben. Ha nem vállaljátok, és ennek az oka egyszerűen kényelmi szempont (mert ilyeneket írtál), az is visszahathat aztán a kapcsolatra.

Szerintem nem kell mindenképpen gyerek a teljes élethez, de nálatok már ott van. Ha "eltüntetitek", akkor is ott volt.

Közösen döntsetek, különben később bármelyik oldalon vádként jelenhet meg a gyermek léte vagy nemléte.

2013. máj. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
nos a páromat is 34 évesen szülte az anyukája, becsúszott, az apa el akarta vetetni, az anyja megtartotta... ilyenkor adok neki ezért hálát, hogy most itt lehet nekem, és Ő lehet életem párja! Azt szoktam gondolni, még mindig jobb, hogy apa nélkül nőtt fel, mintha nem élne... Ne vetesd el, ő már egy kis élet! Hidd el, nagyon fontos lesz a számodra (is)!
2013. máj. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!