Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok képeket kitenni a...

Szoktatok képeket kitenni a kisbabátokról (Instagram, Facebook stb)? Hogyan kezelitek, ha egyesek a kérésetek ellenére is kipakolják a babátok képeit?

Figyelt kérdés

Nagyon ellene vagyok. Úgy gondolom, hogy a gyermekemet is megilletik azok a jogok, amik engem is. Én sem szeretném, ha random képeket osztanának meg rólam és azt sem akarom, hogy a gyerekemet lájk gyűjtésre használják.

Már teljesen elegem van abból, hogy egyre többen egyszerűen nem tudják kibírni, hogy ne pakoljanak ki mindent az internetre. Értetlenül néznek, amikor mondom, hogy NE!



tegnap 13:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
43%

Az elején világossá tettük, hogy ne szeretnénk és eddig tiszteletben tartják. Aki nem tartaná tiszteletben az többet nem is készíthetne és nem is kapna fotót a gyerekről.


Nem a pedofilok a probléma, az nem érdekel ki mire veri otthon. Az inkább hogy egyre magasabb szintű az AI, ha most nem is, de később egy rosszakarója olyan videót tud kreálni a gyerek arcából, amilyet csak akar. (Ha felraksz egy szemből készült fotót abból már most képesek olyan videót kreálni, hogy a gyereked felnőtt feje legyen egy felnőtt filmen.)

tegnap 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt: csak normális siermőseim vannak a fb-n, MAri, aki egyszer mellettem ült a buszon, nem ismerős.

Nem küldök fotót senkinek, aki látni akarja, jön és megnézi a kicsit, szívesen fogadom. Így aztán senkinek nincs róla fotója.

tegnap 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Szeretném kicsit részletesebben kifejteni, hogy mi a bajom ezzel.


Először is, a közösségi médián szereplő profilomnak én vagyok a gazdája, az én profilom, rólam szól.

Egy kisbaba jóformán még azt sem tudja, hogy a világon van, de már szerepel a nagyközönség előtt, ráadásul ezt annak a személynek köszönheti (általában) aki őt a legjobban kellene, hogy óvja.

Tudjuk, hogy ami felkerül a nettre, az már nem a te tulajdonod, azt onnan végleg úgysem tudod eltüntetni.

Nem tudom, hogy a gyermekem egy nap mit fog szólni ahhoz, hogy telepakoltam a netet a képeivel?

Igen, mindenki igyekszik a legcukibb képet kirakni, de minek vagy kinek?

A legközelebbieknek küldök privátban (általában WhatsApp), aki pedig nem olyan közeli annak úgyis mindegy. Max. nyom egy lájkot és már lapoz is tovább. A kép viszont ott marad…

Büszke vagy a gyerekedre? Miért kell azt szétkürtölni? Hiszen, nem az a normális, ha egy szülő büszke a gyerekére? Nem neki kellene azt megmutatni, hanem a faluszéli szomszédnak, aki tesz rá magasról? Ha értitek…

Úgy gondolom, hogy egy gyermeknek is joga van a magánszférájához, és ha egy nap úgy dönt, akkor tegyen fel magáról képeket, de az az Ő döntése lesz.

Ami leginkább irritál..a Férjem családjában sajnos vannak páran, akik Insta függők, de az valami nagyon brutál. Úgy képzeljétek el, hogy MINDENT IS kitesznek. Nagyon fontosak a lájkok, a smink, a retusált képek, a sok követő. Szinte reszketnek, ha valamit nem tehetnek ki.

Persze, hogy idegesít , hogy a gyerekemet tennék ki, hiszen a követőik nagy része azt sem tudja, hogy ki az a baba.

Nálunk ez ilyen folytonos küzdelem. Amit még esetleg megértek, az pl. egy családi karácsonyi fotózás. Megértem, hogy az emberek szeretik a külvilág felé mutatni, hogy mi újság, de ezt miért kell más kárára tenni?

Amerikában (ugye ott jelentkeztek először a közösségi hálózatok) már jelen van a probléma, hogy a most 14-16 éves korosztály szemrehányásokat tesz a szülőknek, a korábban feltett képek miatt.

A pedofiliáról pedig csak annyit, hogy az emberek nem is sejtik, hogy milyen sok abberált ember jár köztünk. Nem muszáj pucér képet kirakni ahhoz, hogy beinduljanak rá. Már maga a tudat, hogy valaki rendelkezik a gyerekem képével (miattam), teljesen felforgatja a gyomrom.

Számos módja van annak, hogy egy szülő megmutassa a gyerekének, hogy büszke rá, ahhoz nem kell megsérteni a személyes szféráját.


Szerintem a gyerekem egy nap hálás lesz nekem ezért.

tegnap 17:54
 14/18 anonim ***** válasza:
52%
Anyám folyamatosan kirakott rólam mindent a facebookra anno. Privát oldala volt, csak ismerősök látták hogy mit posztolt, de akkor is. Utálom amikor az emlékeknél kidob egy régi képet rólam. Nem tudom miért, én nem szeretem a kicsi énem. Már 6-7 évesen is utáltam baba kori képeket / videókat nézni magamról. Őszintén nem tudom hogy miért. Elég felelőtlen volt tőle. Én nagyon ellenzem az ilyen embereket, mint pl Lottie Tomlinson, vagy Connor and Liana. Hogy magyar példát hozzak, Chloe From The Woods, Inez Hilda Papp vagy Alexi Vivien. Én alapból nem szeretnék gyereket, de ha mégis lenne, tuti nem raknék ki mindent róluk, de ha mégis, akkor kitakarnám az arcukat valahogy hogy ne látszódjon.
tegnap 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
74%

Én nem teszek ki képet nincs is facebookom, mert rühellem a közösségi médiát. Férjemnek van, de ö sem tesz ki. Anyósom eddig kettőt tett ki, de megkértem ne csináljon ebből rendszert.

Sokan nem arra használják a közösségi médiát amire való és azt is elfelejtik, hogy ami egyszer fellerült a netre ott marad.

Imádom a fiam büszke vagyok rá, de nem pakolom tele a netet a képeivel. Aki akarja csinálja magamban persze van véleményem erről.

tegnap 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%
Teljesen egyet értek veled, kérdező.
tegnap 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
17%

Szoktam kirakni.

Ha a családból más is kitesz, nem csinálok belőle problémát

tegnap 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok fent semmilyen közösségi médiában. Ebből következik, hogy nem rakok ki semmit és azt se szeretném, hogy mások rakjanak. Gyerek nélkül anyám rakott fel rólam párszor a tudtom nélkül. Attól nagyon ideges voltam. Mindenki más megkérdezte, hogy felrakhat-e egy konkrét közös képet. Néha megengedtem, ha nem voltam nagyon gáz rajta. De persze azt nem tudom, kérdés nélkül rak-e fel valaki, mert ugye nem látom.

A gyerekemről egyről tudok, tesóm rakta fel még születésekor azzal, hogy nagynéni lett. De ő megkérdezte és jóváhagytam. De még 2 hónaposan sincs, szóval számítok rá, hogy lesznek még harcok. Mondjuk anyámmal.

tegnap 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!