Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoktatok képeket kitenni a...

Szoktatok képeket kitenni a kisbabátokról (Instagram, Facebook stb)? Hogyan kezelitek, ha egyesek a kérésetek ellenére is kipakolják a babátok képeit?

Figyelt kérdés

Nagyon ellene vagyok. Úgy gondolom, hogy a gyermekemet is megilletik azok a jogok, amik engem is. Én sem szeretném, ha random képeket osztanának meg rólam és azt sem akarom, hogy a gyerekemet lájk gyűjtésre használják.

Már teljesen elegem van abból, hogy egyre többen egyszerűen nem tudják kibírni, hogy ne pakoljanak ki mindent az internetre. Értetlenül néznek, amikor mondom, hogy NE!



ma 13:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
Annyi ilyen kérdés volt már...unalmas. ha te nem akarsz, ne tegyél ki, és másnak se engedd, Sz*Rd le, mit gondolnak erről, mivel a te gyereked és kész, legyél ennyire határozott. Én szoktam kirakni a gyerekemrol képet, és az ismerőseim többsége is, hiszen már egy digitális világot élünk, nincs ebben semmi. Nyilván nem gáz, meg kompromittáló képeket, hanem normális, Aranyosakat...
ma 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Nyilván aranyosak a babák...

Szerintem pedig gáz..

Pont a cukis képekre vadászik a legtöbb pedofil..

ma 14:10
 3/17 anonim ***** válasza:
51%

Csak fb-on vagyok fenn, 25 ismerőssel, akik a rokonaim és gyerekkori barátaim.


Eddig akárki fotózkodott a gyerekemmel, az mindig megkérdezte tőlem, hogy kiteheti-e a személyes oldalára a képet, vagy sem.

Vagy ha volt egy egy jól sikerült aranyos kép róla, akkor is megkérdezték, hogy ők is kitehetik-e?


Szóval én teszek ki fb-ra de még így is keveset. Akit nagyon érdekel a gyerekem, azzal amúgy is privát üzenetben beszélek és küldök képet ha kéri, vagy rákérdez.

ma 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Nekem be van állítva, hogy bármit töltök fel, írok ki, csak 10 ember látja, ebben pl anyósom sincs benne. De szerencsére a családból senki sem érzi az ingert arra, hogy a gyerekemről posztoljon.
ma 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Strandra se menj a gyerekeddel, mert valami perverz lefotózza és felrakja a darkwebre.

Túl van ez tolva kicsit szerintem. Ha valaki olyan beteg, hogy kisgyerekekre izgul, akkor bármikor lefotózhatja a kisfiam az utcán is. Nem tudok mit tenni ellene. Megosztok 1-2 képet én is a gyerekemről (pl mikor 1 éves lett a szülinapján csináltunk közös családi képet). Az életem, a mindennapjaim fontos része. Büszke vagyok rá és szeretném megosztani az ismerőseimmel. Semmi olyat nem teszek ki, amit később szégyellnie kellene. Ha te nem akarsz posztolni a gyerekedről, ne tedd. Azt meg ne mond meg másnak mit csináljon, mert semmi közöd hozzá.

Sokkal nagyobb dolgok vannak, amik veszélyesek lehetnek egy gyerek életére. Pl. mikor nincs meg a megfelelő körülmény egy csalàdon belül. Ha ilyet látsz azt gondolom nem jelented be a gyermek jóléti szolgálatnak :)

ma 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Nagyon ritkán rakok ki sztoriba kB 2x 1 evben, de csak az ismerősök látják.

Engem baromira bosszant, hogyha kirakjak a gyerekeimet. Pláne anélkül, hogy megkerdeznek. Szerintem egyáltalán nem való oda. Pl a gyerekem dedimamajanak küldök képet messengeren, ott nem reagál semmit, de 2 perc múlva már a facen látom viszont.

Most pl anyósom (akivel nagyon jóban vagyok) rakott ki a gyerekről képet, hogy óvodás lett és számomra a legertelmetlenebb dolog, hogy kirakott róla képet és felkoszontotte születésnapján.

Valaki elmondja, hogy ennek mi értelme? Egy pár éves gyerekrol képet kirakni és felkoszonteni? Majd pár év múlva megmutatjuk neki? Ez annyira a kulvilagnak szól és teljesen felesleges. Én nem rakok ki semmit, akkor egy rokon miért teszi? Persze értem én, hogy büszke, en is az vagyok, de aki számít, annak küldök képet privátban, a többieket meg úgysem érdekli, és nem is tartozik rájuk.

ma 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
23%

Nem értem mondjuk mi lenne túl tolva. A gyerekről sokan síró, hisztizo, felpucer, pelenkás, furdobugyis képeket töltenek fel. Töltsenek fel magukról, vagy az már kompromitalo lenne? Netán ciki? Akkor egy gyerekről miért kell? És ennek semmi köze a pedofilokhoz. Egy felnőtt embert is megkerdeznek, amin rajta van, hogy feltolhetem e, akkor a gyereket mi jogon teszem fel?

Benne voltam egy anyukás csoportban, ahol egy nagyokos kirakta, hogy na síró cuki babákat ide, erre a sok elmeroggyant posztolgatta szerencsétlen kisirt szemű gyereket. Aztán egy másik anyuka kiírta, hogy na most mindenki magáról posztoljon akkor hasonló képet. Érdekes senki nem rakott ki magáról képet, de a saját gyerekéről vicces az ilyet feltolteni, nem?

ma 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

5-ös vagyok.


Oda is írtam, semmi olyat nem rakok fel amit szégyellnie kellene később. Se pucér, se maszatos arcú, se sírós képet. 1-2 mosolygós pillanatot osztok meg, amit pl a játszótéren örökítek meg róla.


Én is láttam már 3 éves gyereket neccharisnyában anyukás csoportban, hogy “muti a te babádat.”

Szerintem sem okésak az ilyen képek. Sehol nem is írtam ilyet. Szerintem az van túltolva, hogy ne rakjak ki a gyerekem arcáról egy fotót. Miközben pl az iskolákban, ovikban minden eseményt megörökítenek és felraknak a közösségi médiára.

ma 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%

Én teszek fel képet a gyerekeimről. Férjem nem.

Nekem úgy van beállítva, csak a közeli ismerőseim lássák. Durván 100 ember.


Anyós viszont pakolgatta fel, holott megkértem, hogy ne egye. 1200 ismerőse van, a 90%-át nem is ismeri. Ráadásul nyilvánosan tette fel.

Kérésem ellenére.


Első szankcióm vele szembe, hogy nem engedtem fényképezni. Mégis megoldotta a lesifotókat.

Végül feltett 2 pucér képet a gyerekemről. Megkértem szedje le. Neki joga van kitenni...

Oké jó. A bíróságon találkoztunk legközelebb.

ma 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

Nalunk nem a fbra valo kipakolassal van baj, hanem ket dologgal.

Az egyik, hogy mamam mar a messengerbe nyitja meg a fenykepezot, es kuldi tovabb a babamrol a kepet az unokatesoimnak, akiknek semmi kozuk hozzam, mert nem beszelunk. A masik, hogy apam -allitasa szerint- csak a tavoli rokonoknak kuldte a kepeket, mert o buszke nagypapa, aztan kiderult, hogy ezer eves ismerosoknek is, regi munkatarsaknak, olyanoknak, akiket en nem is ismerek.

Apam mondjuk alapbol hulye, pelenkazas kozben is lefotozta a gyerekemet, meg rolam is a korhazban csinalni akart olyan kepet, ahol eppen logott ki belolem mindenfele dolog, csaszar utan, es meg o sertodott meg, mikor raszoltam, hogy ne. Sajnos sok ember szarik bele a szulok keresebe, mert o akarki, es joga van hozza. Hat nekem meg jogom lesz nem beengedni a hazamba, aztan lehet sapitozni.

ma 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!