Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idő a különbség a...

Mennyi idő a különbség a felkapaszkodva felállás és a járás között?

Figyelt kérdés
Most tanult meg felállni a 9 hónapos babám. A járóka rácsába kapoaszkodva. Kb. mikor tud majd egyedül menni? Karácsonykor vajon tud majd? :)
2010. nov. 3. 19:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha még csak most kezd el felállni,akkor nem biztos,hogy jár önáűllóan karácsonyra. Általában kell nekik 2-3 hónap. De van baba,aki még később indul meg,és olyan is,aki sokkal hamarabb. Türelemmel várd ki,amíg elindul. Csak ne erőltesd,és ne vezetgesd,mert akkor at egyensúlyérzéke nem tud kialakulni.
2010. nov. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Minden baba más. 7-7,5 hónapos kora között tanult meg a kisfiam felállni, de csak az 1. szülinapja előtt pár nappal tette meg az első önálló lépéseit kapaszkodás nélkül.
2010. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám is felállt 7 hósan,és szinte rögtön kapaszkodva járt is,de még most 1 évesen sem megy magától,pár lépést sem.De nem törvényszerű h ilyen sok idő teljen el a felkapaszkodás meg a járás között.
2010. nov. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

Nem sétáltatom, nem vagyok híve az erőltetett ültetésnek, sétáltatásnak.

Bébikompba is csak akkor teszem esetleg, ha már tipeg.

Szeretem, ha megy minden a maga útján rendesen. :) De azért már nagyon izgatott vagyok, milyen lesz, ha már magától lépked. :)

2010. nov. 3. 20:23
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Általában azt mondják, hogy a felállást követően 3 hónap múlva indul el a baba. Nálunk bejött, 7,5 hónaposan állt fel, és 10,5 hónaposan indult el egyedül.
2010. nov. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
Nálunk 11 hónaposan állt fel a kicsike, fél hónap múlva már szaladt :)
2010. nov. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Igen,nekem is ez a tapasztalatom,minél később áll fel egy baba,annál kevesebb idő telik el a felállás és a járás között.
2010. nov. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Kislányom 6 hónaposan állt fel először, de csak 1 éves kora után indult el egyedül. Szóval nála több mint fél év telt el!

2010. nov. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A lányom 7 hósan állt fel először utána olyan 2-3 héttel már kapaszkodva közlekedett, de csak most indult el 1 hete (11 hós) de egy hét alatt viszont nagyon sokat fejlődött, már simán átgyalogol az 5 méteres szobán:)

Amúgy szerintem is úgy van hogy ha később áll fel és megy kapaszkodva akkor annyira sok idő nem telik el. A fiam 9-10 hósan ment kapaszkodva és 12,5-13 hósan járt egyedül már.

2010. nov. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!A lányom 8 hónaposan állt fel először és 1 éves volt amikor elindult.

Szerintem még ez nagyon odébb van. Most felállt nemsokára el kezd oldalazva lépegetni a bútorok mellett,majd utána el lehet vele kezdeni sétálgatni kézen fogva.Nálunk a kézen fogás nem lett nagyon erőltetve,ráadásul nyár volt így én azt a megoldást választottam, hogy ő tolta a kocsit és ment mint az őrült.A következő lépés nálunk a megállás volt.Amikor már stabilan meg tudott állni akkor 2 hétre rá lett olyan bátor, hogy kijelölt magának egy célt (3-4 lépésnyire)és indult meghódítani.Na ha már ez is megvolt jöhetett a járás.

Nálunk így történt.Bocs ha nagyon részletes volt.

Szia

2010. nov. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!