Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos lányomat hogyan...

6 hónapos lányomat hogyan tudnám mozgásban fejleszteni? Milyen gyakorlatokkal?

Figyelt kérdés
Itt csak azt olvasom hogy mindenkinek hamar forgolódott a babája meg feláll már 6 hónaposan.Örülök az ő örömüknek is de biztos van olyan anyuka akinek még mondjuk ennyi idősen nem forog de nem írják le.Van valakinek tapasztalata hogy milyen gyakorlatok vállnának be?
2009. jan. 7. 15:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Na én vagyok a te embered,engem is áll.nyaggatot érte a doki,végül elvittem tornázni ami semmit nem ért max. a pénztárcám lett karcsúbb,7.5 hósan fordult át akkor is magátol egy labdáért,most meg még nem mászik,de majd idővel nem siettetem mégegyszer türelem,még nincs lemaradva semmiről.9h
2009. jan. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ja, ne dőlj be ennek :O


3-6 hónap között kell megfordulniuk, 7-10 hónaposan mászniuk, 10-12 hónaposan állniuk, 12-15 hósan járniuk.


Miben vagytok lemaradva ehhez képest?


Ne eröltess semmit, mert csak kiszúrsz vele. Az ortopédián hemzsegnek az erőltetetten mozgatott gyerekek :(

2009. jan. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Jajj, Istenem!!Ne izgasd magad, a babód tudja mikor mire érett, azzal meg aztán végképp ne foglalkozz, hogy itt miket irogatnak össze-fejlődéssel kapcsolatban-, egyáltalán nincs lemaradva a babád!!!!!!!!! Mi jártunk gyógytornára -3 hónaposan nem nagyon emelgette a fejét-nagyon sokat használt. Ott mondta a dokinő, hogy pl. mászni 10 hónapos kor körül "kell".Állandóan visszatér ez a téma, mert sok anyuka megilyed, hogy jajjj ezt nem csinálja a baba meg azt-szerintem túl sok a negatív ráhatás az olyan anyukáktól akik attól boldogok, hogy 3 hónaposan forog a gyerekük,meg 4 hónaposan ül,no pedig az a nem normális szerintem.Nem kell agyon fejleszteni a babákat, csak trendi dolog a "fejlesztés", húúú meg nagyon nagy üzlet a gyártóknak -babycomp és társai-.

Ne izgulj, élvezd a babázást!

2009. jan. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ó lányok köszönöm a megnyugtató válaszokat!Én sem erőltetni szeretném csak belehajszólnak olyanba hogy ezt kéne meg azt kéne csinálnia.Szívesen olvasok még történeteket.
2009. jan. 7. 16:09
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lánykám 6,5 hónapos.Eddig nem mertem megkérdezni ezt a forgás dolgot itt,de most megnyugodtam,hogy nem vagyunk egyedül és vannak olyan babák is akik nem 3 hónaposan járnak és "írnak-olvasnak".Még nem forog a babócám ,nincs egy foga sem,nem tud ülni és felálni.Először én is megijedtem,mert itt mást olvasok,de a gyerekorvos megnyugtatott,hogy ne izguljak,majd ha eljön az ideje fogja ő is csinálni amit kell.Persze nem nyugodtam meg így elküldött neurológiai vizsgálatra,koponya ct-re.Itt rendbe volt minden.Járunk a Dévény féle babamasszázra ,mert kötött egy kicsit az izomzata,de ott a gyógytornász is azt mondta,hogy semmi gond vele,kicsit később kezdi a dolgokat ,mert lusti a lelkem.Szóval ne aggódj szerinten,majd elkezd Ő is forogni egyszer,meg talán mi is.

2009. jan. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az előttem szólóknak. Néha el sem hiszem, hogy egy 2 hónapos baba megfordul? Az én fiam 4 hónaposan kezdte hosszabb ideig tartani a fejét hason, 5 hónaposan fordult át. Most 6 hónapos múlt, már szeret hason lenni és mostanában kicsit kitolja a fenekét és tolat néhány centit hátrafelé. Szépen lassan, Ők tudják, hogy mit mikor kell és szabad. Jó babázást!
2009. jan. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! A nagyobbik gyerkőcöm már 8 éves, annak idején bennünket is nyaggatott a védőnő, hogy ösztönözzem, hogy oldalra forduljon - ekkor volt 4 hónapos, és persze nem jött be az "ösztönzés". Rá egy - másfél hónapra a gyerkőc elkezdett forgolódni, majd hasról hátra és vissza, kúszott, mászott és 8 hónaposan felállt, de csak 4 hónap múlva kezdett járni. Ekkor szembesültem azzal, hogy a babák nem a tankönyvek szerint fejlődnek, még jó, hogy 4 hónaposan nem kezdtük el ide-oda cipelni.

A pindurkám koraszülött, most 5 hónapos és hasról hátra fordul, valamint az ölünkben felüléssel próbálkozik, emeli a fejét, mellkasát, pedig a szakirodalom szerint neki lassúbb a fejlődése.

Minden gyerek más, szerintem az a lényeg, hogy a megadott tűréshatárban benne legyenek az egyes fejlődési fázisok, a többi nem számít. Az egyes anyukák menőzésével pedig nem érdemes foglalkozni, energiapocsékolás.

2009. jan. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az hogy 2 hónaposan átfordul csak mese az nem átfordólás hanem anatómia!A babák "fej" nehezek és elrántja a feje ugyogy átfordul de csak azért mert nem tehet mást az én lányom akkor már 3 hetesen át fordult:)))!Csoda gyerek mi?:))9Tudják ők mikor mivel bírnak el nyugi!

7 hónapos kislány anyukája

2009. jan. 8. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!