Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kell elképzelni mikor...

Hogyan kell elképzelni mikor azt mondják, hogy a gyerek szépen fejlődött, szavakat mondott/próbált mondani, aztán egyszer csak abbamarad, lelassul.? Akik érintettek, pontosan mikor következett be? Hogyan? Előtte nem voltak jelek?

Figyelt kérdés

tegnapelőtt 21:59
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Nálunk nem így volt. Lányom autista. 3 éves koráig csak gagyogott..bababa tututu egyebek. Semmi mást nem mondott. Babanyelven halandzsázott csak.

3 évesen bekerült bölcsibe,hogy utolérje magát,gyógypedagógusi javaslatra. Kevés volt neki a fejlesztés,közösség kellett.

3.5 évesen kezdetleges beszéddel ment oviba.

(és "szobatisztán"=pisilt,ha ment a csoport. Sose pisilt be!)


Pedig már akkortól, hogy megmozdult a hasamban,meséket mondtam neki,zenét hallgattunk,énekeltem.

Magyar szakos tanár vagyok,tehát nem áll tőlem messze ez az egész.


1.5 éves korában lett gyanús a dolog, 20 hónaposan vittem a Szakértői Bizottság elé. Onnantól kapott mindenféle fejlesztéseket. Otthon meg csináltuk a tsmt-t 1 évig. Utána sajnos ízületi gyulladást kaptam,nem tudtam emlegetni tovább.


De nála nem volt visszaesés.


2 évig szoptattam. 1x sem nézett rám közben. Nem nézett a szemembe soha. Ma se tart szemkontaktust,csak pillanatokra.


Onnantól, hogy ovis lett,rohamosan fejlődni kezdett.


Ismétlem,3 évesen még 0 szava volt.

Nem volt 6 éves,már ismerte a betűket. Önszorgalom..

6-7 éves kora között az oviban és itthon megtanult írni-olvasni.


A Szakszolgálat mérése szerint 5.5 évesen 120 feletti IQ-ja volt.

Jelenleg 8.5, kitűnő tanuló, másodikos.


Ilyen fejlődést ért el 3-4 év alatt.


Pervazív zavar a mostani diagnózisa, eredetileg Asperger szindrómásnak írták le. De ezen nem akadok fenn. Autista. Bárhogy is nevezik.

tegnapelőtt 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
19%

1es vagyok.


Szóval a lányom nem volt cuki beszélő 1.5 éves. Ezt NAGYON sajnálom! Akkor annyira cukik a gyerekek...


3 év 2 hónaposan mondta ki az első 2 szavát szinte egyszerre: anya, lámpa.

3 éves kora után.

tegnapelőtt 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

1-es válaszoló, 1-1,5 éves korában tapasztaltál bármi "furcsát" a gyenge szemkontaktuson kívül?

Köszönöm ha válaszolsz🙂

tegnap 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

1es vagyok. Persze.


2-3 órás hisztiket. Nem volt vigasztalható.

Önbántalmazást. Hajtépés,csípés.

Sorrendiség, napirend,rutin nagyon szoros tartása. Szinte percre pontosan.

Hisztis visítás mindenért, ami nem tetszett neki.

Olyan általános kép,ha ránéztem,és láttam,hogy valami nem oké.

tegnap 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem is autista, viszont 4 éves koráig földre szállt angyal volt.

Nem lehet általánosítani.

tegnap 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3as vagyok, köszönöm a választ 🙂

Kisfiam októberben lesz 1 éves gyenge a szemkontaktusa, nehéz lekötni minden csak pár pillanatig köti le de amúgy nagyon érdeklődő típus. Szótagokat nem ismétel, gagyogás is elég minimális. Állandóan mellette kell lenni és szórakoztatni hogy ne nyűgösködjön. Finommotorikában is kicsit le van maradva a kortársaitól.

És amit írtál te is van egy anyai megérzésem hogy valami nem okés nála.. kezdek beleőrülni az aggodalomba 🙁

tegnap 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kedves 6# az én fiam is pont októberben lesz egy éves. Mit értesz az alatt, hogy a finommotorikával le van maradva? Aggódó anyuka vagyok én is, azért kérdem. Nálunk nem mutogat és nem is integet még. Van aki azt mondja ezzel rá ér, de az orvosa is azt kérdezgeti, hogy csinálja e már, és falra mászok ettől.
tegnap 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Nem megy neki a két ujjal apró morzsák felcsippentése, kemény lapos könyvet is nehézkesen lapoz. Gombokat mutatóujjal nem nyom. Egyébként ő sem mutogat még.
tegnap 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!