Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig tartott egy hasmenéses...

Meddig tartott egy hasmenéses vírus a babátoknál?

Figyelt kérdés
Kislányom 8 hós. Szombat óta megy a hasa, láza volt vasárnap reggelig majd elmúlt aztán ma reggel ismét lázas.Tegnap voltunk orvosnál kapott gyógyszert.Szilárdat nem akar enni. Tápszert eszik de kevés mennyiségben. Tudom h a tej nemjo ilyenkor de nem eszik meg mást, vizet is csak kortyolgat. Annyi kb mint 3 hete. Az orvos nem aggódik.. Nyilván fogyott most. Hányni nem hány. 60/ 80/ 70 milit evett ma.
szept. 17. 11:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Milyen gyogyszert kapott, mire ?
szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
hasmenésre kapott, de teljesen mindegy mit mert külföldön élünk
szept. 17. 12:08
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
Ha mindegy, akkor minek irsz ki kerdest ? Hasmenesre nem kell gyogyszer, kulfoldon sem, rahibaztal mert en is kulfoldon elek es egeszsegugyis vagyok -ezert akartam segiteni, de hagyjuk is.
szept. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Fiamnak 1,5 éves korában volt egy időszaka, amikor egyfolytában ment a hasa, és egyszerűen nem jöttünk rá miért? De vagy 2 hónapon keresztül ment az, hogy pár nap hasmenés, pár nap semmi, majd megint hasmenés. Voltunk orvosnál, vizsgálták is, hogy mi lehet az oka, a székletében nem volt semmi. Nem kapott már végül 1 napos ételt sem, csak frisset mindig (holott előtte azért közel sem volt sterilen nevelve), az se számított. Végül magától elmúlt, azóta se ment soha a hasa.
szept. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
2-3 hétig tartott nálunk a kicsinél. A nagynál is volt hasonló, ott egy hónapig.
szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 10-11 hónaposan volt a hányás hasmenéses vírus. 2 hétig alig evett, de a legrosszabb az az első 7-10 nap volt. Főleg hasmenése volt, illetve este a kiságyában hányt is minden éjjel. Nálunk még nem volt és most sincs étkezés kiváltva, viszont a tápszert szívesen ette. Add neki nyugodtan, azzal folyadék, vitamin és tápanyag is jut be. Én főztem sós krumplit, levest, sárgarépát de semmit nem evett meg. Az egyedüli ami ment még az a sós pufi. A sókat pótold neki valahogyan illetve nyugodtan add neki a tápszert, ha megeszi. Legyen kint víz is és kínálgassad is vele.

Hányás után arra kell figyelni (már ha van), hogy fél óráig ne adj neki semmit, utána is csak 1-2 korty vizet, majd fokozatosan növelni.

Ha a hasa megy az a jobbik eset.

Kitartást, van akin pár nap alatt átmegy, nekünk hosszabb idő volt de szerencsére nem kellett kórház.

szept. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
hanyas hasmenos virusra hogy a csudába ne kéne gyógyszer? A gyerek fossa ki a lelkét is? Nem azt kérdeztem hogy kinek mit szedett a gyereke.
szept. 17. 13:41
 8/19 A kérdező kommentje:
Egyébként 10x kakál 3napja és folyékonyat és iszonyat büdös. ma 7x kakált.
szept. 17. 13:42
 9/19 A kérdező kommentje:
tiorfant adok neki egyébként azt irta ki az orvos, bajtudja hogy létezik e más országokban.
szept. 17. 13:45
 10/19 anonim ***** válasza:
1 hét-10 nap kórház,infúzión. Mind a 7x, 6 éves koráig.
szept. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!