Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányós hasmenéses vírusnál...

Hányós hasmenéses vírusnál mikor menjünk ügyeletre/sürgősségire?

Figyelt kérdés

Kisfiam 11 hónapos elkapta a hányás hasmenéses vírust (legalábbis szerintem ez az). Tegnap ment a hasa de jól evett tápszert (étkezés nincs kiváltva, mindent megkóstol de nem eszik nagy mennyiségeket inkább csak kóstol). Ma viszont a reggeli tápszert kihányta. Utána szerencsére nem hányt. Evett banánt meg kis kenyeret, ivott is, azonban mindig ment a hasa evés után. Aludt délben egyet viszont azóta keveset is iszik és enni sem eszik szilárdat. Tápszerből megevett 100 milit de 10 perc és ment egyből a hasa. Amúgy láza nincsen, kedve nagyon jó, tehát nem mondani meg, hogy bármi baja lenne. Talán egy kicsit nyafisabb az átlagnál. Viszont félek, hogy kevés folyadékhoz jut. Kap protexint, normafloret és tasectant is.

Dokival beszéltem azt mondta ha bágyadt, lázas, rossz kedvű, illetve ha nincsen pisi 5-6 óráig akkor vigyem be az ügyeletre. Fél2 felé volt neki egy nagyobb adag az alvás után de azóta semmi, csak a hasa megy. Így gondolom nincs is mit kipisiljen.

Kérdésem mikor vinnétek ti a helyemben ügyeletre/sürgősségire?

Nyilván, ha megyünk szinte biztos, hogy ott tartanak és ő nagyon aktív. Nem tud megülni az ágyban. Most is fel alá rohangál a házban.



jún. 23. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:
83%
Ezzel nem vinném. Akkor vinném, ha egy korty víz sem maradna meg benne, mert ami lenyel, jön is vissza.
jún. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Ezzel semmi keresnivalótok a sürgősségin.
jún. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen. Én sem vinném be feleslegesen, meg leterhelni sem akarom az amúgyis zsúfolt egészségügyet.
jún. 23. 16:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. Az én fiam 15 hónapos, ő is elkapta. Ő màr teljesen azt eszi, mint mi, de most 2 napja csak a tápszert issza meg. Próbáld nagyon sokat itatni, ha 1 korty, akkor 1 korty. Vannak elektrolitos italok, azzal is próbálkozhattok ha hajlandó meginni. Főtt krumpli, főtt répa, ilyen hasfogóbb ételek. Én sós pufit is adtam neki, mivel a só leköti a szervezetbe a vizet. A banán nagyon jó, mivel kalóriás is és a hasat is fogja általában. Kitartás, pár nap és jobban lesz. 😊 Én is csak akkor vinném ügyeletre ha sugárba hányna és menne a hasa 0-24.
jún. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát tegnap 9 pelus volt és 4x hányt, abból 1x a mi hibánk volt mert adtunk neki utána enni. A kedve jó. 10 percenként kínáljuk vízzel, de amúgy előtte van egész nap. Tápszerrel is próbálkozunk mikor látom, hogy éhes akkor egy 30-40et megeszik, néha 100at is. Ha ilyen lesz a nap, mint a délelőtt akkor a nehezén túl vagyunk. Az este nehéz volt, összehányta az ágyat, meg ment a hasa 2x is, de reggel most sokkal jobb. Ébredés óta nem ment a hasa, pedig evett 200 mili tápszert 3 részletben. Úgyhogy remélem ma már jobb lesz. Evett reggel pár falat kenyeret is, banánt nem, szerintem sósra vágyott. Meg most vettünk sós pufit is.

jún. 24. 11:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!