Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos hiszti. Szörnyű,...

11 hónapos hiszti. Szörnyű, nagyon feszegeti a határokat. Ha valami nem úgy van ahogyan akarja jön a visítás (mert ezt már nem ordítás). Mit lehet ilyenkor tenni? Már gyomor idegem van ha vendégségbe kell menni.

Figyelt kérdés
Eddig amit próbáltam, figyelmen kívül hagyni, rászólni szigorúan, rászólni szépen, elmagyarázni neki, megölelni, felvenni, de csak dobálja magát, semmi se jön be. Nagyon el vagyok keseredve, mert már nem tudok mit tenni, és egyre rosszabb. Olyan rossz anyának érzem magam. Tudom, hogy nem vagyok az, de az idegeimen táncol. Pedig én azért elég nyugodt ember vagyok.

szept. 9. 10:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Idővel jobb lesz, ahogy egyre többet megértenek. Húzd meg szigorúan a határokat és ahhoz tartsd magad mindenhol. Csak azt tiltsd, amit tényleg kell, hogy ne minden tiltva legyen. Ha valamit mégis csinál, akkor ha tudod segíts neki korrigálni. Pl nálunk mindig odahozta a cipőket az előszobából a nappaliba, én rászóltam, hogy vigye vissza és segítettem neki, megfogtuk és visszavittük. Eleinte nagyon fárasztó volt mert nyilván nem csinálta magától és mikor már 10xre visszük vissza már elegem lett nekem is :D de egy idő után megértette és bár még mindig odahozza de ha rászólok visszaviszi az esetek 90-95%ban. Amúgy próbáld mindig ugyanazokat a kifejezéseket használni nála még nem értik a szinonimákat.

Plusz ami még segített hisztinél az a figyelemelterelés. Nekik még viszonylag könnyű később nehezebb lesz. Ilyenkor mindig valami más irányba tereltem a figyelmét, amit tudtam hogy szeret vagy érdekelné.

Nekem ezek jöttek be.

szept. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%

1es vagyok

Az lemaradt, hogy nekem pl húzta a hajamat és arra extra kényes vagyok. Olyan düh öntött el akkor, hogy arrébb kellett menjek olyankor. Szigorúan tartottam a határokat és mutattam neki, hogy nem húzunk hajat, simi simi van meg szereti szereti és akkor fogtam a kezét és simogattam a hajamat vele. Egy idő után megértette sok hajhúzás után. Még mindig előfordul, de ha ilyen van akkor megölelgetem, vagy lefogom és megpuszilgatom, akkor jó nagyokat nevet. Nyilván ezt úgy hogy ne kapcsolja össze a kettőt.

A gyereknevelés nem egyszerű, de hidd el belejössz majd, megtalálod ami beválik és onnan könnyebb lesz. Plusz kisfiam 13 hónapos már nagyon nagyon sok mindent megtanult és megért pint ezek miatt. Úgyhogy pár hónap és túl lesztek ezen is :)

szept. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha hiszti kozben magyarazol, annak semmi ertelme, ezt a kesobbiekben is jo ha megjegyzed :D

Eloszor le kell nyugodnia.

Most en ebben a korban illetve ugyan az en fiam mar 16 honapos, de meg mindig, azt szoktam csinalni, hogy leguggolok hozza es kerem, hogy vegyen nagy levegoket. Persze kozben csinalom, nagyoon latvanyosan, orron besziv szajon kifuj.

Amig kisebb volt, addig mar ez onmagaban elterelte a figyelmet, de kb 1 eves koratol kezdve mar o is utanoz, csak meg nem a szajan fuj ki, hanem azt is az orran.

De kozben szepen lenyugszik, aztan johet az oleles, magyarazat, amit akarsz.


Most en nem mondom hogy tuti mindig bevalik, de nekem egyelore nagyjabol igen.

szept. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is 11 honapos.:)

A megoldás: figyelemelterelés.

Nem kell rákiabálni, se felvenni/ nyugtatgatni!

Normál hangnemben elmondod, hogy ezt nem szabad. Aztán rögtön ajánlasz helyette más játékot.

Ez lehet mondókázás, tapsolás, kis tornázás (biciklizés a lábával egy jó kis mondókára). Rögtön kizökken a hisztiből.

Vicces versek is bejönnek nálunk. Pl.: Juli néni, Kati néni, letye-petye-lepetye...

Mondókák: csip-csip-csóka... a végén hess-hess-re megcsikolni.

Nálunk ezek beválnak. Orvosi rendelőben, utcán, boltban, bárhol képes vagyok vele játszani egy kicsit.

Egy ilyen pici gyerektől nem elvárható, hogy illedelmesen viselkedjen

szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egy nehéz kor. Nálunk is ez volt a kisfiammal, most a 10 hónapos kislányommal se lehet menni sehova. Sajnos hiába érti hogy nem szabad ők még nem tudják és nem is akarják betartani. Majd 2-3 éves korbán. Persze folyamatosan okosodik majd, de alapvetően szerintem ez egy normális és szokványos viselkedés ennyi idős korban. Mi ilyen alkalmakkor igyekszünk a kicsit itthonhagyni. (Neki is és nekünk is szenvedés) vagy adott programot ha lenet (pl utazás mondjuk inkább csak 1 év mulvara betervezni). Az is jobb volt nálunk ha inkabb hozzánk jöttek a megszokott környezetbe, ahol mindent lehet.
szept. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!