Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hét múlva lesz 11 hónapos...

Egy hét múlva lesz 11 hónapos a fiam. Úgy veszem észre nem sok dolgot ért meg. Ilyen korban mennyire normális ez? Ettől kellene többet?

Figyelt kérdés

Érti a mama, tata, apa, anya, kutyus, cica, labda.

De mást nem veszek észre, hogy értene. Pedig egész nap be nem áll a szám. Énekelek neki, mesélek. Apukája szintén.

De ha mondom neki, hogy hol a maci, béka, csacsi, madár stb…?

Ezeket nem érti. Illetve nem mutassa meg. Mondjuk mutogatni se szokott még, szemével és fejével fordul pl a kutyus után. De engem kezd aggasztani, hogy ennyire keveset ért meg. Valóban kevés? Vagy csak sokat várok tőle?



#11 hónap #Mit ért
szept. 1. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:

1 eves statuszon mondta a vedono, hogy a hetkoznapi dolgokat kell ertenie. Pl ha mondod neki, hogy gyere megyunk enni, akkor nezzen ra az etetoszekre. Vagy ahol eszik, mindegy.

Ha mondod, hogy kimentek, nezzen ra az ajtora, ilyesmi.

Az meg jobb, ha oda is megy ilyenkor, de nem elvaras 1 evesen se!


Egyebkent minden baba mas, de ha ez segit, az en fiam se nagyon ertette, hogy mit magyarazok neki latszolag, de 13 honapos koraban volt egy nagy ugras. Akkor kezdett mutogatni, kifejezni magat es akkor hirtelen tenyleg egyik naprol a masikra, mintha az osszes dolog nevet tudta volna es barmit kertem tole, odahozta hozzam :D

Addig meg csak elvetve, a kedvenc targyait, de nem sokat.


Mutogatas amugy 1,5 eves korig kell meglegyen.

szept. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha ezt a pár dolgot megérti, akkor mást is megfog. Sőt lehet màr most is érti.

Szerintem ha gond lenne, akkor semmit nem értene meg.

De úgyis hamarosan mentek az 1 éves stàtuszra, akkor az orvost is megtudod kérdezni.

szept. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy érti a szavakat, nem jelenti, hogy egyértelműen fejezed ki (a gyerek szemszögéből) mit vársz tőle. Én beleestem ebbe a hibába első gyerekkel, nagyon is okos és mindent értett, de a "hol a maci" kérdésekre, ő nem tudta, hogy én mutogatást vagy mit várok. Meg melyik maci, van neki egy csomó, színes szürke, melyikre gondolok?😂 Tudta, hogy a plüssöket hol tartjuk, meg tudta, hogy a könyvekben melyik oldalon mi van, ezeket mind tudta, csak azt nem értette, hogy mit várok tőle? Amint elkezdtünk kicsit másképp fogalmazni, rögtön világossá vált, hogy mindent ért. Amióta beszél, még inkább, hogy sokszor ha nem csinál valamit vagy nem felel, akkor nem érti pontosan mit akarok, mert olyan kifejezést használtam, amit nem ismer vagy nem világos gyermek fejjel, hogy én mit várok. A kicsinek már eleve másképp mutogatunk és beszélünk, és az ő kommunikációja már most szembetűnően más. Biztos vagyok benne, hogy nem azért, mert okosabb, vagy ilyesmi, csak jobban tudunk az "ő nyelvén" fogalmazni.
szept. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%

Egész biztos, hogy többet ért annál, mint amit az első mondatban felsoroltál, csak nem tűnik fel. Például ha mondod neki este, hogy most fürdés, elindul a fürdőszoba felé, vagy odanéz? A fürdőszobában ránéz a csapra, a kádra? Stb. Ilyenekre kell gondolni, ezekre a természetes (!) reakciókra, nem a szülői "vizsgáztatásra", hogy na, mutasd meg szépen, hol van a maci - ilyet minek kérdezel tőle eleve?

A kommunikáció ne öncélú legyen, hanem legyen értelme. "Megmutatod, hogy hol van a barna macid, amelyikkel szeretsz aludni?" - ennek van értelme: szeretnéd tudni, hogy melyik az a plüss, amelyik mindenképp legyen az ágyában alváskor. Beszélj hozzá természetes módon, "normális" kérdéseket tegyél fel (persze az ő szintjén), például "hova menjünk ma levegőzni, a játszótérre vagy a parkba?" - erre egy még (érthetően) nem beszélő 11 hónapos is tud válaszolni az első szótag megismétlésével ("játtó" vagy "paa") - ezt csak példaként írom.

szept. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es, jo amit mondasz, csak hosszu. Nagyobb gyereknel oke.

De ha az elejen ha kersz valamit a gyerektol, akkor lenyegretoroen kell mondani, nem barokkos kormondatokban.

Nem tudja ertelmezni azt egy 10-12 honapos, hogy “amivel szeretsz aludni”.


En az elejen csak annyit kerdeztem, hogy mittudomen, cumi? Es odament a cumihoz vagy ramutatott. Igy kell kezdeni.

szept. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"kezdeni" igen, de nem 11 hónaposan kezdesz hozzá beszélni meg kérdéseket intézni, gondolom... Egy 11 hónapos, ha volt hozzá értelmesen beszélve a kezdetektől, simán megérti, hogy hol a cumi, amivel aludni szeretsz.

#4

szept. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hat vagy nem, errol szol a kerdes, nem tudom lattad-e :D

Nem feltetlenul koveti az utasitasokat meg egy 11 honapos, ha bonyolultan keri tole az ember.

Es ez nem baj.

szept. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszönöm szépen a válaszaitokat. Igazából az is zavar hogy ha mondom neki hogy gyere megyünk, kicseréljük a pelust akkor se néz a pelenkázóra, vagy megyünk sétálni… akkor is csak néz, és semmi. De bízok a legjobbakban. 😊
szept. 3. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!