Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanulja meg a baba az...

Hogyan tanulja meg a baba az utasításokat?

Figyelt kérdés
11 hónapos a babám. Ha valami nála van mindig mondom neki keres szépen ha nem adja óvatosan élvezem és megköszönöm. Hozd ide, nem hoz még semmit és semmit nem tesz a helyére vagy dob bele. Nem mutogat nem tapsol pedig mindenre próbálom rá vezetni. Védőnő nem talált problémát. Az orvosa sem. Járunk fejlesztésekre is. Mutogatok neki könyvben állatokat gyümölcsöket. Ha megyünk a lakásban akkor mondom neki megyünk a szobába stb... Vagy kinyitom a hűtőt vagy ha eldobja valamit ez elesett felveszem. Mit tudnék még segíteni neki hogy megértse ?

#értelem #Baba utasitasok
szept. 7. 14:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Utasításokat??

A gyerek nem egy kutya.az kap utasításokat

szept. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Ne sürgesd... ez túl sok egyszerre. Hagyd, hogy a saját tempójában fejlődjön.
szept. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Hova ez a nagy sietség, most komolyan? Majd, ha 2 évesen nem érti és csinálja, amit kérsz, akkor lenne miért izgulnod!
szept. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%
Majd azután kezdi el ezeket is alkalmazni amikor megtanul járni. A kúszó lányom semmit nem hozott oda vagy adott oda magától. Ahogy stabilan járt, akkor már móka volt neki, hogy odahozott dolgokat. Nem kell siettetni. Mindent a maga tempójában fog csinálni.
szept. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%

Pont így, ahogy írod. Így tanulja. Rövid "utasítást adj", vilagosan, érthetően: kérem szépen, köszönöm szépen, add ide, vedd el...

Idő, sok idő.

szept. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Fél nap alatt kétszer kérdezed meg, mert nem hiszed el senkinek, hogy normális a gyereked?! Mondtam, hogy menj pszichológushoz, beteg vagy, és a gyerekedet is megbetegíted a szorongásoddal! https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak..
szept. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem tom, en nem szedtem ki semmit a gyerekem kezebol csak azert, hogy most aztan en jol megtanitsak neki valamit :D

De megtanult odaadni dolgokat igy is.


Csak beszelj hozza. Az nem segit ha gorcsosen tanitani akarod, 11 honapos, tul sokat varsz tole.

szept. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

1: így van a védőnői státuszban is.


6: hát én egy ideje semmi ilyet nem kérdeztem. Kérjétek amint vizsgálja ki.


A többieknek köszönöm csak mert láttam vannak ilyen babák akik csinálják vagy legalábbis integetés tedd bele stb... De így megnyugtató volt köszönöm

szept. 7. 16:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia, a tedd belet mi úgy gyakoroltuk, hogy kartondobozba vágtam lyukakat és labdákat raktunk bele, nagyon oda volt érte, később a tegyük rá a tetőt, vedd ki a dobozból is hozzá jött. A hozd ide szerintem nagyban függ attól is, tud e járni, mert amíg nem, szerintem addig nem nagyon hoz oda dolgokat. Szerintem ügyesen foglalkozol a babáddal, légy türelmes, napról napra értelmesebb lesz :)
szept. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia! Hú ez is jó ötlet. Köszi 🥰 hát kivenni mindent kivesz mindenhonnan. Sőt ha valamiben nincs valami úgy csinál hü. Olyan cuki😅 próbáltam vele a cipzárt húzogatni a táskámon. Persze az még nem sikerül neki de a tartalmát kiszedte 😊
szept. 13. 13:09
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!