Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lesz a babakötvényünkkel,...

Mi lesz a babakötvényünkkel, ha nem csinálok vele semmit?

Figyelt kérdés
Már 9 hós a babám. Ha nem csinálok semmit, elveszik az összeg? Muszáj valahol számlát nyitni?
2010. nov. 2. 20:40
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Bankban dolgozom befektetési tanácsadóként, és sírok, hogy mekkora hülyeségeket tudnak egyesek írni... legalább ne válaszolna a kérdésre, ha nem tudja (kedves 87%-os anyuka ugyebár)...


A lényeg: NEM KELL SZÁMLÁT NYITNI SEHOL, A MÁKNÁL KAMATOZIK A LEGJOBBAN AZ A PÉNZ, AMIT AZ ÁLLAM AD A BABA MEGSZÜLETÉSEKOR!!!

A legtöbb bankhoz ha átviszed a startszámlát, akkor alig fizet kamatot, tény, hogy évi 120.000 Ft-ot be lehet fizetni a számlára, ami szintén kamatozik, de!!! Sokkal jobban megéri a start számlát otthagyni a MÁK-nál, és ha szeretnél hosszú távú befektetést a gyermekednek, szeretnél neki félretenni nagykorúságára pénzt, akkor valamilyen másik befektetési formában érdemes gondolkodni. Akár életbiztosítással egybekötve, akár anélkül is lehet garantált alapot, vagy akár egy kockázatosabb, de magasabb hozamot ígérő befektetési alapot elindítani. Ez a befektető igényeihez igazítható.

2010. nov. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

utolsó nagyon jól megfogalmazta.....nem tudom egyesek miért nem járnak jobban utána, miért okoskodnak itt, amikor akkora baromságokat írnak.....pici utánajárás, semmi több!

Mi az hogy "KELL" nyitni számlát??????? Jézusom, ki kötelez erre? Jajjjjjjjjjjjj, kész vagyok!

2010. nov. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
"Mi az hogy "KELL" nyitni számlát?????? " Szinte az összes pénzitézet fent van az oldalon, amit belinkeltem, hogy milyen kondíciókat kínál. Az ember úgy érzi, hogy "kell" nyitni. Ez az oldal épp azért van, hogy infóhoz jusson az ember, valóban én eddig lusta voltam utána nézni, napközben nincs időm, este meg már fáradt vagyok, mással nem tudom megbeszélni, csak Veletek. De legalább most tiszta vizet öntüttünk a pohárba és többek számára tiszta lett a dolog.
2010. nov. 3. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!