Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is van/volt 15 hónapos...

Másnál is van/volt 15 hónapos rossz alvó baba? Tippek, ötletek, hogy mi segíthetne rajtunk?

Figyelt kérdés
15 hónapos kislányom mindigis rossz alvó volt, aztán egy ideig jobb lett a helyzet de most újra ugyanott tartunk. Nappal alig lehet elaltatni, kb egy órát alszik nagy nehezen. Éjjel meg állandóan felkel, de sokszor ébren is marad, vagy éberen alszik...
aug. 29. 22:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiam is ilyen volt. Még 3 évesen is gyakran megjelent közöttünk az éjszaka közepén.

1,5 évesen kapott leesésgátlós ágyat, akkor egyébként sokat javult a helyzet. Korábban nem is az ébredések sokasága volt nála a gond, hanem sokszor volt, hogy éjfél körül felkelt és 2-3 között aludt csak vissza, ez megszűnt az új ágyban. Felkelni felkelt így is, de át is jött hozzánk és simán visszaaludt, ritkán sirt az ágyában.

Érdekesség, hogy ha kiságyból kivettük és magunk közé fektettük korábban, akkor a fejünkön ugrált, de akkor még nem aludt vissza közöttünk.

aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem akar aludni miert kell eroltetni?
aug. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi 1-es, nekünk is jobb lett a helyzet amikor lett saját ágya (nagyobb, mert a kiságyban nem akart aludni). Viszont most ott tartunk hogy annyira sűrűn kel éjjel, hogy nekem szinte semmi alvás nem jut... de ezek szerint egyszer csak jobb lesz majd.

#2 azért kell erőltetni, mert kialvatlan és fáradt állandóan, ez egyértelmű, csak valamiért nem tud aludni...

aug. 29. 22:36
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Probalj meg nem ott lenni mellette.. ha felebred nezd meg hogy van e oka hanem villanyoltas es alvas.. nem kell hozza beszelni enekelni nem kell vele foglalkozni . Es viszaalszik
aug. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
15 hónapos, ő sem volt soha jó alvó, de azért néha átaludta az éjszakát. Elaltatni sem könnyű (most 22:30-kor sikerült). Mostanában azt csinálja, hogy 2-3 körül hajnalban felébred és órákig nem alszik vissza. Ma hajnalban negyed 6 után sikerült neki... ami azért is kellemetlen, mert a testvérét ovikezdés miatt jó lenne 7 órás kelésre "beállítani". Ezeket a hajnali több órás bulizásokat általában olyankor csinálja, amikor hőség van, így bízunk benne, hogy idővel leszokik róla. Amikor nem volt hőség, akkor meg más nyűgje volt, éjjel többször ébredt és nehéz volt visszaaltatni, szóval mindig van valami.
aug. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4: ahogy azt Móricka elképzeli…


Nálunk csak az idő oldotta meg. 3 évesen kezdte átaludni vagy max 1 ébredéssel lehozni az éjszakát.

Nálunk padlóágya volt (ikea kura hack) és mellette egy vendégmatrac. 2. Kelés után ottmaradtam vagy a férjem az éjszaka maradékára.

aug. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam olyan rossz alvó, hogy végső elkeseredésemben már vele alszom. Mert van, hogy óránként ébred. Rosszabb esetben fél óránként.

Dolgozom, szóval nap közben sem tudok pihenni. Így legalább valamennyit sikerül.

2 éves volt májusban.


A nővére se volt jó alvó, nála 3 évesen jött el a forduló. Onnantól aludta át az éjszakát. De nála a rossz alvás annyi volt, hogy 3-4x ébredt, de elég volt betakarni, megsimogatni, vizet adni neki, és aludt tovább. Így nála ámentem, amikor ébredt.


Na a fiamnál ez az ébredések száma miatt nem opció. Mellettem van egész éjjel. Ha sír, van, hogy elég megsimogatni. De sokszor annyira sír, hogy fel kell venni, kicsit sétálni vele.

Én az időben bízom, előbb-utóbb majd jobb lesz. Addig meg túlèlés.

aug. 30. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
En fiam is borzaszto alvo volt nappal is, ejszaka is, most 20 honapos es kezd javulni a helyzet.
aug. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk ugyanez. 2 éves, még mindig kel
aug. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!