Lehet menetirànnyal megeggyezően ültetni a babàt màr?
Nem értem, ne haragudj. Ha nincs iránymutatás, akkor be lehet kötni előre. Lévén Magyarországon vagyunk.
A kérdés alapvetően ez volt. Megfelelő ülésben be lehet kötni előre.
Vannak adatok arra, hogy hátra biztonságosabb, de a jelenlegi biztonsági előírások szerint előre is megfelel.
Nyilván hátra is.
42.
Kérdés mi a kockázat, fentebb írta valaki hogy a sima ülés is beköthető háttal. Az is egy kockázat hogy egy isofix nélküli autóba isofix talp nélküli ülést kötsz és egy nem hátrakötésre kialakított ülést fordítva kötsz be.
Emellett a kockázat alapvetően az autóba szállás. Van egy törvény arra hogy hogy lehet autóban gyereket szállítani, aki ennek megfelel az szabályosan jár el.
Hogy emellett még ő mit tesz pluszban a kockázat csökkentésért, az nyilván szubjektív, de már nem a szabályszegés kategória.
45.
Igen csak akkor nem Isofixes. Míg ha van Isofix talp, akkor az a hiányzó Isofix kampókat pótolja.
Ez a talp ez nem az amivel az ülésre teszed, hanem az autó padlózatra támaszkodik.
Létezik olyan Isofix talpas ülés ami körbe fordítható, és akkor háttal is beköthető, de anno nekünk nem volt ilyen elérhető áron, lehet most van.
Ha jó ülésben szabályosan van bekötve a gyerek, akkor szerintem az úgy jó, nem.a Ti verziótokba akartam belekötni.
Jó ég, hány szülőnek fontosabb mit mond a kresz, mint a gyereke biztonsága... Nem olvastam végig minden egyes hozzászólást de siralmasan kevesen vannak azok, akik a biztonságot helyezik előtérbe. Egyik kommentelő nagyon jól írta, Axkid, Besafe prémium kategóriás ülések, amúgy is a skandinávokat "illene" követni ebben a témában. Nézzetek utána a plus tesztnek is. Skandináv országokban nem is utaznak menetiránnyal megegyezően addig a gyerekek, ameddig nem elég egy ülésmagasító háttámlával, autó saját biztonsági övèvel bekötve. 6-7 évesen is simán ülnek háttal, elfér a lábuk - nagyon találèkonyak a gyerekek ilyen téren, láttam én már keresztbe tett lábbal is ülni a gyereket. Inkább a lába törjön mint a nyaka...
Egyébként ez pedig tévhit, hogy az isofix a biztonságos csak. 33 kg-ig vannak tesztelve (ülés+gyerek súlya együtt), míg az autó biztonsági öve 500 kg-t is kibír. Nem hiába nincsenek isofixes plus teszten jl ülések.
47-es vagyok, véletlenül előbb elment a válasz. Szóval, nem hiába nincsenek isofixes plus teszten jól szerepelt ülések.
Kérdező, ha a hordozó nem 10 kg-ig használható, vagy ha mondjuk nem 75-80 cm a gyerek, akkor szinte kizárt, hogy kinőtte. Nincs a közeletekben tanácsadó? Akár online is? Igaz én nem Magyarországon élek, de itt mindennapos dolog, hogy tanácsadó segítségét kérik a szülők, ha bizonytalanok valamiben, akár az ülés rögzítèsével, szabad-nem szabaddal, kinőtte-e a gyerek az ülést kérdésekkel kapcsolatban.
38-as, az isofix ugyanannyira biztonságos, mint az övvel való bekötés, nincs különbség biztonsági szempontból. Eaa sima övvel bekotheto ülések között is van, amit hátrafelé lehet belotni. És az isofixes nem 360 fokban forgathatoak között is van. Pl Joie safe spin, ezt nem is lehet elorefele kötni, csak hátra.
Egy dolog, hogy mit enged a KRESZ.... Attól az még nem lesz eléggé biztonságos, csak szabályos. Pl ulesmagasitónak semmi biztonsági funkciója nincs, ennek ellenére a használatát engedi a KRESZ, de aki jártas a témában, az nem fog ulesmagasitot venni a gyereknek, hanem 150cm-ig gyerekulest fog használni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!