Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én vagyok ilyen béna,...

Csak én vagyok ilyen béna, hogy a gyerek/ek mellett kb enni, takarítani stb sem tudok?

Figyelt kérdés

A nagy 6, kicsi 8 hónapos.

Emeletes házban élünk.

A picit cipelni kell fel-le.

Lent van a konyha, ott mivel kutya is van, le nem tudom tenni a kőre kúszni, mert tiszta kosz minden, hiába takarítunk..

Egy kávét alig tudok megcsinalni, mert az etetoszekben nincs el. Egyáltalán elpakolni, rendet rakni is művészet, mert ha elunja magát és nem veszem fel, ordít.

Csak én vagyok ennyire béna..?

Porszivozni is alig lehet lent.

Főzés lehetetlen küldetés lenne.

Este egy gyors szendvics bekapásánál tovább nem jutok. Egy rántottát nem lehetne elkészíteni..

Ki hogy oldja meg ezeket? Üvölt addig a gyerek gondolom. Csak én vagyok ilyen idióta aki nem bírom ha nyüglődik :/


aug. 19. 12:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
21%
Ilyen kutyát ént tartani allatkinzas. Nem vagy normális.
aug. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
21%
Azért ez is durva, hogy a gyerek van korlátozva a mozgásban egy kutya miatt. Ez baromi egészségtelen.
aug. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
45%

Nincs egy kisszoba, amit el tudsz keríteni a kutyustól? Vagy egy játszósarok, nagyobb járóka a nappaliba?

Nálunk kutya nem volt, de az ovisok a 150x150 es járókába másztak be legózni, mert nem akartam engedni nekik a totyogós alvásidején kívül a sok apróságot elővenni.

aug. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
54%

Több kérdés is felmerült bennem.

Azt írtad emeletes házban éltek... Akkor gondolom van udvar. A kutyát nem lehetne az udvaron tartani vagy melléképületben, kazánházban, stb? Én értem, hogy a kutya is családtag, de kell, hogy legyen egy egészséges fontossági sorrend! Elsők a gyerekek! Második helyen a szülők vannak! Ha még ezen felül marad idő kapacitás, akkor vállalunk háziállatot.

Az kutya nem csak kosszal jàr, de foglalkozni is kell vele. Etetni, gondozni és sétáltatni. Feltételezem, hogy ezt meg is teszed, emiatt nem marad időd főzni és takarítani. Az egy dolog, hogy te szendvicsen élsz. Felnőtt ember vagy, a saját döntésed.

De basszus 2 gyereked van! Szükségük lenne a főtt ételre, hogy egészségesen fejlődjenek!

A 8 hónapost még nyomhatod tápszerrel vagy szoptathatod, de nagyobbik mit eszik? Szendvicset?

A kicsit pedig azért nem teszed le a földre kúszni, mert a kutya miatt koszos a padló? Ez most komoly?

Magyarán, nem biztosítod neki a lehetőséget a mozgásfejlődéshez...

Más, hogy csinálja? Úgy, hogy nem a kutya az első, hanem a gyerek!

Ha azt tapasztalom, hogy a kutya miatt meghiúsul a főzés és házimunka elvégzése, akkor alaposan átgondolom, hogy tudom e tartani a kutyát. Nagyszülők nem tudják befogadni a kutyát pàr hónapra, amíg a baba a földön mászik?

Szerintem hatalmas segítség lenne! Akkor talán te is több mindent meg tudnál csinálni.

aug. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
40%

Azért a 6 évesre elég sok dolgot rá lehet bízni. Legalábbis nálunk a 7 éves iszonyú büszke, ha porszívózhat. Mostanában mosogatni tanul. Nyilván nem azt mondom, hogy ő csináljon mindent, de életkorának megfelelően. Porszívóval ő is elbánik, vagy van ez a Swiffer száraz meg nedves felmosó, a száraz szerintem tök jól felszedi a hajat.

A két kisebbet is próbálom erre szoktatni, hogy legyenek feladataik. Megterítenek simán, evés után viszik a koszos tányért a mosogatóba, letörlik az asztalt, stb. Amúgy mostanában kezdtem erre tudatosabban figyelni, mert volt,hogy kB mindent megcsinaltam nekik, és akkor pl egy ebéd arról szólt, hogy én pattogó nekik, mint valami pincér. Persze ez egy bizonyos életkor után lehetséges.

A kicsit pedig vedd a hátadra, nekem nagyon sokat segített a hordozás.

Már a legkisebb is 3éves, már meg tudok inni nyugiban egy kávét. 🙂

aug. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
16%

25-nek igaza van

8 éves volt a lányom ahogy született a fiam

Rengeteg dolgot megcsinált kérés nélkül, így nekem volt időm másra

Amikor a kicsi aludt ketten csináltuk pl az ebédet, ha felkelt bement hozzá beszélgetni.

Amikor nagyobb volt, el volt vele a játszószőnyegen amíg én csináltam amit éppen kellett

10 éves most és sokat tanult azokban az időkben, amik nem vállnak a kárára később.

aug. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
15%
Néz a szőnyegéről míg felporszívózok, néz az etetőszékből mig rántottát készítek. Nem ordít egésznap. Főzni nem főzök, amikor alszik akkor énis pihenek, este főzök mikor apuka hazaér...
aug. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
12%
2 macskánk van, előbb voltak, mint a kisfiam. 2 naponta porszívózok. Simán engedtem kúszni-mászni mikor baba volt. Nem kell őket túl félteni. Semmi baja nem lesz egy kis szőrtől.
aug. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
14%
8 hónapos a lányom,első baba. Nem érem utól magam. Nem tudom beosztani az időmet. Semmit sem tudok megcsinálni elejétől a végéig. Szepa korszak.
aug. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
64%

Nekem alapból letehetetlen volt a nagyobb lányom 8 hónapos koráig, utána is sokszor csimpaszkodott a nadrágszáramba, hogy vegyem fel, így rászoktam, hogy nem vagyok mindenható és nem fogok ezen stresszelni. Akkor főztem, takarítottam, amikor aludt, vagy amikor a férjem itthon volt és lefoglalta, de akkor meg utáltam, hogy minőségi családi idő helyett ezzel kell foglalkoznom.

Később, amikor érkezett a második gyerkőc, lett segítségünk a takarításban, elkezdtünk többet menüzni és kész. Nem vagyok hajlandó stresszelni ezen.

Egyébként van benti cicánk és egy szintben van a központi tér, de két pici gyerek mellett a robotporszívó nekem nem annyira praktikus. Sokat vagyunk még itthon hozzá, ha itthon vagyunk kupi van, nem tud dolgozni (előttük ment mindennap). Nekem az állóporszívó jött be, egynap többször is előkerül. Kutya-macska-gyerek mellett szerintem alap darab. Amikor lementek felporszívózol, akár fél kézzel is, frissen, majd leteheted a gyerkőcöt. Vagy hordozó.

aug. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!