Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma18hónapos nagy vizsgálaton...

Anitak91 kérdése:

Ma18hónapos nagy vizsgálaton mondta a doki,ha2éves koráig nem kezd beszélni a kisfiam, logopédushoz kell mennünk.Tapasztalat?Sokat beszél,d a maga nyelvén..a mi nyelvunkön csak titi,amikor szopizni akar,mama,tata,tita(cica) és kb ennyi

Figyelt kérdés

aug. 16. 16:39
 1/9 anonim ***** válasza:
39%
Nem nem kell.
aug. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Enyém sem beszélt 2 éves koráig, csak hangutánzó szavakat mondott. Nem küldték logopédushoz.
aug. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem logopédia a megfelelő irány.

1, fül- orr-, gégészet; hallásvizsgálat. Nem sima, hanem BERA.

2, neurológus

-> és innen amit a szakember javasol.

Az első lépést már most megléphetitek, nem fáj.

Ha sokat volt náthás, simán rámehet egy gyereknek a hallására úgy is, hogy különösebb jele nincs.

Ha a vizsgálat negatív, lehet várni a második lépéssel fél évet.

Ha nem, akkor meg érdemes lépni, mert a valódi, tényleges megkésettség nem jön helyre magától.

És nem vicces, pl: amikor a gyerek önmagát bántalmazza a meg nem értettség frusztrációjától, mert 3 évesen se tudja megértetni magát.

Ezt pedig meg lehet előzni, ha időben lép valaki

aug. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Fiam a 2.születésnapján mondta ki az első szavát. Elötte tita meg mama sem volt.

Mégsem küldte senki sehova.

Viszont 4hónap alatt megtanult összetett mondatokba beszélni.

aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Baja nem lesz tőle. De valóban első a hallás vizsgálat. Én tuti vittem volna a fiam ha úgy alakul.
aug. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, nem értem, miért lettem lepontozva. Így történt, de a lepontozók biztosan jobban tudják.
aug. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem baromsag volt ezzel riogatnia, mert nagyon sok gyerek kezd pont 18 es 24 hó között beszélni. Aki mégsem, igazábol még az is ráer, max. ha anyukanak valami rossz érzese van hogy nem stimmel valami, a biztonsag kedveert egy-ket vizsgalatra elviheti.


Nalunk pont ennyi volt a szókincs 18 hósan, mint nektek, 4-5 szó, azokat se sokat hasznalta. Érteni mindent ertett. 20 hónaposan kezdett csak új szavakat tanulni, 24 hónaposan már konkretan elcsevereszett a védőnővel arrol, hogy kitől mit kapott születesnapjara, 3-4 szavas mondatai voltak, 2es fel evesen mar gyakorlatilag igy beszelt mint egy felnőtt.

A szomszed kisfiu, akivel ugyanazon a héten születtek, 3 evesen szólalt meg. 1 évig jatszottak úgy, hogy a lányom beszélt, ő meg semmit. 3,5 eves korukra, ovi kezdésre total egy szinten voltak.

aug. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SZTANN ***** válasza:
NEM KELL. Az orvosnak nem kellett volna ilyesmivel ijesztgetni. Semmi baja nincs a gyereknek, másfél évesek általában nem beszélnek (kivétel mindig van), de ha figyel a beszédre, ha ő maga hangokkal is kifejezi magát, akkor abszolút rendben van mindene. Az igazi beszéd 2-3 éves kor között kezdődik (általában).
aug. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minket elküldtek a fiam 2 éves korában logopédushoz, mert ő sem beszélt, csak fél szavakat, abból is keveset. Hamarosan beszédfejlesztésre fogunk járni heti egyszer, már várom, hátha segíteni fog neki.
aug. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!