Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek a gyerekei...

Anyukák, akiknek a gyerekei között kicsi a korkülönbség, hogyan boldogultok a mindennapokban?

Figyelt kérdés

Van egy kislányom, és mostanában nagyon gondolkozunk a következőn a férjemmel.

De azért aggódok is, hogy várjunk e még vagy vágjunk bele, illetve mi lesz hogyan szoknak össze, nem e lesz féltekeny a nagyobb.

13 hónapos múlt a lányunk.


aug. 9. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb féltékenysége az mondhatni elkerülhetetlen, de ennek mértéke nagyban függ a gyereketek személyiségétől, temperamentumától, illetve valamilyen szinten nyilván attól is, hogy ti hogy kezelitek a dolgot. Nálunk kicsit több, mint 2 év van a lányok között, és hát, van féltékenység bőven :D Vannak benne hullámok, valamikor jobb, máskor kevésbé, de ez szerintem elkerülhetetlen.

A mindennapok viszont nem olyan vészesek velük. Fárasztó, de alapvetően teljesíthető. Az a nehézség, ha valami mást kell csinálni, mint velük foglalkozni (pl: házimunka, rendes munka- én 4 órában dolgozom itthonról-, hobbi, akármi pihenés, tudod, ilyen apróságok), de ha velük vagyok, rájuk koncentrálok, akkor teljesen jól működik. Eleinte könnyebb volt, amíg a kicsit csak magamra kötöttem és csináltam amit a nagy szeretett volna, most már, hogy a kicsi is már 21 hónapos, van saját akarata és elképzelése a dolgok menetéről, egy incifincit nehezebb igazságot tenni köztük :D De azért megoldható. Belejön az ember, na. Nekem amúgy van segítségem, a férjem is kiveszi a részét, anyósom is nagyon lelkes és közel is van, szóval így még könnyebb. De így sem sétagalopp, csak legalább élhető.

aug. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Teljesen lutri, szóval nem kell ezen aggódni, mert nem tudod befolyásolni. A féltékenység természetes, később valamennyi veszekedés, verekedés is. Az, hogy elvannak-e együtt, annyi mindentől függ, hogy az már tenyleg nem befolyasolható. Szóval azt döntsétek el, hogy akartok-e még egy gyereket vagy nem, ennyi. Mindenképpen lesz vele nehézség is meg sok jo dolog is.

Nálunk az első 3 hónap volt katasztrófa, a nagy nem aludt, szétesett az alvása, zombim voltunk mind. 2.5 éves volt.

A kicsi 1 éves korára alltak össze a dolgok úgy igazán. Tudnak jatszani, de azért figyelni kell. Nem könnyű, főleg egyedül vinni a kettőt valahova. De hát ez ilyen.

aug. 10. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha készen álltok rá, vágjatok bele.



Öcsém és köztem 5 év korkülönbség van, és én is nagyon féltékeny voltam. Főleg amiatt, hogy nekem mindenre 5 évvel többet kellett várni mert testvérem velem együtt kapott saját telefont, és nagyjából egyszerre kezdtünk kijárni barátokkal, stb.


Szerintem a korkülönbség mindegy, csak töltsetek elegendő időt mind2-vel együtt is meg külön-külön is. Igényelni fogják.

aug. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!