Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nincs hivatalosan bejelente...

Ha nincs hivatalosan bejelentett munkaviszonya a volt páromnak, akkor gyerektartás fizetésére nem kötelezhető?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy kötelezik rá, na de ha tudják honnan levonni a pénzt? Illetve találtam olyan információt, miszerint az állam ilyenkor maximum 6 évig kb. havi 50 000 Ft-ot fizet.

Kissé zavaros ez számomra.

Köszönöm előre is a segítséget.



aug. 8. 13:50
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Altalanossagban olyan 30-50e tartasdij szokott lenni. A nettó minimálbér most 177e, abból max 25%-ot ítélnek meg, az tehát 35e. Ha nincs bejelentett munkahelye, ezt fogják megitelni
aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
15%
A férfi akarta a gyereket?
aug. 12. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%
Akkor gazdag család ez.
aug. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
87%

#12

Valahogy teherbe ejtette a nőt, előidézte a terhességet, szóval..

aug. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
77%

12


Anno az én gyerekem apja írt a bíróságnak egy levelet, hogy ő nem akarta ám anno a gyereket. Erről ugye én kaptam másolatot és megkerdeztem az ügyvédemet, hogy ilyenkor mi van. Azt mondta, a kutyát nem érdekli, hogy fogant a gyerek, akarta a férfi vagy sem, átvertem e a fogamzásgátlással vagy sem, mert előtte nyitva állt a lehetőség, hogy nemet mondjon a szexre vagy gumit húzzon. A bíró nem is foglalkozott a levéllel

aug. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Sziasztok,


Én nem vertem át őt. Bár ez a kérdésem szempontjából nem releváns. Nem védekeztünk, 35 éves vagyok, ő 36. Mindketten szerettük volna, bár ő egy kicsit később, de tisztában voltunk vele mindketten, hogy bármikor bekövetkezhet a teherbe esés.

Pénzük van, nekem is van. Mindkettőnknek hitelmentes lakása is van. Szóval kétségbe esve nem vagyok, csak szeretnék egy win-win szituációt kialakítani. De ez szörnyű nehéz lesz.

Egyébként általában a gazdag ember a legfukarabb. Pl.: az édesapja medencepénzt szed azoktól, akik használják... A másik fia így inkább nem megy bele a vízbe. Úgyhogy gondolhatjátok.

aug. 12. 18:14
 17/20 anonim válasza:
58%
Sziasztok! Börtön kb meddig jár ha valaki utána sem fizet?
aug. 19. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 NTBS ***** válasza:
Az állam megelőlegzi neked.
aug. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Az államilag megelőzésnek van pár feltétele. Alap, hogy van egy jogerős bírósági ítélet q taratsdijrol. A második feltétel, hogy minimum 6 hónapja nem fizet. A harmadik egy nemleges foglalási jegyzék a vegrahajtasrol. Ha megelolegezik, akkor az összege a jogerős bírósági ítélettel megegyező, de maximum havi 60e. 3 évre itelik meg, egyszer újra igenyelheto
aug. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Egyébként ha jól értelmezem, akkor még nem voltatok bíróságon, hogy mennyit kell fizetnie gyerektartásként? Mert akkor azzal kellene kezdeni.

Ha meg voltatok, akkor annyit lehet megelőlegeztetni amennyi az itéletben van. Hosszú út ez sajnos mire kézhez kapod a pénzt, de mindenképp járj utánna, mert ez a gyereknek jár.


"Az édesapja egy számlagyáras adócsaló, melyből hatalmas vagyonra tett szert, semmi nincs az ő nevén. Ha bukna a "biznisz", akkor gondolom így maradna a vagyon."

Nem rosszból mondom, de ezt azért így nem mondogatnám sehol, mert téged is meghurcolhatnak miatta, hogy tudtál róla, de nem jelentetted. Ráadásúl, ha ennyire mindent eltudnak intézni, akkor még fel is jelenthetnek rágalmazásért, becsületsértésért.

aug. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!