Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nincs hivatalosan bejelente...

Ha nincs hivatalosan bejelentett munkaviszonya a volt páromnak, akkor gyerektartás fizetésére nem kötelezhető?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy kötelezik rá, na de ha tudják honnan levonni a pénzt? Illetve találtam olyan információt, miszerint az állam ilyenkor maximum 6 évig kb. havi 50 000 Ft-ot fizet.

Kissé zavaros ez számomra.

Köszönöm előre is a segítséget.



aug. 8. 13:50
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
*ha nem tudják honnan levonni
aug. 8. 13:51
 2/20 anonim ***** válasza:
aug. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Ez nem teljesen igaz az én helyzetemre, mert itt van jövedelme az illetőnek, bár nem munkából származó, de van.

Az én volt párom évek óta nem dolgozik. (hivatalosan)

aug. 8. 14:01
 4/20 anonim ***** válasza:
85%
Barátnőméknél is hasonló (volt) a helyzet. Apukának évek óta nincs hivatalos munkahelye, így nem tudják vonni tőle a gyerektartást. Az állam fizeti helyette, hogy pontosan mennyit nem tudom, nem turkálok a pénztárcájukba, de a gyerek 18 éves koráig ugyanúgy, mintha apukától vonnák. Aztán ezt az összeget úgyis be fogják rajta hajtani. Amint lesz hivatalosan munkája akkor levonják tőle, ha nem, az már más kérdés, hogy hogyan oldják meg. Egyébként ha valahogy tudod bizonyítani, hogy dolgozik, de nem hivatalosan, akkor köteles lesz ő fizetni a gyerektartást, bár ezzel a munkáltatója is, aki feketén alkalmazza nagyon csak megüti a bokáját.. ez szerintem már attól függ, hogy milyen a viszonyotok és mennyire nem hajlandó segíteni
aug. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az én volt párom évek óta nem dolgozik. (hivatalosan)"


Ott van zárójelben a kulcsszó:

"Hivatalosan"


Gyakorlatilag ez senkit nem érdekel.


Környezettanulmány, felmérik az életszínvonalát, a vagyoni helyzetét, stb, amiből kalkulálnak egy összeget, amit havonta utalnia kell, ha tetszik, ha nem.

Ha nem teszi, megmondom, mi történik:

"az állam ilyenkor maximum 6 évig kb. havi 50 000 Ft-ot fizet."


Na, hogy meddig és mennyit, ahhoz nem tudok hozzászólni, de valóban van az az eset, hogy az állam MEGELŐLEGEZI.

Ez azt jelenti, hogy kifizeti HELYETTE, amiből neki adóssága

keletkezik az állam felé, amit ha nem tud rendezni, leüli szépen.

Nyugi, nem ő lesz az első, így jobb elgondolkodni, megéri-e megpróbálni kibújni a kötelezettsége alól.

aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 retektorta válasza:
4%

"amit ha nem tud rendezni, leüli szépen"

Ez butaság. Nem csuknak le senkit CSAK azért, mert tartozása van.

aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs jövedelme is kötelezik a tartasdij fizetésére.

Ha nem fizet, akkor anyuka kérhet végrehajtást.

Az állam akkor fizet, ha anyuka kérelmezi a sikertelen vegrehajtasrol szóló jegyzékkel. A gyamhivatal hivatalból rendőrségi feljelentést tesz ez esetben kiskorú gondatlan veszelyeztetese miatt. Emiatt apuka valóban börtönbe kerülhet. Ha az állam fizet anyukának, azt később apun adók módjára behajtják

aug. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
95%

"Az állam fizeti helyette, hogy pontosan mennyit nem tudom, nem turkálok a pénztárcájukba, de a gyerek 18 éves koráig ugyanúgy, mintha apukától vonnák"


Az állam által megelolegezett tartasdij 3 évig jár és egyszer újra igényelhető, ergo max 6 évig fizet az állam apu helyett

aug. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ha nem tetszik, is így van, #7 is megerősítette.

Volt rá példa az ismeretségi körömben, nem kitaláltam...

aug. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Én is ezt a 3+3 évet olvastam, amit az állam megelőlegez. Van a nevén egy lakás és egy autó. De az édesapja ügyvéd, bármikor egy tollvonással átírják más nevére családon belül. Bár ez nagyon durva lenne, de semmit sem tartok elképzelhetetlennek. Én szívesen megbeszélném vele szépen, de sajnos nem lehet.

Az édesapja egy számlagyáras adócsaló, melyből hatalmas vagyonra tett szert, semmi nincs az ő nevén. Ha bukna a "biznisz", akkor gondolom így maradna a vagyon. Ingatlanközvetítéssel foglalkoznak hivatalosan, de amennyi ingatlant értékesítenek... kb. évi 3 db... Szerintem az csak egyfajta pénzmosodaként funkcionál. A volt párom fb oldalán fellelhető egy-egy ingatlanhirdetés nagyon ritkán és ennyi.

Egyébként manapság mi a realitás pénzügyi szempontból, ami a gyerektartást illeti? Arra gondolok, ha mégis sikerülne vele zöldágra vergődnöm, akkor milyen összegben lenne érdemes megállapodni, ami nem túlzó, de nem is túl alacsony összeg. Mi lehet manapság az arany középút szerintetek?

aug. 11. 16:28
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!