Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a cuccok amik felesle...

Mik azok a cuccok amik feleslegesek de megvettétek?

Figyelt kérdés
Szeretnèk használtan venni mindent amit lehet. Első és egyetlen gyerek ezért nem akarok vadi újakat.
aug. 4. 10:14
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
79%

Lekerekített körömvágó olló. Semmire nem alkalmas. Le tudod vágni a körmét a sajátoddal is, csak fogd le, hogy ne kalimpáljon bele.

Fekvő babának szoknya. Csak a nyakában lesz.

Junior ággyá alakítható kiságy. Félig haszontalan. Azt imádtam, hogy olyan masszív, simán belemászhattam én is, meg ugrálhatott benne egyszerre a három gyerek. :) Viszont a hülye mérete miatt inkább nem álltunk neki matracot vadászni bele, hanem vettünk egy felnőtt ágyat inkább.

Hintőpor. 30 év alatt sosem használtam semmire, nem tudom, mire számítottam, hogy na majd most! :D

Habtapi puzzle szőnyeg. Ha újra vennék, max olyat, ami egyben van kockánként. Kiestek belőle a darabkák, elvesztek és/vagy megette a gyerek majdnem és képtelenség felporszívózni.

Pici előkék. Semmire nem jó. Kajáláshoz hosszúujjú belebújós vegyvédelmi gönc kell, nyáladzáshoz meg valami pamutkendő esetleg.

Fancy itatók, kulacsok. Macerás volt takarítani. Vettem 500 ft-ért faék egyszerű összedugós csőrös poharat a kínaiban, imádtuk.

Elemes orrszívó. Max fehér zajnak jó. :D

aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
64%
Nálunk felesleges dolgok voltak a cumisüvegek, cumik, előkék, hordozókendő, csatos hordozó, adamo hinta. De ez mindenkinél más. Én a hordozókat és a hintát is azért vettem, mert mások istenítették, hogy milyen jókat alszik benne a babájuk. Az én fiamnak ezek nem jöttek be.
aug. 4. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
79%

Kiságyra az a forgó izé, játszószőnyeg, vízhőmérőt, babaollót kaptunk, de felesleges volt.

Az elsőnél használtuk a cumisüveg melegítőt, a második iszsz lett, neki feleslegesen vettünk cumit és cumisüveget és a légzésfigyelő meglétéről is teljesen megfeledkeztünk nála. A mellszívó sem kellett

aug. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
89%
Fekvő babának pulcsi, kabát, szoknya, farmernadrág. Értelmetlen, mert felcsúszik, kényelmetlen, merev.
aug. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
86%
Gyerekfüggő. Az első gyerek sokáig elvolt rugdalózóban, a másodikra is vettem jó párat és 4 hónapos korától csak a nadrág+felsőt viselte el. Rugiban addig küzdött, míg le nem vettem róla.
aug. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
86%

- Babahinta, adamo hinta. Szerencsére ismerősnél próbáltuk ki, üvöltött benne, de a rezgő pihenőszék bejött.

- Kis kesztyű, kis zokni. Kesztyűt leszedte állandóan, zoknit pedig nem használtam, mivel talpas rugdalozóban volt.

- Nyálkendőt egyet vettünk, de babalátogatóba hozott majdnem mindenki.

- Cumit nem fogadja el.

- Illetve terhesség végén vettem szoptatós melltartót. Szoptatás alatt 2 méretet nőtt a mellem, így egyszer nem viseltem.

aug. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
73%

Hálózsák.

Kaptunk van 5 vastag hálózsákot alváshoz.

Soha nem használtuk.

Nyáron meleg volt, télen meg a szobában volt pont jó hőmérséklet.

Eladni nem tudom már vagy 3 éve.

aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Kiságyforgó

Popsikrém - 4 éves és max kétszer- háromszor használtam a nagy tégelyes sudocremet.

5000 db rongypelenka, max 2-3-at használtunk

Pihenőszék - max 3 percet volt el benne. Viszont volt hozzá egy zenélő tartozék. A cicin altatás után, 1 év körül hosszú hónapokig azt a zenét kapcsoltuk be altatáshoz - egyfajta rituálé lett belőle.

aug. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
60%

A textilpelus nekem pont hasznos volt.

Azt raktam a kiskád aljába fürdéshez.

Azzal töröltem az orrát, mikor tüsszentett. Nyálkendő és előke helyett is azt használtam.

Abból csináltam borogatást, ha lázas volt. Abba raktam jeget, ha belerúgott valamibe és fájt a lába, vagy a púpocskákra, ha lefejelt valamit.


Haszontalan a hordozókendő (ordított benne), kiságyforgó (az elején nem érdekelte, utána pedig ordított mert nem érte el)

Pelenkázótáska kihajtható pelenkázólappal, nekem nem volt praktikus.

Nyálkendő. Nagyon cuki, de nem igazán szívta fel azt a liter nyálat ami fogzáskor rágcsálás közben kifolyt.

aug. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg nagyon változó.

Nekünk pl. csak az előke jött be, abból is csak a sima megkötős, a merev, "vájús" verziót se nagyon tűrte magán, a belebújósban meg főleg csak üvöltött...

Cumisüveg sterilizálót szerencsére nem vettem, mert tuti nem használtam volna, de a cumisüveget hozzátáplálásnál használtuk, abból itta csak a vizet.

Hiába volt kizárólagosan anyatejes a fiam, az elején szaporítás céljából meg vésztartaléknak fejtem is, szóval nem volt felesleges a mellszívó sem, de ha nagyon sok tejem lett volna, akkor nyilván az is ablakon kidobott pènz lett volna (hacsak nem pont azért kellett volna, hogy ne gyulladjon be a túltermeléstől)...

Ami viszont tényleg nem kellett, az a cumi, pedig abból több félét is beszereztem 😀

Szerintem az a lényeg, hogy kisebb dolgokból eleinte csak egy-egy darabot/csomagot vegyél próbaképpen (cumi, cumisüveg, előke, ruhadarabok stb., sőt, még a pelenkát is ide sorolom, mert mindenkinek más jön be), a nagyobb elektromos és egyéb cuccokkal (mellszívó, sterilizáló, mérleg, rezgőszék, hinta, hordozó stb.) meg megéri várni, vagy esetleg az első napokra kérhetsz kölcsön. Gyorsan kiderül, hogy kell-e, és akkor ráérsz megvenni (vagy elküldeni valakit érte), és kölcsönnél esetleg az is kiderül, ha szükség van rá, de mondjuk az a fajta pont nem válik be nektek.

Attól még az ilyenekből előre ki is nézheted a neten vagy bababoltban (jófogáson...), hogy milyet vennél, ha kellene, de ha nem akarsz ablakon kidobni súlyos pénzeket, akkor megéri kivárni. Annyira sürgős szerintem semmi nem lehet, hogy ne lehetne pár napot kibírni nélküle (bár a mellszívó nekem nagyon kellett a legelején, hogy beinduljon a tej).

aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!