Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik azok a cuccok amik felesle...

Mik azok a cuccok amik feleslegesek de megvettétek?

Figyelt kérdés
Szeretnèk használtan venni mindent amit lehet. Első és egyetlen gyerek ezért nem akarok vadi újakat.
aug. 4. 10:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
20%

Első és egyetlen, pont ezért érdemelné meg az újat.

Sokszor az új olcsóbb, mint a használt.

aug. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Igen? És hol? Esztergomban èlek.
aug. 4. 10:37
 3/27 anonim ***** válasza:
93%

Cumisüvegek és ahhoz tartozó melegítő. Sosem használtuk, de eladni már csak csak nyomott áron tudtam.

Kis kesztyű a babára, nehogy összekarmolja magát. Csak zavarta és egy percet se volt rajta.

Téli baba volt, így sokféle kis sapkát kapott az első méretekből. Egyet használtunk hetekig, a többit érintetlenül átnőtte.

Az első hónapokban semmilyen játék nem kellett. Amikor hasalni kezdett és nézelődött, akkor kezdte érdekelni a kontrasztos könyv meg a megfogható csörgő.

aug. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Mi az amit a védőnő kötelez megvenni?
aug. 4. 10:43
 5/27 anonim ***** válasza:
89%

Ez sajnos gyerekfüggő. Nekünk pl a babakocsi egy teljesen felesleges kiadás volt, mindkét (!!!) gyerekem visítva tombolt benne, soha nem tudtam őket sehova vinni benne. Más ettől még órákat tologatja benne a sajátját, nekünk a hordozás vált be. De ezt én se tudhattam előre.


Mi is sok dolgot vettünk használtan, értelemszerűen nem az új árának 90%-áért, hanem féláron, vagy annyiért se. Amit használtan is lehet jókat kapni, azok az elektromos eszközök (babamérleg, bébiőr, stb), pihenők, bútorok (adamo hinta, kiságy), mert ezeket gyakran továbbadják minimális használattal, hisz nem tudhatják, hogy a baba fogja e használni.

Ami határeset, a kisruhák, textilanyagok, takarók, ezeket meg kell nézni, én mindenből találtam jót olcsón, de keresni kell, mert van, aki felpakolja gond nélkül a vacak minőségű cuccokat is. Ha van hozzá türelmed, akkor megéri , ha nincs, akkor inkább rendelj netről.

aug. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
93%
A védőnő nem kötelez semmire.
aug. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
94%

"Mi az amit a védőnő kötelez megvenni?"


Semmi. Semmit sem kötelező megvenni

aug. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
91%
Írták a babakocsit, na nekünk az pont nagyon bejött, hordozokendot és kendőt és kengurut viszont egyáltalán nem használtunk - már nem is fogunk, lassan járni fog -, pedig vettünk. Szóval tényleg kinek mi.
aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

A védőnő csak kelengyelistát ad, amin javasolt dolgok vannak, de semmit sem kötelező megvenni belőlük.


A babamérleg volt az egyetlen amire rákérdezett, hogy mikor lesz. De azt sem vettünk, béreltük az egyik bababolton keresztűl. Egyszer sem használtuk, de a védőnő boldog volt, hogy beszereztük.


A cumisüveg illetve a mellszívó ami nagyon lutri. Ha beindul a tejed és tudsz szoptatni, akkor szinte fölösleges a cumisüveg. Ha nem indul be a tejed és nem tudsz szoptatni, akkor fölösleges a mellszívó.


Ezermillió ruhát is fölösleges. Én az overállokkal estem "túlzásba" 3-at vettem a februári gyerekemnek, 1-et használtunk.

Sapkát szintén 1 darabot használt egész február-márciusban.


Ha téli baba akkor pl téli kesztyűt fölösleges venni, a pici overállok többségének ráhajtható a kézfejre az ujja, mint egy kesztyű.


Illetve az első pár hónapra/az első évre a ketrészes, póló/nadrág cuccok fölöslegesek. A póló mindig felcsúszik, a nadrág le, a pelust semmi nem tartja.


Én személyszerint a játszószőnyeget, babatornáztatót is fölöslegesnek tartom. A gyerekem simán elvolt a szönyegen, télen egy vastag pokrócon. Sosem fektettem lógó-fityegő bizbaszok alá.


A kiságy forgó is iylen kacatnak minősül nálam.


Illetve ha a későbbiekben jót akarsz magadnak, ne vegyél habtapit :D Főleg ne olyat amiket ezer apró darabra lehet szétszedni :D

aug. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
76%
Cumisüveg melegítő nálunk is felesleges volt. Mikróban gyorsabb és egyszerűbb volt melegíteni. Egyedül csak sterilizálásra használtam. Baba tartó kádba úgyszintén használhatatlan volt. Kiságyba rácsvédőt sokáig nem hagytuk fent, mert mindig alá bújt. Pólyát kaptunk, de arra sem volt szükség. Amúgy a védőnő semmire nem kötelez, nekünk csak ajánlotta a légzés figyelőt.
aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!